skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ساخت دیتابیس ۳۰۰ میلیون‌ دلاری آمریکا برای مبارزه با آلزایمر

۱۶ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

موسسه ملی کهنسالی آمریکا (NIA) پروژه‌ای ۶ ساله با بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری را برای ساخت یک دیتابیس عظیم تحقیقاتی در رابطه با آلزایمر تامین مالی می‌کند. این دیتابیس تحقیقاتی قرار است وضعیت سلامت آمریکایی‌ها را طی چندین دهه زیر نظر بگیرد و چشم‌انداز تازه‌ای از بیماری‌های زوال مغزی در اختیار محققان بگذارد.

به گزارش پیوست، NIA که بخشی از موسسه ملی سلامت (NIH) محسوب می‌شود به دنبال ساخت یک پلتفرم اطلاعاتی است که توان نگهداری از اطلاعات درمان بلندمدت ۷۰ تا ۹۰ درصد از جمعیت آمریکا را داشته باشد.

این پلتفرم، داده‌های مربوط به مستندات درمانی، درخواست بیمه، دارو، خدمات از راه‌دور، حسگر‌ها و چندین آژانس‌ دولتی را در خود جای می‌دهد.

دکتر نینان سیلوربرگ، رئیس طرح مراکز تحقیقاتی بیماری آلزایمر در NIA، در یک مصاحبه گفت: «برای بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها در مورد بازدهی داروها و نگاه واقعی به جمعیت بیشتر در بسیاری از آزمایش‌های بیمارستانی به داده‌های جهان واقعی نیاز داریم.»

به نظر می‌رسد زیر نظر گرفتن بیماران، قبل و بعد از ظاهر شدن نشانه‌های آلزایمر، اهمیت زیادی در مبارزه با این بیماری دارد. نشانه‌های آلزایمر در برخی موارد ۲۰ سال پیش از اختلال در حافظه نمود پیدا می‌کند.

تحقیقات آلزایمر در حالی در دستور کار قرار گرفته است که درمان جدیدی به نام «Lagembi» از شرکت‌های Eisai و Biogen می‌تواند سرعت پیشرفت این بیماری را در مراحل اولیه کاهش دهد.

این دیتابیس می‌تواند به شناسایی افراد در معرض خطر آلزایمر که حدود ۶ میلیون آمریکایی را شامل می‌شود برای آزمایش دارو در آینده کمک کند. این پروژه همچنین قصد دارد از به حاشیه رانده شدن رنگین‌پوستان و قومیت‌های مختلف در آزمایش‌های بیمارستانی آلزایمر جلوگیری کند و به فعالیت بیشتر در مراکز دیگری به جز مراکز شهری روی آورد.

ماریو کاریلو، مسئول ارشد علمی اتحادیه آلزایمر، در مصاحبه‌ای گفت این سازمان قصد دارد برای دریافت بودجه از پلفترم NIA که به مدت ۶ سال سالانه ۵۰ میلیون دلار هزینه دارد، درخواست دهد.

این پلتفرم پس از تکمیل فرایند ساخت می‌تواند بیماران را بعد از دریافت درمان‌هایی مثل Legembi، که در انتظار تاییدیه آمریکاست، زیر نظر بگیرد. طرح بیمه سالمندان آمریکا احتمالاً برای پرداخت هزینه روش‌های درمانی خاص از جمله Legembi ردیابی بیمار را الزامی می‌کند.

سیلوربرگ می‌گوید: «ما آن را برای چنین هدفی طراحی نکردیم اما می‌توان از آن برای این هدف استفاده کرد.»

مرکز بیمه سالمندان و خدمات بیمه سالمندان که طرح بیمه جمعیت مسن آمریکایی را تحت کنترل دارد هنوز در این باره اظهارنظر نکرده است.

به گفته سیلوربرگ، این پلتفرم، اطلاعاتی به محققان دیگر بیماری‌ها نیز در مورد خطر و تاثیر دارو ارائه می‌دهد و جریان جست‌وجو و رسیدن هرچه زودتر به نتایج درمانی را تسهیل می‌کند.

این سیستم در محیطی امن ساخته شده و محدودیت‌هایی برای آن در نظر گرفته می‌شود که امنیت داده‌های کاربران را تضمین کند.

تخصیص این بودجه که نهایتاً در ۱۳ مارس امسال نهایی شد سال‌‌ها زمان برده است. بر اساس بودجه اختصاص‌یافته قرار است این طرح در آوریل ۲۰۲۴ به اجرا درآید و ۲۱ ماه بعد از آن، ثبت آلزایمر آغاز شود.

چندین طرف از جمله بیمه سالمندان و اتحادیه آلزایمر و آمریکا نیز در مذاکرات مربوط به طراحی این پلتفرم که بهار سال گذشته انجام شد حضور داشتند.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/ejk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو