skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در دیدار وزیر ارتباطات با معاون وزیر توسعه دیجیتال روسیه چه گذشت:

مقابله با یکجانبه گرایی پلتفرم‌های بین‌المللی

سمانه سمیع تحریریه

۳ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مسئولان وزارتخانه‌های ارتباطات دو کشور ایران و روسیه در دیداری، بر مقابله با یکجانبه‌گرایی پلتفرم‌های بین‌المللی، توسعه اقتصاد دیجیتال و همکاری‌های مشترک در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کردند.

به گزارش پیوست،بر اساس اعلام وبسایت وزارت ارتباطات،الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه سه شنبه یکم آذر با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران دیدار و گفت وگو کردند.

در  این نشست مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت هم با جمعی از شرکت های ایرانی و روسی فعال در حوزه ساخت زیرساخت های ارتباطی دیدار کرد. لاجوردی در ادامه پس از تشریح ساختار شرکت ارتباطات زیرساخت و ماموریت های این شرکت،توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مشترک، ترانزیت داده، اقتصاد دیجیتال و بازارسازی برای شرکت های ایرانی و تولید محصولات مشترک و همچنین مقابله با یکجانبه گرایی برخی سکوها و پلتفرم های بین المللی را از جمله مهمترین موضوعات مورد علاقه طرف ایرانی برای همکاری های مشترک با طرف روسی برشمرد.

در این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با اشاره به توافقات انجام شده در سفرش به روسیه که در تابستان گذشته انجام شد، گفت: بخشی از توافق‌های انجام شده در آن سفر اجرایی و به عقد قرارداد با شرکت‌های ایرانی منجر شده اما هنوز بخش دیگری اجرایی نشده و نیاز به هماهنگی و پیگیری دارد.

زارع پور همچنین با اشاره به همکاری‌های مشترک بین دو کشور در حوزه‌های مختلف کاری این وزارتخانه از توسعه زیرساخت‌های ارتباطی تا همکاری‌های فضایی، گفت: رفت و آمدها میان دو کشور کمک می‌کند که موانع موجود این همکاری‌ها برطرف شود و پیشنهاد می‌‌کنم کارگروه مشترک دائمی برای دنبال کردن موضوعات ایجاد شود تا اجرایی شدن توافقات سرعت بیشتری به خود گیرد.

استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی

الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه نیز با اشاره به روند رو به رشد همکاری‌های دو جانبه میان ایران و روسیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باتوجه به وقوع تحریم‌ها برای کشور روسیه، برنامه ریزی کرده‌ایم تا ظرف مدت مشخصی نسبت به تولید تجهیزات مورد نیاز خود در داخل کشور اقدام کنیم و در این زمینه می‌توانیم از توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی بهره ببریم.

در سفر معاون وزیر توسعه دیجیتال روسیه و تعدادی از شرکت های روسی به تهران قرار است در موضوع توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، سرمایه گذاری برای توسعه فناوری های مورد نیاز طرفین، توسعه صادرات محصولات فناورانه ایران به روسیه توافقاتی صورت گیرد.

معاونان وزرای ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه نیز  ضمن مرور توافقات پیشین دو کشور بر توسعه روابط و همکاری های مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کردند.

الکساندر شویتوف نیز در این دیدار با استقبال از طرح موضوعات مورد علاقه از سوی همتای ایرانی برای توسعه همکاری‌ها تاکید کرد که در این سفر برای اجرایی کردن توافقات دوجانبه و همچنین توسعه همکاری‌ها و همگرایی بیشتر کاملا آماده هستیم.

در ادامه این دیدار هم، شرکت های ایرانی و روسی به بررسی زمینه های مشترک همکاری ها در دو کشور پرداختند.

در حضور معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه و هیات همراه، تعدادی از شرکت های فعال بخش خصوصی در حوزه ICT توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود را ارائه کردند.در ادامه برنامه های الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه و هیات همراه در ایران، شرکت‌ها و کسب و کارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی توانمندی ها و ظرفیت‌های خود را برای همکاری با شرکت های دولتی و خصوصی روسیه ارائه کردند.

محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات، محمدرضوی زاده رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال و ارتباطات روسیه به همراه تعدادی از مدیران شرکت های دولتی و خصوصی حوزه ICT روسیه در این جلسه حضور داشتند.بر اساس این گزارش، بعد از ارائه توانمندی های شرکت های ایرانی، مدیران این شرکت ها با مدیران شرکت های روسی به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.

https://pvst.ir/dkm
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو