skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درخواست تسلا برای رقیق کردن ۳ به یک سهام این شرکت

۲۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 تسلا با ارسال نیابت‌نامه سالانه خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار، از برنامه‌های خود برای رقیق‌کردن سه به یک سهام این شرکت خبر داد و لری الیسون، عضو هیات مدیره این شرکت، نیز اعلام کرد دیگر قصد نامزدی مجدد برای کرسی ریاست این هیات مدیره را ندارد. سهام تسلا پس از اینکه کار خود را با قیمت ۶۹۶.۶۹ دلار در روز جمعه به پایان رساند، در معاملات پس از بازار نیز ۱ درصد رشد کرد.

به گزارش پیوست، به نقل از CNBC، تسلا در مستندات مربوط به تقسیم سهام آورده است که «موفقیت ما به جذب و حفظ استعداد» و «بسته‌های پاداش رقابتی بستگی دارد» و امکان ارائه سهام به کارمندان به تحقق این هدف کمک می‌کند. «باور داریم که تقسیم سهام تسلا به بازنشانی قیمت سهام فعلی کمک کرده و کارکنان ما در مدیریت سهامشان انعطاف بیشتری خواهند داشت.»

تقسیم سهام یک اقدام نمایشی است و حس مقرون به صرفه بودن سهام را به سرمایه‌گذاران کوچکتر القا می‌کند اما این گروه از سرمایه‌گذاران در مقایسه با موسسات بزرگ نقش کوچکتری دارند. بسیاری از بروکر‌ها همین حالا نیز امکان معامله کسری از سهام را برای سرمایه‌گذاران خود فراهم کرده و درنتیجه سرمایه‌گذاران کوچک می‌توانند قسمتی از سهام‌های گران‌قیمت را خریداری کنند.

بزرگترین سازنده خودروهای الکتریکی در این مستندات همچنین به کناره گیری لری الیسون از دور بعدی انتخاب اعضای هیات مدیره اشاره کرده است. الیسون که براساس مستندات ارائه شده ۱.۵ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد از هیات مدیران تسلا کنار می‌رود اما جایگزین او هنوز مشخص نیست.

همچنین این مستندات نشان می‌دهد که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در حال حاضر ۲۳.۵ درصد و صندوق سرمایه‌گذاری ونگارد (Vanguard) هم ۶ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارند. ماسک از اواخر سال ۲۰۲۱ تا به امروز بخش قابل توجهی از سهام تسلای خود را به فروش رسانده که قسمتی از این فروش‌ها مربوط به خرید سهام در توییر و قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری پس از آن است.

تسلا در آگوست سال ۲۰۲۰ نیز خبر یک تقسیم سهام پنج به یک را منتشر کرد.

همچنین در پیشنهادات مختلفی که سهام‌داران تسلا ارائه کرده‌اند، از تسلا خواسته شده تا موضوعاتی مثل تلاش‌های ضد-تعرض و ضد-تبعیض، فعالیت‌های لابی‌گری، زنجیره‌های عرضه و نیروی کار و جزئیات مصرف آب و تاثیرات و خطرات اقلیمی این شرکت در رابطه با آب را بررسی و اطلاع‌رسانی کند.

در حالی که جلسه سهام‌داران تسلا امسال به صورت آنلاین برگزار می‌شود، تعداد محدودی از سهام‌دارانی که از آنها دعوت به عمل آمده، روز چهارم آگوست ۲۰۲۲ را به شکل حضوری در کارخانه تسلا در شهر آستین تگزاس حضور پیدا می‌کنند.

منبع: CNBC

https://pvst.ir/cik

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو