skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک ۳.۶ میلیارد دلار دیگر از سهام تسلای خود را فروخت

۲۵ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایلان ماسک ۳.۶ میلیارد دلار دیگر از سهام خود در تسلا را به فروش رساند. فروش سهام در حالی انجام گرفته است که ماسک جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را در یک هفته گذشته به برنارد آرنو فرانسوی واگذار کرد.

به گزارش پیوست، با احتساب فروش ۳.۶ میلیارد دلار سهامی که به تازگی در مستندات رگولاتوری منتشر شده است، ماسک مجموعا بیش از ۲۰ میلیارد دلار از سهام خود در این شرکت تولید کننده خودروی الکتریکی را به فروش رسانده است.

مدیرعامل تسلا امسال برای تامین مالی قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر مقدار زیادی از سهام خود را به فروش رساند. با این حال در مستندات رگولاتوری مشخص نشده است که ماسک ۲۲ میلیون سهام دیگر تسلا را با چه هدفی از دوشنبه تا چهارشنبه این هفته به فروش رسانده است.

طبق گزارش فوربز و بلومبرگ،‌ که ثروت میلیارد‌های جهان را زیر نظر دارند، ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست و آرنو، مدیرعامل گروه لوکس LVMH، این جایگاه را تصاحب کرده است. براساس گزارش بلومبرگ، ثروت ماسک در حال حاضر ۱۶۱ میلیارد دلار است و ثروت آرنو، که ریاست برند‌هایی همچون لوئی ویتون و دام پریگنان (Dom Pérignon) را برعهده دارد، ۱۷۲ میلیارد دلار است.

ماسک هفته گذشته اولین بار جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را برای مدت کوتاهی به آرنو واگذار کرد و این هفته بار دیگر این جایگاه را از دست داد. بخش عمده ثروت ماسک مربوط به سهام او در شرکت تسلا است. او در حال حاضر براساس داده‌های شرکت تحقیقاتی رفینیتیو (Refinitiv) بیش از ۱۳ درصد از سهام این شرکت را تحت مالکیت خود دارد.

سهام تسلا در سال جاری بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. این سقوط ارزش در نتیجه عملکرد ضعیف تسلا و سقوط شاخص تکنولوژی نزدک است که در سال جاری بیش از ۳۰ درصد سقوط کرده است.

براساس داده‌های شرکت تحقیقاتی وریتی‌دیتا (VerityData)، ماسک تا ۲۳ نوامبر امسال ۷۲.۲ میلیون سهام شرکت تسلا را با میانگین قیمت ۲۶۸ دلار به فروش رسانده‌ است که عایدی آن پیش از پرداخت مالیات ۱۹.۴ میلیارد دلار است. با فروش بیش از ۳ و نیم میلیارد دلار سهام دیگر،‌ ارزش مجموع سهامی که ماسک از تسلا به فروش رسانده است به حدود ۲۳ میلیارد دلار می‌رسد.

ماسک بیش از ۲۰ میلیارد دلار را از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر را از دارایی‌های شخصی تامین کرد و ۷.۱ میلیارد دلار نیز توسط شرکا پرداخت شد. گفتنی است که ماسک پیش از این قرارداد نیز حدود ۴ میلیارد دلار از سهام این پلتفرم شبکه اجتماعی را در مالکیت خود داشت.

با این حال، دارایی‌های ماسک تنها محدود به توییتر و تسلا نیست و اسپیس‌اکس، شرکت موشکی او، براساس گزارش‌ها در تلاش برای عرضه سهامی است که ارزش این شرکت را به بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار افزایش می‌دهد.

علاوه بر توییتر، تسلا و اسپیس‌اکس که دارایی‌های اصلی ماسک محسوب می‌شوند، دیگر کسب‌وکارهای بزرگ او عبارتند از بورینگ کمپانی و نورالینک که در حال ساخت رابطی کاربری برای ارتباط مغز انسان با کامپیوتر است.

منبع: Guardian

https://pvst.ir/dpk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو