skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شبکه‌های اجتماعی

تحریریه پیوست

خروج دوباره مدیران از توییتر ایلان ماسک

تحریریه پیوست

۲۰ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استعفای مدیران توییتر ادامه دارد. این شرکت در تازه‌ترین تغییرات مدیر ارشد امنیت اطلاعات (CISO)، رئیس اعتماد و امنیت و چند مدیر کلیدی دیگر را از دست داد.

به گزارش پیوست، واشنگتن پست گزارش داده است که علاوه بر یوئل راث، رئیس اعتماد و امنیت، لیا کیسنر، مدیر ارشد امنیت اطلاعات، مدیر ارشد حریم خصوصی و مدیر ارشد حقوقی توییتر از این شرکت جدا شده‌اند.

راث یکی از افراد مهمی است که در هفته گذشته طرح ۸ دلاری ماسک برای تیک‌آبی و توییتر بلو و همچنین فرایند جلوگیری از سو استفاده کاربران را با جامعه توییتری در میان می‌گذاشت.

او همچنین رهبری تلاش‌های توییتر در مبارزه با شایعات و اطلاعات نادرست را پیش از انتخابات میان‌دوره آمریکا برعهده داشت.

راث به تازگی با تغییر پروفایل توییتر خود به «رئیس سابق امنیت و اعتماد توییتر»، خبر جدایی خود را تایید کرد.

رویترز نیز در گزارشی در رابطه با توییتر نوشت، ماسک به کارمندان هشدار داده است که با توجه به مشکلات اقتصادی پیش رو، اگر اشتراک‌های این شبکه‌ اجتماعی بیشتر نشود شرکت میلیاردها دلار در سال آینده ضرر خواهد داد و ورشکستگی غیرممکن نیست.

تحولات اخیر این شرکت توجه کمیسیون بازرگانی فدرال (FTC ) را نیز به خود جلب کرده است. این کمیسیون در ماه مه با همراهی وزارت دادگستری آمریکا،  توییتر را به دلیل نقض دستوری در سال ۲۰۱۱ و ارائه نمای نادرستی از وضعیت حریم خصوصی و امنیت، ۱۵۰ میلیون جریمه کرد.

FTC اعلام کرده است که «تحولات توییتر را با نگرانی عمیق زیر نظر دارد» و آماده است تا برای تضمین پیروی این شرکت از قراردادی به نام «consent order» یا «دستور رضایت»، در صورت لزوم اقدامات لازم را به عمل آورد.

یکی از کارکنان سابق توییتر در مصاحبه با واشنگتن پست گفت که سه نفر از استعفا کنندگان عضو کمیته نظارت بر داده‌ای هستند که براساس قرارداد توییتر با FTC شکل گرفته بود.

داگلاس فرار، مدیر روابط عمومی FTC، می‌گوید: «هیچ مدیرعامل یا شرکتی بالاتر از قانون نیست و شرکت‌ها باید از احکام رضایت ما پیروی کنند. نسخه تجدید نظر شده دستور رضایت، ابزارهای جدیدی برای تضمین اجرا را در اختیار ما قرار می‌دهد و ما آمادگی استفاده از این ابزارها را داریم.»

ماسک هنوز اظهارنظری درمورد بررسی‌های FTC ارائه نکرده است اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که ایمیلی در رابطه با نظارت این رگولاتوری بر توییتر برای کارکنان ارسال کرده است.

ماسک در ایمیل خود به کارکنان باقی‌مانده توییتر نوشت: «به شدت تاکید می‌کنم که توییتر هرکاری که لازم باشد برای پیروی از متن و معنی فرمان رضایت FTC را به کار می‌گیرد. هر ادعایی برخلاف این کاملا اشتباه است.»

توییتر در دوران ریاست ماسک تا به امروز حدود ۳۷۰۰ نفر از ۷۵۰۰ کارمند خود در سراسر جهان را اخراج کرده است. ماسک این هفته به کارکنان باقیمانده گفت که باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته در شرکت حاضر شوند مگر اینکه او به شخصه دلیل غیبت آنها را تایید کند.

از زمان انعقاد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری و انتقال مالکیت توییتر، ایلان ماسک به عنوان مالک جدید در تلاش است تا به خریداران تبلیغات اطمینان دهد که رویکرد او نسبت به آزادی بیان آسیبی به برند‌ آنها نمی‌زند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که چندین خریدار مهم تبلیغات از جمله ژنرال موتورز و فولکس واگن،‌ تبلیغات خود در این شبکه اجتماعی را فعلا متوقف کرده‌اند.

با یان حال ماسک می‌گوید استفاده کاربران از توییتر به اوج خود رسیده است. او امروز در توییتی گفت: «امروز رکورد دیگری از کاربران فعال به ثبت رسید.»

منبع: ZDNet

 

 

https://pvst.ir/dic

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو