skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پشتیبانی از بروزرسانی متنی و قابلیت‌های جدید اشتراک‌گذاری در اینستاگرام قابلیت Notes در اینستاگرام معرفی شد

تحریریه پیوست

۲۳ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

اینستاگرام چندین تغییر عمده از جمله اضافه‌شدن قابلیتی به نام Notes یا یادداشت‌ها را در قالب یک بروزرسانی عرضه کرده است. بسیاری معتقدند متا قصد دارد با قابلیت یادداشت به رقیبی برای توییتر تبدیل شود. در پی نارضایتی کاربران از ارائه محتوا به صورت الگوریتمی، این آپدیت‌ برای ارتباط بیشتر با دوستان واقعی معرفی شده است.

کاربران از این پس می‌توانند دربخش یادداشت‌ها با استفاده از متن و ایموجی با دوستان خود ارتباط بگیرند. این قابلیت به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد تا علاوه بر تصویر و ویدیو، وضعیت خود را با متن و ایموجی هم بروزرسانی کنند. قابلیت‌های جدید دیگری هم به بخش استوری اضافه شده است که راهکار تازه‌ای برای اشتراک‌گذاری با گروه‌ها است.

از بین تمام قابلیت‌های جدید اینستاگرام، یادداشت‌ها یا Notes جالب‌ توجه‌ترین گزینه هستند و امکان ارتباط با دیگران را تنها از طریق متن فراهم می‌کنند. با اینکه چنین قابلیتی به وضوح یادآور پلتفرمی همچون توییتر است، اما رابط کاربری اینستاگرام فعلا با توییتر متفاوت است. شما در اینستاگرام می‌توانید با رفتن به بالای اینباکس و انتخاب دنبال‌کنندگان مدنظرتان، یادداشتی با ۶۰ کاراکتر متنی یا ایموجی را نوشته و منتشر کنید. این متن به مدت ۲۴ ساعت در بالای صندوق پیام‌های دوستانتان ظاهر می‌شود و پاسخ‌ها نیز در بخش پیام خصوصی برای شما ارسال می‌شود.

اینستاگرام می‌گوید براساس آزمایش‌های خود دریافته است که مردم از آغاز مکالمه به شکلی سبک لذت می‌برند.

پس با وجود تفاوت سبک یادداشت‌ها یا Notes اینستاگرام  با توییتر، کاربرد این دو تا حدی شبیه به یکدیگر است. به گفته اینستاگرام این قابلیت راهکاری است تا کاربران کاری که در حال حاضر مشغولش هستند را به اشتراک بگذارند و یا نظر و پیشنهاد دیگران را بخواهند. توییتر هم کاربرد مشابهی دارد و برای مثال اگر بخواهید توییتی منتشر کنید، اپلیکیشن توییتر از شما می‌پرسد «What’s happening» یا «چه خبر؟» و درست شبیه به یادداشت‌های اینستاگرام، این شبکه اجتماعی هم محدودیتی برای تعداد کاراکتر‌ها قائل است.

Notes اینستاگرام چیست؟

یادداشت‌ها یا Notes در واقع پست‌های کوتاهی با حداکثر ۶۰ کاراکتر هستند که فقط از متن و ایموجی تشکیل شده‌اند. نیویورک تایمز نیز هفته گذشته گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد متا قصد دارد قابلیت یادداشت‌های اینستاگرام که ماه‌ها از آزمایش آن می‌گذرد را به رقیبی برای توییتر تبدیل کرده و از هرج‌ و مرج دوران مدیریت ایلان ماسک بهره‌برداری کند. براساس این گزارش متا حتی درمورد تبدیل این قابلیت به یک اپلیکیشن مجزا یا فید مجزا در اینستاگرام هم فکر کرده است. با این حال اینستاگرام فعلا این قابلیت را به شکل و شمایلی که گفتیم عرضه می‌کند.

چگونه در اینستاگرام Notes منتشر کنیم؟

برای گذاشتن Notes در اینستاگرام، به بالای صندوق ورودی بروید(دایرکت‌ها که با علامت فلش یا مثلث در بالای صفحه اصلی سمت راست دیده می‌شود)، همه دنبال‌کنندگان (فالوورها) یا افرادی را که در لیست دوستان نزدیک خود هستند، انتخاب کنید. یادداشت Notes شما به مدت ۲۴ ساعت در بالای صندوق ورودی آنها ظاهر می‌شود. پاسخ‌ها به یادداشت‌ها به‌عنوان پیام در صندوق ورودی شما دیده می‌شود.

آیا همه می‌توانند Notes من را در اینستاگرام ببینند؟

یادداشت‌های خود را با دو دسته از افراد می‌توانید به اشتراک بگذارید: دنبال‌کنندگانی که آنها را دنبال می‌کنید و لیست دوستان نزدیک خود. (افرادی که در لیست Close Friends هستند)

قابلیت‌ جدید استوری‌ اینستاگرام

قابلیت‌های جدید دیگری هم به بخش استوری‌های اینستاگرام اضافه شده‌اند. یکی از آنها بروزرسانی قابلیت «Add Yours» است که سال گذشته به اینستاگرام اضافه شد و کاربران را با اشتراک‌گذاری نسخه‌ای مشابه از یک موضوع و مشارکت در یک جریان تشویق می‌کند.

بده بغلی

اینستاگرام در حال آزمایش یک بروزرسانی است که از طریق آن می‌توانید دوستان خود را به مشارکت در یک جریان دعوت کنید. برای این کار کافی است در صورت مشاهده جریان مورد علاقه‌تان روی «pass it on» یا «بده بغلی» زده و دوستان را به شرکت در آن دعوت کنید. این قابلیت در واقع رقیب یکی از تهدید‌های بزرگ تیک‌تاک است که کاربران در آن با ارسال نسخه منحصربه‌فرد خود یک جریان را تشکیل می‌دهند.

کاندید اینستاگرام شوید، همین لحظه

اینستاگرام قابلیت «Candid» را نیز آزمایش می‌کند. کاربران با استفاده از قابلیت Candid می‌توانند استوری‌هایی محدود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و تنها کسانی امکان مشاهده پیدا می‌کنند که «Candid» از خود را به اشتراک بگذارند. این قابلیت به وضوح برای رقابت با شبکه اجتماعی بی‌ریل (BeReal) طراحی شده است. در این شبکه اجتماعی محتوای دوستان تا زمانی که شما پستی منتشر نکنید تار باقی می‌ماند. Candid هم درست همانند بی‌ریل، هشدارهای روزانه‌ای برای دوستان ارسال می‌کند.

این اولین تلاش اینستاگرام برای رقابت با بی‌ریل نیست. متا سال گذشته نیز برای رقابت با این شبکه اجتماعی که در بین نسل Z شهرت گرفته است، قابلیت‌هایی از جمله چالش‌های Candid اینستاگرام را آزمایش کرد.

اینستاگرام می‌گوید کاربران می‌توانند از بخش دوربین استوری‌ها در بالای صفحه و یا با دریافت هشدار روزانه Candid منتشر کنند.

پروفایل‌های گروهی و کلکسیون‌های شراکتی

دو قابلیت دیگر نیز بر بهبود اشتراک‌گذاری گروهی تمرکز دارند. قابلیت جدید «Group Profiles» یا «پروفایل‌های گروهی»، نوعی پروفایل جدید اینستاگرامی است که از طریق آن می‌توانید پست و استوری‌ها را با دوستان به اشتراک‌بگذارید. محتوایی که در یک پروفایل گروهی به اشتراک گذاشته می‌شود تنها در اختیار اعضای گروه قرار می‌گیرد. این قابلیت در پاسخ به نیاز کاربران جوانی است که از اینستاگرام برای ارسال محتوا برای گروه‌های مدرسه‌ای یا ارسال محتوا در یک تم خاص استفاده می‌کنند. پروفایل‌های گروهی با از بین بردن موانع انتشار محتوا در اینستاگرام، مشارکت کاربران را افزایش می‌دهند.

کلکسیون‌های شراکتی یا Collaborative Collections هم راه‌کار تازه دیگری برای ارتباط با گروه دوستان است. در این حالت، اعضای گروه با ذخیره پست‌های خود در یک «کلکسیون شراکتی» یا از طریق پیام خصوصی (DM)،‌ می‌توانند علایق مشترک خود را به اشتراک‌ بگذارند. شما می‌توانید با ذخیره کردن یک پست‌ در پوشه کلکسیون شراکتی یا ارسال آن از طریق پیام خصوصی و سپس ذخیره در این پوشه، محتوای کلکسیون شراکتی خود را بروزرسانی کنید.

این قابلیت در واقع توسعه‌ای بر قابلیت کلکسیون‌ها است و به شما اجازه می‌دهد دیگران را هم در ساخت کلکسیون خود شریک کنید. این قابلیت گزینه خوبی برای اشتراک‌گذاری ایده‌های سفر،‌ دستور پخت‌های مختلف و چیزهای دیگر است.

متا می‌گوید قابلیت یادداشت‌ها برای iOS و اندروید فعالیت می‌شود اما دیگر قابلیت‌ها هنوز در مرحله آزمایشی هستند. پروفایل‌های گروهی در کانادا، شیلی و تایوان آزمایش می‌شوند و دیگر قابلیت‌ها نیز روی درصد محدودی از کاربران سراسر جهان آزمایش می‌شود. با این حال اگر در گروه آزمایش کننده کلکسیون‌های شراکتی قرار بگیرید و فردی را به شراکت در کلکسیون خود دعوت کنید،‌ آن فرد به صورت خودکار به طرح آزمایشی متا اضافه می‌شود.

متا در یک پست وبلاگی گفت: «مردم برای ارتباط با دیگران به اینستاگرام می‌آیند.» این بیانیه را می‌توان تسلیم غیرمستقیم متا به واکنش‌هایی دانست که کاربران در نتیجه تعداد زیاد محتوای نامربوط و الگوریتمی از خود نشان دادند. درنتیجه چنین واکنش‌هایی متا برخی تغییرات را منتفی کرد و قابلیت‌هایی همچون نمایش تمام صفحه پست‌ها متوقف شدند و میزان محتوای پیشنهادی نیز کاهش یافت.

قابلیت‌های جدید اینستاگرام بیشتر بر موضوع اشتراک‌گذاری با دوستان تمرکز دارد و به نظر اینستاگرام خواسته کاربران را در دستور کار قرار داده است.

منبع: TechCrunch

سوالات متداول

Notes اینستاگرام چیست؟

یادداشت‌ها یا Notes در واقع پست‌های کوتاهی با حداکثر ۶۰ کاراکتر هستند که فقط از متن و ایموجی تشکیل شده‌اند.

پروفایل‌های گروهی اینستاگرام چیست؟

قابلیت جدید «Group Profiles» یا «پروفایل‌های گروهی»، نوعی پروفایل جدید اینستاگرامی است که از طریق آن می‌توانید پست و استوری‌ها را با دوستان به اشتراک‌بگذارید. محتوایی که در یک پروفایل گروهی به اشتراک گذاشته می‌شود تنها در اختیار اعضای گروه قرار می‌گیرد.

قابلیت Candid اینستاگرام چیست؟

کاربران با استفاده از قابلیت Candid می‌توانند استوری‌هایی محدود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و تنها کسانی امکان مشاهده پیدا می‌کنند که «Candid» از خود را به اشتراک بگذارند. این قابلیت به وضوح برای رقابت با شبکه اجتماعی بی‌ریل (BeReal) طراحی شده است. در این شبکه اجتماعی محتوای دوستان تا زمانی که شما پستی منتشر نکنید تار باقی می‌ماند. Candid هم درست همانند بی‌ریل، هشدارهای روزانه‌ای برای دوستان ارسال می‌کند.

کلکسیون‌های شراکتی اینستاگرام چیست؟

کلکسیون‌های شراکتی یا Collaborative Collections راه‌کاری برای ارتباط با گروه دوستان است. در این حالت، اعضای گروه با ذخیره پست‌های خود در یک «کلکسیون شراکتی» یا از طریق پیام خصوصی (DM)،‌ می‌توانند علایق مشترک خود را به اشتراک‌ بگذارند. شما می‌توانید با ذخیره کردن یک پست‌ در پوشه کلکسیون شراکتی یا ارسال آن از طریق پیام خصوصی و سپس ذخیره در این پوشه، محتوای کلکسیون شراکتی خود را بروزرسانی کنید.این قابلیت گزینه خوبی برای اشتراک‌گذاری ایده‌های سفر،‌ دستور پخت‌های مختلف و چیزهای دیگر است.

چگونه در اینستاگرام Notes منتشر کنیم؟

برای گذاشتن Notes در اینستاگرام، به بالای صندوق ورودی بروید(دایرکت‌ها که با علامت فلش یا مثلث در بالای صفحه اصلی سمت راست دیده می‌شود)، همه دنبال‌کنندگان (فالوورها) یا افرادی را که در لیست دوستان نزدیک خود هستند، انتخاب کنید. یادداشت Notes شما به مدت ۲۴ ساعت در بالای صندوق ورودی آنها ظاهر می‌شود. پاسخ‌ها به یادداشت‌ها به‌عنوان پیام در صندوق ورودی شما دیده می‌شود.

آیا همه می‌توانند Notes من را در اینستاگرام ببینند؟

یادداشت‌های خود را با دو دسته از افراد می‌توانید به اشتراک بگذارید: دنبال‌کنندگانی که آنها را دنبال می‌کنید و لیست دوستان نزدیک خود. (افرادی که در لیست Close Friends هستند)
https://pvst.ir/dpg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو