skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ورشکستگی تاریخی FTX به کنگره آمریکا رسید

۱۹ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق اعلام سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار FTX و به گفته نمایندگان کنگره، مدیرعامل سابق این صرافی ورشکسته روز دوشنبه برای شهادت در مقابل کمیته نمایندگان مجلس آمریکا حاضر می‌شود. رگولاتورهای آمریکا در حال بررسی نقش او در فروپاشی این صرافی هستند.

به گزارش پیوست، مکسین واترز رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه در مصاحبه با رویترز گفت در صورتی که بنکمن فرید با حضور در مقابل این شورا موافقت نکند رسما او را احضار می‌کنیم. این کمیته در بخشی از رسیدگی‌های خود به مساله FTX، قرار است جلسه‌ای در همین باره برگزار کند.

این گروه در بیانیه‌ای که جمعه شب منتشر شد گفت، جان ری، مدیرعامل جدید FTX و سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق، هردو روز سه‌شنبه برای شهادت در مقابل آنها حاضر می‌شوند.

بنکمن فرید نیز روز جمعه در توییتی اعلام کرد: «من هنوز به بخش زیادی از اطلاعاتم (حرفه‌ای و شخصی) دسترسی ندارم. پس آنچه می‌توانم بگویم محدود است و به قدری که دوست دارم مفید نخواهم بود.»

او افزود: «اما اگر این کمیته همچنان تصور می‌کند حضور من مفید است، من حاضرم روز سیزدهم شهادت بدهم.»

این جلسه ترکیبی قرار است روز سه شنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت منطقه شرقی آمریکا (۶ و ۳۰ دقیقه عصر به وقت ایران) برگزار شود.

به گفته دو منبع مطلع به رویترز، مقامات آمریکا در چند هفته اخیر اطلاعاتی را از سرمایه‌گذاران فعلی و احتمالی FTX درخواست کرده‌اند. با این حال بنکمن فرید نه از سوی دادستان‌ها و نه رگولاتورها هنوز به جرمی متهم نشده است.

مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده هفته گذشته برای بررسی جابجایی میلیون‌ها دلار به باهاماس با ناظرانی که دادگاه برای FTX در نظر گرفته دیدار کردند. به گزارش بلومبرگ این مبالغ درست زمانی جابجا شده‌اند که FTX در دادگاه دلاور اعلام ورشکستگی کرد.

وزارت دادگستری و صرافی FTX هنوز به درخواست اظهارنظر رویترز پاسخی نداده‌اند.

جدال پیشتازان کریپتو

ماه گذشته (نوامبر) و همزمان با اعلام ورشکستگی FTX، بنکمن فرید از مدیرعاملی این صرافی استعفا داد. این استعفا پس از آن صورت گرفت که معامله‌گران تنها ظرف سه روز ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های خود را از این صرافی خارج کردند و صرافی بایننس هم از نجات FTX صرفنظر کرد.

ما در گزارش دیگری به کشمکش‌های بایننس و FTX در روزهای پیش از فروپاشی این صرافی اشاره کرده‌ایم. اما روز جمعه (۹ دسامبر) و درنتیجه یک رشته توییت از چانگ‌ پنگ ژائو (CZ)، مدیرعامل بایننس،‌ ابعاد تنش میان این دو چهره مهم کریپتو بار دیگر نمایان شد.

ژائو در این رشته توییت گفت، بایننس یک سال و نیم پس از سرمایه‌گذاری اولیه در FTX راهش را از این صرافی جدا کرد و این باعث شد تا بنکمن فرید «صحبت‌های توهین آمیز» خود را علیه اعضای تیم بایننس آغاز کند.

بایننس سال گذشته سهام خود در این شرکت را فروخت.

بنکمن فرید در پاسخ به توییت ژائو گفت: «ما خودمان بحث را با پیشنهاد خرید از شما شروع کردیم و به این تصمیم به خرید گرفتیم که این کار برای کسب‌وکارمان اهمیت داشت.»

او افزود: «اما شما در آخرین لحظه تهدید کردید که اگر حدود ۷۵ میلیون دلار دیگر پرداخت نکنیم قرارداد را لغو می‌کنید. اگر ما تصمیم به خرید نمی‌گرفتیم شما به عنوان یک سرمایه‌گذار اصلا حق خروج نداشتید و بیشتر توکن‌ها/سهام هنوز قفل بود.»

ژائو در پاسخ گفت: «حالا دیگر اهمیتی ندارد اما اگر ما مایل به فروش نباشیم شما هم نمی‌توانید ما را مجبور به فروش کنید. مساله هیچوقت رقابت یا جنگ نبود. هیچکس برنده نشد.»

منبع: Reuters

https://pvst.ir/dom

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو