skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کوچ مدیران و مشتریان تبلیغات از توییتر ایلان ماسک

۱۳ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

ایلان ماسک و مشاورانش کنترل توییتر را در اختیار گرفته و برای تعدیل نیروی و اعمال تغییراتی در این شبکه اجتماعی آماده می‌شوند و مدیران و تبلیغ‌کنندگان کوچ خود از این پلتفرم را آغاز کرده‌اند.

به گزارش پیوست، بیانیه‌های عمومی و گفته‌های افراد مطلع نشان می‌دهد حداقل پنج مدیر ارشد توییتر از جمله مدیر ارشد بازاریابی، مدیر ارشد مشتریان، مدیر نیروی‌ انسانی و گوناگونی و مدیر محصول در روزهای اخیر از این شرکت خارج شده‌اند. دو مدیر ارشد بدون ارائه دلیلی روز سه‌شنبه خبر جدایی خود را منتشر کردند و به گفته افراد مطلع مدیران بیشتری به دنبال ترک توییتر هستند.

در همین حین، خریداران تبلیغات که حدود ۹۰ درصد از درآمد توییتر را تامین می‌کنند نیز با پلتفرم تحت مالکیت ماسک به مشکل خورده‌اند. این میلیاردر آمریکایی-آفریقایی، که همین هفته در نیویورک با مدیران تبلیغاتی دیدار می‌کند، با تضعیف مقررات محتوایی توییتر که به افزایش اطلاعات غلط و محتوای سمی منتهی شد،‌ برخی از مشتریان تبلیغات را آزرده است.

به گفته افراد مطلع IPG، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تبلیغاتی، روز دوشنبه در آژانس‌های رسانه‌ای خود به مشتریان توصیه کرد خرید تبلیغات توییتر را به دلیل نگرانی‌ از نظارت بر محتوا موقتاً متوقف کنند. اتحادیه جهانی رسانه مسئولیت‌پذیر (The Global Alliance for Responsible Media)، اتحادیه‌ای متشکل از پلتفرم‌ها، خریداران تبلیغات و گروه‌های صنعتی نیز که به مبارزه با محتوای خطرناک در شبکه‌ اجتماعی می‌پردازد، این هفته از بررسی نحوه عملکرد توییتر در زمینه نظارت بر محتوا خبر داد.

گذار به دوران مالکیت ماسک پس از انعقاد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری به بی‌نظمی در توییتر دامن زده است. ماسک خیلی سریع پس از انعقاد قرارداد مدیرعامل و مدیر ارشد مالی توییتر را اخراج کرد و مهندسان معتمدش در تسلا را به این شبکه اجتماعی آورد.

ماسک و مشاورانش طی چند روز گذشته به بررسی تغییرات محصولی و کاهش نیروی کار توییتر مشغول‌اند. مدیران توییتری که در حال حاضر هفت هزار و ۵۰۰ کارمند دارد، می‌گویند در حال تکمیل لیستی از کارکنان با بازدهی بالا و پایین هستند و احتمالاً هدف نهایی تعدیل نیرو است. با اینکه تا همین امروز هم چندین کارمند توییتر اخراج شده‌اند، اما هنوز زمان مشخصی از تعدیل نیروی گسترده در دست نیست.

ماسک روز سه‌شنبه در توییتر گفت کاربران باید از این پس برای دریافت تیک‌ آبی ماهانه هشت دلار بپردازند. مشترکان این طرح تبلیغات کمتری می‌بینند و امکان اشتراک‌گذاری ویدئو‌های بلند و محدودیت‌های دسترسی به محتوای رسانه‌هایی را که با توییتر همکاری می‌کنند دور بزنند. او نوشت:‌ «قدرت برای مردم!»

سخنگوی توییتر از اظهارنظر در این باره خودداری کرد و ماسک نیز هنوز اظهارنظری نکرده است. شرکت IPG نیز به درخواست‌های نیویورک‌تایمز برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

مدیران ارشدی که در روزهای اخیر توییتر را ترک کرده‌اند عبارت‌اند از: لزلی برلاند، مدیر ارشد بازاریابی؛ جی سالیوان، مدیر محصول؛ سارا پرسونت، مدیر ارشد مشتریان که مدیریت روابط شرکت با خریداران تبلیغات را بر عهده داشت؛ دالانا برند، رئیس نیرو و گوناگونی؛ و نیک کالدول، مدیر مسئول تکنولوژی‌های اصلی از جمله زیرساخت. با استعفای این مدیران، تعداد معدودی از مدیران سابق توییتر در شرکت تحت مالکیت ماسک باقی‌ مانده‌اند.

پرسونت در توییتی گفت هفته گذشته برای صحبت در مورد روابط تبلیغاتی توییتر دیدار کرده است. ماسک پس از ملاقات با او نامه‌ای خطاب به خریداران تبلیغات منتشر کرد و گفت توییتر به «جهنم‌دره‌ای بی‌قید ‌و بند» تبدیل نمی‌شود. او همچنین از تشکیل شورایی در زمینه نظارت بر محتوا خبر داده است.

پرسونت در توییتی درباره جدایی خود گفت باور دارد تیم ماسک «اهمیت برقراری استاندارد‌های» اتحادیه جهانی رسانه مسئولیت‌پذیر را درک می‌کند.

این اتحادیه روز دوشنبه در پستی وبلاگی گفت چگونگی تشکیل شورای نظارت بر محتوا در توییتر را زیر نظر دارد و ارزیابی‌های خود را با فعالان صنعت تبلیغات در میان می‌گذارد. توییتر از زمان شکل‌گیری این اتحادیه در سال ۲۰۱۹ به عضویت آن درآمده است.

طبق اعلام این اتحادیه، «امنیت برند موضوع قابل مذاکره‌ای برای مشتریان تبلیغات نیست.»

توصیه IPG برای توقف تبلیغات توییتری پس از آن منتشر شد که شرکت جنرال موتورز، از رقبای تسلا سازنده خودروهای الکتریکی تحت مدیریت ایلان ماسک، هفته گذشته از توقف موقت تبلیغات در توییتر خبر داد.

IPG هلدینگی با چندین آژانس تبلیغاتی است و مشتریانی همچون امریکن‌اکسپرس، کوکاکولا، جانسون و جانسون، متل (Mattel) و اسپاتیفای را نمایندگی می‌کند. بخش برند و رسانه این شرکت حدود ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تبلیغاتی را در سراسر جهان تحت مدیریت خود دارد.

کیتی کلامپر، مدیرعامل شرکت مشاوره Black Glass، از شرکت‌های زیرمجموعه IPG، می‌گوید این شرکت از بسیاری از مشتریان خود از جمله وال‌مارت، پپسی و کادیلاک نظرخواهی کرده و نتایج نشان می‌دهد اکثر این شرکت‌ها قصد دارند تا زمان کسب اعتماد و شفافیت بیشتر در مورد مسیر توییتر، تبلیغات خود را در این شبکه اجتماعی متوقف کنند.

او می‌گوید: «آنها در زمان نابسامانی کنار نشسته و روند را زیر نظر دارند، ماسک و نظراتش را هر ساعت بررسی می‌کنند، می‌گویند قبل از اینکه برند و کسب‌وکارم را به آن گره بزنم بگذار کمی نظاره‌گر اوضاع باشم.»

بیش از ۴۰ گروه حقوق بشری نیز روز سه‌شنبه در نامه‌ای به ۲۰ خریدار بزرگ تبلیغات توییتر از آنها خواسته‌اند تا در صورت حذف تدابیر نظارت بر محتوا از توییتر، تبلیغات خود در این شبکه اجتماعی را متوقف کنند. این نامه توسط گروه‌هایی همچون Free Press و Media Matters for America سازماندهی شده و سازمان‌هایی مثل GLAAD و N.A.A.C.P. آن را امضا کرده‌اند. این نامه در نهایت برای مدیران ارشد شرکت‌هایی همچون آمازون، CBS، کوکاکولا، دیزنی، Mondelez و  Procter & Gamble ارسال شد.

در متن نامه آمده است: «اگر ایلان ماسک تنها کسری از آنچه را تا به امروز انجام داده دائمی کند، توییتر دیگر پلتفرم امنی برای برند‌ها نیست و نباید باشد. خریداران تبلیغات باید سریعاً اقدام کنند.»

برند که بر نیروی انسانی و طرح‌های گوناگونی نیرو در توییتر نظارت دارد روز جمعه از استعفای خود خبر داد. کالدول نیز خبر جدایی خود را با تغییر پروفایل توییتری به مدیر «سابق» توییتر منتشر کرد و چهار فرد مطلع نیز جدایی سالیوان از توییتر را تایید کرده‌اند.

به گفته افراد مطلع، برلاند روز سه‌شنبه از توییتر جدا شد و پس از جدایی ایموجی قلبی آبی- که به رنگ برند توییتر اشاره دارد- را توییت کرد.

پرسونت، برلاند، برند، سالیوان و کالدول به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده‌اند.

منبع: NYTimes

https://pvst.ir/dfi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو