skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ماسک می‌گوید نمی‌خواهد مدیر توییتر یا هیچ شرکت دیگری باشد

۲۶ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۴۰۱

ماسک می‌گوید نمی‌خواهد مدیر توییتر یا هیچ شرکت دیگری باشد

ایلان ماسک که مدیر چندین شرکت از جمله توییتر محسوب می‌شود ‌در دادگاه روز چهارشنبه درباره بسته سهامی تسلا گفت: «من نمی‌خواهم مدیر هیچ شرکتی باشم.»

به گزارش پیوست، محاکمه جدید ماسک که روز دوشنبه آغاز شد، رفتار هیات مدیره تسلا و احتمال نفوذ او در رابطه با یک پاداش سهامی بزرگ را بررسی می‌کند. این بسته سهامی در حال حاضر چیزی حدود ۵۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

حضور ماسک در این دادگاه باعث شد بحث به موضوعات مختلفی از جمله جایگاهش در شرکت‌های مختلف و برنامه زمانی‌ او در طول روز هم کشیده شود.

ماسک گفت: «در اسپیس‌اکس، من در واقع مسئول مهندسی راکت‌ها هستم و در تسلا هم مسئولیت تکنولوژی داخلی خودرو را بر عهده دارم که باعث موفقیتش شده است. مدیر ارشد اجرایی (CEO) معمولاً یک نقش تجارت‌محور تلقی می‌شود اما در واقعیت، نقش من بیشتر یک مهندس توسعه تکنولوژی و ضامن نوآوری شگرف تکنولوژی است و یک تیم فوق‌العاده از مهندسان هم برای تحقق این اهداف داریم.»

او در ادامه گفت قصد ندارد برای همیشه مدیرعامل توییتر باقی بماند. ماسک دو هفته پیش توییتر را به مالکیت خود درآورد و از آن زمان تا به امروز علاوه بر اخراج نیمی از کارکنان، ایده‌های جدیدی را اجرایی و گاهی پس گرفته است و بسیاری از خریداران تبلیغات راه خود را از این شرکت جدا کرده‌اند.

او گفت: «می‌خواهم رفته‌رفته وقتی را که برای توییتر می‌گذارم کاهش دهم و فرد دیگری را برای مدیریت این شرکت پیدا کنم.»

افزون بر این، جیمز مورداک، عضو هیات مدیره تسلا، می‌گوید ماسک در این فکر است که در آینده حتی از مدیرعاملی تسلا هم کناره‌گیری کند. مورداک کمی پس از اینکه ماسک او را به عنوان گزینه ایده‌آلش برای مدیریت تسلا معرفی کرد در دادگاه شهادت داد. او در شهادت پیش از دادگاه گفته بود ماسک هنوز اشاره‌ای به جانشین نکرده است.

ماسک در پاسخ به این سوال که سال ۲۰۱۷ هنگام دریافت بسته سهامی وقت خود را چگونه صرف می‌کرد گفت، وقتش بین تسلا و اسپیس‌اکس تقسیم می‌شد و کمی هم برای شرکت ساخت تونل و چیپ مغزی زمان می‌گذاشت. با این حال در پایان سال زمانی که تسلا با «جهنم تولید» مدل ۳ درگیر بود، تقریباً تمام وقت خود را صرف این شرکت می‌کرد.

سرمایه‌گذاران در مورد توانایی ماسک در انجام چند کار مختلف به صورت همزمان اظهار نگرانی کرده‌اند و معتقدند او برای مدیریت مناسب بیش از حد درگیری دارد. طبق شهادت ماسک،‌ او بیشتر زمانش را به شرکت که «دچار بحران باشد» اختصاص می‌دهد.

ماسک حتی به آینده دور هم توجه دارد. او در پاسخ به سوالی در مورد تسلا رودستری پرتاب‌شده به فضا گفت: «اثری هنری است که میلیون‌ها سال دوام می‌آورد.»

ماسک در رابطه با رویکرد خصمانه‌اش در قبال رگولاتور‌ها و به ویژه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) توضیح داد: «به نظرم ماموریت SEC در کل خوب است اما سوال اینجاست که آیا این ماموریت به همین خوبی اجرا می‌شود یا خیر. به نظر من در برخی موارد این‌طور نیست. SEC چیزهایی که باید را تفحص نمی‌کند و بیش از حد به چیزهای نامربوط اهمیت می‌دهد.»

او در ادامه به «بحران FTX»، صرافی رمزارزی که به تازگی اعلام ورشکستگی کرد اشاره کرد و گفت: «چرا هیچ توجهی به FTX نشد؟ سرمایه‌گذاران میلیارد‌ها دلار خود را از دست دادند. اما با وجود پاداش خوبی که سهامداران [شرکت‌های من] می‌گیرند، SEC همچنان از حمله به من دست برنمی‌دارد.»

او همچنین توضیح داد که توییت‌هایش برخلاف توافق سال ۲۰۱۸، پیش از انتشار از سوی هیچ کسی تایید نمی‌شود. طبق قرارداد سال ۲۰۱۸ ماسک با SEC پس از ادعای کذبی در مورد خصوصی‌سازی تسلا، تمام ارتباطات عمومی او باید تحت نظارت قرار گیرد. او از آن زمان تا به امروز چندین مرتبه برای لغو این تعهد به دادگاه مراجعه کرده است.

ماسک در دادگاه اخیر گفت: «این قرارداد به اجبار پذیرفته شده و به عنوان یکی از اصول قوانین، قراردادی که تحت اجبار منعقد شود اعتباری ندارد.»

او همچنین در مورد توییت توهین‌آمیزی که در جولای ۲۰۲۰ منتشر کرده بود گفت، اشتباه برداشت شده و منظورش از این توییت «Save Elon’s Company» بوده است. او سال ۲۰۲۰ در توییتی گفت: «SEC مخفف است و کلمه وسط هم Elon است.»

منبع: Verge

https://pvst.ir/djl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو