skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قابلیت حلقه توییتر (Circle) به مشکل خورد، درز پست‌های خصوصی کاربران

۲۱ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تعداد زیادی از کاربران توییتر باگی را گزارش کرده‌اند که باعث شده توییت‌های خصوصی آنها در حلقه یا Circle توییتر، چیزی شبیه به Close Friends اینستاگرام است، به کاربرانی خارج از این حلقه نمایش داده شود. به گفته آنها این توییت‌های خصوصی به طرز عجیبی از بخش For You دیگر کاربران سر درآورده‌اند.

به گزارش پیوست،‌ سیرکل یا حلقه قابلیتی است که کاربران از طریق آن می‌توانند برای تعداد محدودی از مخاطبان توییت کرده و امکان مشاهده آن را برای دیگران محدود کنند. ماهیت خصوصی اینگونه توییت‌ها باعث شده تا بسیاری برای اشتراک‌گذاری موضوعات حساس و خصوصی از آن استفاده کنند.

اما با توجه به گزارش اخیر چندین کاربر توییتری به نظر می‌رسد که توییت‌های خصوصی به دلیل یک باگ نامشخص به بخش For you دیگر کاربران درز کرده‌اند. یکی از کاربران توییتر می‌گوید زمانی متوجه این باگ شدم که توییت یکی از کسانی که دنبال می‌کنم در صفحه For You من ظاهر شد اما با وجود عمومی بودن حساب دکمه ریتوییت آن غیرفعال بود. اما پس از آنکه روی آن کلیک کردم توییت ناپدید شد. پس از صحبت با توییتر متوجه شدم که این توییت مربوط به یک حلقه بوده خصوصی بوده است.

در این مورد محتوای توییت آنچنان حساس نبود اما چندین کاربر دیگر نیز با چنین مشکلی مواجه شده‌اند. در بیشتر موارد توییت‌هایی که باید فقط برای حلقه خصوصی نمایش داده‌ شوند از  بخش For You دیگر افراد سر در می‌آورند. در برخی موارد توییت‌های حلقه خصوصی حتی به کاربرانی نمایش داده می‌شوند که فرد مورد نظر را دنبال نمی‌کنند.

تئو براون، یکی از مهندسان سابق توییت و تولید کننده محتوا، به تک‌کرانچ گفت: «به نظر می‌رسد که توییتر در فیلتر کردن محتوای خصوصی پیش از نمایش آن به کاربران به مشکل خورده است.» توییتر به تازگی کد منبع الگوریتم پیشنهادی خود را در اختیار عموم قرار داد. این الگوریتم از چندین مدل مختلف برای تامین، رده بندی و فیلتر توییت‌ها استفاده می‌کند. براون معتقد است که مدل تامین این الگوریتم محتوای خصوصی را ارائه می‌کند و توییت‌های خصوصی به خوبی فیلتر نمی‌شوند.

پیش از این ایلان ماسک در یک اسپیس توییتری در همین رابطه گفت: «اولین عرضه این الگوریتم احتمالا خجالت‌آور خواهد بود و مردم مشکلات زیادی را پیدا می‌کنند اما ما خیلی سریع آنها را رفع می‌کنیم.» متاسفانه از آنجایی که پس از تعدیل نیرو تیم روابط عمومی از توییتر حذف شده‌ است وبسایت‌ّای خبری امکان دریافت تاییدیه مستقیم از توییتر را ندارند.

با این حال عجیب نیست که توییتر ایلان ماسک چنین مشکلی را تا مدت‌ها حل نشده باقی بگذارد. قابلیت حلقه توییتری پیش از این هم با مشکلاتی مواجه شده است اما تا به امروز شواهد چندانی از درز توییت‌های خصوصی به مخاطبان ناخواسته مشاهده نشده بود. توییت‌های سیرکل یا حلقه توییتری هم همانند استوری‌های خصوصی اینستاگرام با یک نشان سبز به کاربران منتخب نمایش داده می‌شوند.

به نظر تعدیل نیروی گسترده توییتر و اخراج بسیاری از مهندسان این شرکت تبعاتی را برای پرنده آبی به دنبال داشته است. برای مثال کاربران گزارش کرده‌اند که در برخی موارد توییت‌ افرادی که بلاک شده را نیز می‌بینند.

منبع: TechCrunch

https://pvst.ir/el7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو