skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

براساس گزارش ویژه شب یلدای تپسل:

۱۴۰۱ سال توقف رشد صنعت تبلیغات دیجیتالی؛ تاریکی شب یلدای تبلیغات

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۲ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارش ویژه شب یلدای تپسل نشان می‌دهد رشد صنعت تبلیغات دیجیتالی در سال ۱۴۰۱ نه تنها با ترند رشد و پیش‌بینی‌های انجام‌شده تناسبی ندارد و رشدی رخ نداده است، بلکه کاهشی جدی در برخی از حوزه‌ها به چشم می‌خورد.

به گزارش پیوست، تپسل در این گزارش تلاش کرده است آمار پاییز سال ۱۳۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را با یکدیگر مقایسه کند و بر اساس آن در سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۹ کمپین‌های تبلیغاتی در صنعت ۹۱ درصد افزایش یافته اما در سال ۱۴۰۱ این آمار نسبت به ۱۴۰۰ حدود ۶۵ درصد کاهش پیدا کرده است. تپسل در گزارش خود تاکید کرده است این کاهش در حالی رخ داده که تمام فعالان این صنف به واسطه برگزاری جام جهانی و ترند روبه‌رشد صنعت تبلیغات دیجیتالی انتظار سال پرباری داشتند.

تعداد کسب‌وکارهایی که تبلیغات داشته‌اند.

تپسل در ادامه به رشد درآمد در صنعت پرداخته و توضیح داده است با وجود اینکه درآمد نسبت به سال قبل رشد کرده اما این رشد با چیزی که باید طبق ترند و برنامه محقق می‌شد تناسبی ندارد. تپسل در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل رشدی ۱۲۵ درصدی را در درآمد خود تجربه کرده اما این ترند در سال ۱۴۰۱ محقق نشده است.

رشد درآمد در صنعت

بر اساس این گزارش، درآمد ناشران در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود ۹۴ درصد افزایش یافته اما همین درآمد در سال ۱۴۰۱ برخلاف پیش‌بینی‌ها، ترند سال و توقع بازیگران حدود چهار درصد کم شده است.

میزان درآمد ناشران

تپسل در پایان این اعداد و ارقام را نشانگر آسیب‌های واردشده به صنعت تبلیغات دیجیتالی می‌داند و به کسب‌وکارهایی اشاره می‌کند که مجبور به تعدیل‌های گسترده شده و ضررهای جبران‌ناپذیری را متحمل شده‌اند.

گزارش ویژه شب یلدای تپسل
https://pvst.ir/dul
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو