skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر دسترسی کاربران رایگان به API را محدود کرد

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

توییتر ایلان ماسک از همان ابتدای کار به دنبال منابع تازه درآمدی و کاهش اتکا به تبلیغات بود. تیک آبی پولی یکی از راهکارهای مدیریت جدید توییتر برای کسب درآمد بود و حالا این شبکه اجتماعی هزینه دسترسی به API را نیز افزایش داده است.

به گزارش پیوست، توییتر با اعلام قیمت‌گذاری‌ها محدودیت‌های بیشتری برای نوشتن و خواندن از طریق API رایگان این شرکت در نظر گرفته است. به طور کلی سه سطح اشتراک رایگان، معمولی و شرکتی برای دسترسی به API در نظر گرفته شده که کاربران با دسترسی رایگان تنها امکان پست کردن ۱۵۰۰ توییت در ماه را خواهند داشت.

خلاصه‌ای از سه سطح مختلف توییتر برای دسترسی به API این شرکت به شرح زیر است:

  • رایگان- دسترسی تنها برای نوشتن و امکان پست ۱۵۰۰ توییتر در ماه.
  • معمولی- ۱۰۰ دلار در ماه برای مشترکان غیرحرفه‌ای با امکان پست سه هزار توییت در ماه در سطح کاربر یا ۵۰ هزار توییت در ماه در سطح اپلیکیشن. تعداد خوانش این سطح نیز به ۱۰ هزار توییت محدود شده است.
  • شرکتی- برای این سطح قیمت خاصی مشخص نشده است و توییتر می‌گوید «دسترسی سطح تجاری را برای برآورده کردن نیازهای شرکت و مشتریان» فراهم می‌کند و همچنین امکان «مدیریت خدمات از یک تیم ویژه» نیز وجود دارد. پیشتر گزارشی از وب‌سایت پلتفرمر مدعی شده بود یک اشتراک شرکتی ساده حدود ۴۲ هزار دلار هزینه دارد.

در پی انتشار قیمت‌های جدید دسترسی به API بسیاری از توسعه‌دهندگان کوچک که پیشتر از دسترسی رایگان برای نیاز‌های خود استفاده می‌کردند می‌گویند با محدودیت‌های جدید دیگر امکان استفاده از این خدمت را ندارند یا باید هزینه اضافی از مشتریان و کاربران خود دریافت کنند.

یکی از این توسعه‌دهندگان می‌گوید سطح اشتراک رایگان «مزخرف» است، زیرا تعدا پست‌ها محدود است و شما نمی‌توانید اطلاعات ساده‌ای مثل توییت‌ها، لایک‌ها و دنبال‌کننده‌ها را بخوانید.

توییتر می‌گوید سطوح اشتراک سابق تا ۳۰ روز آینده غیرفعال می‌شود و از آن پس کاربران باید اشتراک جدید را با هزینه‌ گفته‌شده خریداری کنند. گفتنی است این شرکت پیش از این در اظهاراتی جنجالی که بعداً از آن عقب‌نشینی کرد قرار بود سطح رایگان دسترسی به API را به طور کامل حذف کند.

منبع: Verge

https://pvst.ir/eim

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو