skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طرح مجلس برای برخورد با «دروغ‌پراکنان» حقیقی و حقوقی در اینترنت

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۹ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یکی از نمایندگان مجلس از آماده شدن طرحی خبر داده که طی آن با «دروغ‌پراکنان فضای مجازی» برخورد خواهد شد. طرح مذکور، افراد حقیقی و حقوقی را شامل خواهد شد.

به گزارش پیوست، یکی از نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از تدوین طرحی سخن گفته که در آن با افرادی که به گفته او «دروغ‌پراکنان» فضای مجازی هستند برخورد جدی شود. بهروز محبی نجم‌آبادی، نماینده سبزوار که پیش از این نیز در اظهارنظرهایی از سه برابر شدن پهنای باند روبیکا نسبت به استارلینک و رفع فیلتر نشدن قطعی اینستاگرام و واتس‌اپ حرف زده بود، حالا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته است: مشکل امروز کشور ما این است که دروغ‌گویان و دروغ‌پراکنان هزینه کار خود را نمی‌پردازند. امروز شاهد آن هستیم که عده‌ای از سلبریتی‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی با دروغ‌پراکنی و طرح گزاره‌های اثبات نشده و بی‌پایه و اساس فضای جامعه را ملتهب می‌سازند و به اغتشاشات دامن می‌زنند.

این نماینده ادامه داد: این دروغ‌پراکنی و التهاب‌آفرینی در حالی است که این افراد هزینه کار خود را نمی‌پردازند در حالی که باعث ایجاد آشوب و خسارت برای جامعه و کشور می‌شوند.

محبی نجم‌آبادی به این نکته نیز اشاره کرده که در قانون مجازات اسلامی مجازات‌هایی برای این رفتارها پیش‌بینی شده اما لازم است برخورد جدی‌تری با این افراد صورت بگیرد.

به گفته وی طرح مذکور هم شامل افراد حقیقی و هم شامل افراد حقوقی می‌شود.

https://pvst.ir/doi
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو