skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

انتخاب سردبیر

وزیر ارتباطات: فیلتر شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب مردم را از وزارتخانه دلگیر کرد

تحریریه پیوست

۱ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ فروردین ۱۴۰۲

وزیر ارتیاطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام نوروزی خود توسعه شبکه مخابراتی و شبکه ملی اطلاعات را از جمله پیشرفت‌های حوزه فناوری اطلاعات و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب به دستور مقامات امنیتی را از اتفاقات تلخ سال ۱۴۰۱ به شمار آورد.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور در پیام نوروزی خود که در پیام‌رسان‌های داخلی منتشر شده‌ نوشته است هرچند فیلترینگ به دستور مقامات امنیتی بوده اما مثل دوره‌های گذشته پیکان انتقادات به سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده‌ است‌.

او در پیام خود تاکید کرده است: این وزارتخانه در مورد محدودیت یا رفع آن در هیچ دوره‌ای تصمیم‌گیر نبوده اما ماموریت ذاتی آن ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل ارتباطات جامعه است. لذا ما تلاش کردیم با تقویت خدمات و پلتفرم‌های بومی، امور مردم مختل نشود که به نظرم در این خصوص توفیقات بسیار خوبی کسب کردیم اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

او ادامه داد: وضع مطلوب ما همان‌طور که قبلاً گفته‌ام این است که مردم در فضای رقابتی هم محصولات بومی را بر مشابه خارجی‌شان ترجیح دهند و با اختیار به کارآفرینان هم‌وطن خویش اعتماد کنند.

زارع‌پور از پیشرفت چشمگیر شبکه ملی اطلاعات، بلندپروازی‌های امیدآفرین صنعت فضایی، رشد شتابان پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، آغاز پروژه افزایش ۷۰ درصدی ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور، افزایش دو برابری ترانزیت دیتا از خاک کشور، دسترسی بیش از سه هزار روستای جدید به اینترنت، پیشرفت قابل تحسین پیام‌رسان‌های داخلی و آغاز روند اجرایی پروژه ملی فیبر منازل و کسب‌وکارها به عنوان اقدامات موفق وزارت ارتباطات در سال ۱۴۰۱ نام برد.

https://pvst.ir/ehc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو