skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

FTX بیش از ۳ میلیارد دلار به اعتبار‌دهندگان بدهکار است

۳۰ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۷ آذر ۱۴۰۱

FTX بیش از ۳ میلیارد دلار به اعتبار‌دهندگان بدهکار است

صرافی رمزارزی FTX، بر اساس مستنداتی که در اختیار دادگاه ورشکستگی دلاور قرار گرفت، در حدود ۳.۱ میلیارد دلار به ۵۰ اعتباردهنده بزرگ بدهکار است. این شرکت از دیگر صرافی‌های رمزارزی برای بازگرداندن دارایی‌های خود درخواست کمک کرد.

به گزارش پیوست، این صرافی ورشکسته که در حال حاضر از سوی جان ری‌.جی اداره می‌شود، در مستنداتی میزان بدهی خود به اعتباردهندگان خارجی را مشخص کرد. با وجود اینکه در این فایل‌ها نامی از شرکت‌ها برده نشده است، اما گستره زیان‌ مشخص است.

جی.‌ری، در همین راستا از تمامی همکاران خود خواسته تا امکان انتقال دارایی‌های این شرکت را به ایالتی که مسئول رسیدگی به ورشکستگی FTX است فراهم کنند. این صرافی بدون اشاره به احتمال سرقت دارایی‌های خود گفت، این رمزارزها که مجموع آنها به حدود ۶۵۰ میلیون دلار می‌رسد «بدون اجازه» از واحد بین‌المللی FTX خارج شده‌اند.

مستندات دادگاه نشان می‌دهد ۱۰ اعتباردهنده اصلی این شرکت هر کدام بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بدهی دارند و مجموع مبلغ به ۱.۴۵ میلیارد دلار می‌رسد. در این مستندات تصریح شده است که بدهی مذکور ارتباطی به افراد داخل شرکت ندارد و ممکن است با کشف اطلاعات بیشتر تغییر کند.

FTX به بزرگ‌ترین اعتباردهنده خود بیش از ۲۷۶ میلیون دلار بدهکار است و پانزدهمین اعتباردهنده نیز حدود ۲۱ میلیون دلار از این صرافی طلب دارد. با این حال، این مستندات تنها بخش کوچکی از بدهی‌های صرافی ورشکسته هستند و FTX به گفته خودش بیش از یک میلیون اعتباردهنده دارد.

سومین اعتباردهنده بزرگ این شرکت نیز ۱۷۵ میلیون دلار از FTX طلبکار است و با وجود اینکه نامی از این شرکت برده نشده اما آمار منتشرشده با آماری که Genisis،‌ شرکت وام‌دهنده رمزارزی، ۱۰ روز پیش مبنی بر عدم دسترسی به ۱۷۵ میلیون دلار دارایی در حساب FTX منتشر کرد، همخوانی دارد.

هشداری در مستنداتی که روز شنبه از این دادگاه منتشر شد نشان می‌دهد این شرکت تحت مدیریت جدید، هنوز به داده‌های مشتریان دسترسی کامل ندارد.

به گفته شرکت، آمار بدهی‌های FTX دقت کامل را ندارد. از آنجا که دسترسی به اطلاعات دقیق امکان‌پذیر نیست، احتمال دارد برخی از این بدهی‌ها پرداخت شده باشد اما در مستندات اشاره‌ای به آنها نشده باشد.

پیش از انتشار این داده‌ها، دادنامه‌ای از افشای نام وام‌دهندگان FTX و اطلاعات شخصی‌ آنها جلوگیری کرد.

در این دادنامه آمده است انتشار نام یکسری از بدهکاران، بهانه‌ای برای حمله به دست برخی شرکت‌ها می‌دهد: «انتشار علنی لیست وام‌دهندگان، برتری غیرمنصفانه‌ای در اختیار رقبای آنها قرار داده و می‌توانند مشتریان این نهاد‌ها را از آن خود کنند و وام‌دهنده نیز در صورت لزوم امکان فروش دارایی و ارائه بیشترین ارزش را نخواهد داشت.»

در این دادنامه آمده است FTX نیز اطلاعات مشتریان را به گونه‌ای ثبت کرده است که دسترسی به چنین اطلاعاتی را دشوار می‌کند.

در بخشی از این دادنامه گفته می‌شود: «وام‌دهندگان در گذشته اطلاعات و مستندات لازم را نگهداری نکرده‌اند و در حال حاضر سعی دارند به یکسری منابع اطلاعاتی و مستندات مفقودشده دسترسی پیدا کنند.»

این دادنامه می‌گوید، نام و اطلاعات وام‌دهندگان به دلیل همپوشانی شرکت‌های مختلف و مستندات نامنظم و همچنین زمان و منابع محدود، در یک فایل واحد ادغام شده است.

افزون بر این، «اطلاعات اعتباردهنده و به ویژه اطلاعات خاص مشتریان در داده‌های FTX مشخص و قابل شناسایی نیست. در نتیجه با ارائه تلفیقی داده‌ها می‌توان مرتبط‌ترین و شناخته‌شده‌ترین اطلاعات را منتشر کرد».

منبع: Decrypt

https://pvst.ir/dju

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو