skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخراج گسترده در توییتر و شکایت کارکنان

۱۳ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

روند تعدیل گسترده نیرو در توییتر آغاز شد. بر اساس گزارشی که بلومبرگ هفته گذشته منتشر کرد، ماسک قصد دارد حدود نیمی از کارکنان توییتر را اخراج کند. توییت‌های جدید کارکنان این شرکت نشان می‌دهد روند تعدیل نیرو آغاز شده است و کارکنان در دادگاه فدرال سان‌فرانسیسکو از توییتر شکایت کرده‌اند.

به گزارش پیوست،‌ خرید توییتر از سوی ایلان ماسک از همان ابتدا به شایعات زیادی در مورد احتمال اخراج گسترده کارکنان منجر شد. ماسک خیلی زود شایعه تعدیل نیروی ۷۵ درصدی را رد کرد اما گزارشی که به تازگی بر اساس ارتباطات داخلی کارکنان منتشر شده نشان می‌دهد بیش از نیمی از کارکنان این شرکت در خطر اخراج‌اند.

توییت‌های منتشرشده از سوی کارکنان توییتر حاکی از آن است که دسترسی بسیاری از آنها به سیستم ارتباط داخلی شرکت قطع شده و به نظر می‌رسد روند اخراج از همین امروز کلید خورده است. همچنین طبق ایمیلی که عصر پنجشنبه برای تمام کارکنان توییتر ارسال شد، ساعت ۹ صبح جمعه (به ساعت اقیانوسی یا عصر جمعه به وقت ایران) از وضعیت ادامه یا اتمام همکاری خود اطلاع می‌یابند.

افزون بر این، گزارشی که بلومبرگ روز جمعه (۴ نوامبر) منتشر کرده نشان می‌دهد کارکنان توییتر در پاسخ به احتمال اخراج گسترده از این شرکت در دادگاه فدرال سان‌فرانسیسکو شکایت کرده‌اند. به گفته شاکیان، اخراج کارکنان بدون هشدار کافی قوانین فدرال و ایالت کالیفرنیا را نقض می‌کند.

بنا بر ایمیل ارسالی، کارکنان در صورت ادامه همکاری ایمیلی با عنوان «نقش شما در توییتر» در ایمیل کاری دریافت می‌کنند و اگر قرار بر قطع همکاری باشد، در ایمیل شخصی از این موضوع اطلاع می‌یابند. چندین کارمند توییتر با انتشار تصویری مبنی بر عدم دسترسی به ایمیل کاری، از احتمال اخراج خود صحبت کرده‌اند.

ماسک پس از خرید توییتر در جمعه هفته گذشته (۲۸ اکتبر)، از مهندسان خود خواسته کدنویسی کارکنان در ۳۰ تا ۶۰ روز گذشته را بررسی و عملکرد آنها را ارزیابی کنند. با اینکه هنوز اطلاعات موثقی از اخراج گروه خاصی از کارکنان توییتر در دست نیست، اما گذشته نشان داده ماسک علاقه چندانی به بخش روابط عمومی (PR) ندارد. او چند سال پیش تمام تیم PR تسلا را اخراج کرد.

تحلیلگران دلیل اصلی تعدیل نیروی گسترده را کنترل هزینه عنوان کرده‌اند. توییتر با دریافت ۱۳ میلیارد دلار وام از بانک‌های آمریکایی خریداری شده و این شرکت باید سالانه چیزی حدود یک میلیارد دلار به وام‌دهندگان بپردازد.

در راستای کنترل هزینه بیشتر، توییتر قرار است تا پایان سال خدمت خبرنامه Revue را که در سال ۲۰۲۱ به قیمتی نامشخص خریداری شد تعطیل کند و برنامه‌های راه‌اندازی کیف‌ پول کریپتو و قابلیت انتشار توییت‌های بلند نیز فعلاً به حالت تعلیق درآمده‌اند.

این شرکت در تازه‌ترین اقدام برای درآمدزایی نیز هزینه‌ای هشت دلاری بابت دریافت تیک‌ آبی مشخص کرده است و با اینکه بحث در مورد زیان‌ها و فواید این قابلیت همچنان ادامه دارد، اما طرح پولی شدن تیک‌ آبی در آینده‌ای نزدیک اجرایی می‌شود.

منبع: TechCrunch, Bloomberg

 

 

https://pvst.ir/dfg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو