skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر بخشی از کد منبع خود را در اختیار عموم قرار می‌دهد

۱۲ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

توییتر روز جمعه بخش‌هایی از کد کامپیوتری خود را که وظیفه تصمیم‌گیری درباره محتوای پیشنهادی را بر عهده دارد در اختیار عموم قرار داد. کاربران و برنامه‌نویسان می‌توانند روی این کد کار کنند و اصلاحاتی را برای الگوریتم توییتر پیشنهاد دهند.

به گزارش پیوست، این شرکت در یک پست وبلاگی بخشی از کد منبع خود را به صورت دو بخش در پلتفرم اشتراک‌گذاری کد گت‌هاب (Github) منتشر کرد. این کد‌ها بسیاری از بخش‌های توییتر از جمله الگوریتم پیشنهاد محتوا را که توییت‌های ارائه‌شده در تایم‌لاین را کنترل می‌کند شامل می‌شود.

توییتر در حالی کد الگوریتم پیشنهاد محتوای خود را منتشر کرده است که ایلان ماسک، مالک ثروتمند این شبکه اجتماعی، پیش از این اعلام کرده بود شفافیت بیشتر به افزایش اعتماد کاربران و پیشرفت سریع محصول منجر می‌شود.

این اقدام برخی از نگرانی‌های مشترک کاربران و قانون‌گذاران را که به نحوه انتخاب محتوا در شبکه‌های اجتماعی انتقاد دارند رفع می‌کند.

ماسک روز جمعه در توییتی گفت، از این پس افراد یا شرکت‌های شخص ثالث می‌توانند کد منبع را ارزیابی و «با دقت نسبتاً بالایی مشخص کنند که چه چیزی به کاربران نمایش داده می‌شود».

او در توییت خود گفت: «بدون شک مشکلات خجالت‌آور زیادی نمایان خواهد شد اما ما خیلی سریع آنها را رفع می‌کنیم.»

ماسک همچنین اعلام کرد توییتر هر ۲۴ تا ۴۸ ساعت بر اساس پیشنهاد کاربران الگوریتم پیشنهادهای خود را به‌روزرسانی می‌کند.

روز جمعه ایلان ماسک و چندین کارمند توییتر جلسه‌ای را در بخش اسپیس‌های توییتر که یک قابلیت گردهمایی صوتی است برگزار کردند و از کاربران خواستند تا پیشنهادها و سوالات خود در مورد نحوه عملکرد کد در این پلتفرم را ارائه کنند.

یکی از افراد حاضر در سوالی پرسید که به نظر می‌رسد کد توییتر کاربران را در گروه‌های جمهوری‌خواه یا دموکرات دسته‌بندی می‌کند. یکی از کارکنان توییتر در پاسخ گفت صحبت او مربوط به قابلیتی قدیمی است که اهمیتی برای سیستم پیشنهاد پلتفرم نداشت و توییتر در پی حذف آن است.

طبق اعلام توییتر، آنچه در گت‌هاب منتشر شده کد مربوط به تبلیغات پیشنهادی را شامل نمی‌شود.

افزون بر این توییتر کد‌هایی که امنیت یا حریم خصوصی کاربران را به خطر بیندازند یا آن بخشی از کد را که به تلاش‌های این شرکت برای مبارزه با مضامین سوءاستفاده جنسی از کودکان مرتبط است از این مجموعه حذف کرده است.

در حالی شاهد انتشار کد از سوی توییتر هستیم که بخشی از کد منبع این شبکه اجتماعی چند روز پیش به گت‌هاب درز کرد که البته با درخواست توییتر این کد به سرعت حذف شد.

تویییتر هفته گذشته از دادگاه منطقه شمالی کالیفرنیا خواست تا گت‌هاب را ملزم کند «تمام اطلاعات شناسایی» حسابی را که کد توییتر را منتشر کرده بود در اختیار این شرکت بگذارد.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/eiu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو