skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سخنگوی دولت: دولت از پلتفرمی که قواعد ما را رعایت کند استقبال می‌کند/استانداردهای اینستاگرام دوگانه است

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۹ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بهادری جهرمی ©عکس از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت مدافع فعالیت مولد و پایدار در فضای مجازی است، اعلام کرد: قطعا دولت از هر شبکه اجتماعی و پلتفرمی که قواعد و قوانین جهانی و کشور را رعایت کند حمایت می‌کند و از فعالیت آن استقبال می‌کند.

به گزارش پیوست، با گذشت سه هفته از فیلتر شدن اینستاگرام و واتس‌اپ و اختلال گسترده اینترنت کشور، کسب‌وکارهای بسیاری متحمل ضررهای سنگینی شده‌اند و در هراسی طولانی از فیلتر ماندن اینستاگرام به سر می‌برند. شبکه اجتماعی‌ای که بنابر تخمین‌ها، حجمی ۴۰ هزار میلیارد تومانی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده است.

حال در این شرایط، موضع‌گیری‌های مقام‌های دولتی احتمال فیلتر ماندن واتس‌اپ و اینستاگرام را تقویت کرده است. سخنگوی دولت، علی بهادری جهرمی نیز امروز (۱۹ مهر ۱۴۰۱) از «استانداردهای دوگانه اینستاگرام» انتقاد کرد و گفت: دولت نمی‌خواهد اقدامات خلاف قانون دیگران باعث ضرر کسب‌وکارهای ایرانی شود.

وزیر ارتباطات نیز پیش از این در مورد رفع فیلتر اینستاگرام گفته بود: «هنوز زود است برای اینکه این قضاوت را داشته باشیم. بستگی به رفتار خود اینستاگرام دارد و تصمیم مراجع امنیتی کشور و مرجع فیلترینگ که کمیته تعیین مصادیق است.»

سخنگوی دولت: دولت مدافع فعالیت مولد در فضای مجازی است

بهادری جهرمی در نشست خبری امروز گفت: دولت طرفدار و مدافع تامین شرایط لازم برای فعالیت مولد و پایدار و پویا در حوزه فضای مجازی چه در حوزه‌های عمومی و چه در حوزه کسب‌وکارها است. مکلف است زیرساخت‌های لازم را در این زمینه فعال کند و از ترویج کسب‌وکارها در این حوزه حمایت کند.

او به کارگروه اقتصاد دیجیتال نیز اشاره کرد و گفت:‌ در این کارگروهی با تفویض اختیارات هیات وزیران به منظور حمایت از کسب‌وکارهای دیجیتال تشکیل شد و مصوباتی هم داشت و کارویژه اصلی آن هم همین است که مثلا اقدامات خلاف قانون و قاعده و آشوب‌آفرینی‌ها باعث نشود به کسب‌وکارها ضرر وارد شود.

سخنگوی دولت اینستاگرام را نیز هدف قرار داد و بیان کرد: متاسفانه با استانداردهای کاملا دوگانه مواجه هستیم. شما اگر در اینستاگرام تصویر سردار سلیمانی، نماد مقاومت و مقابله با تروریسم جهانی را منتشر کنید به بهانه‌های واهی که این تصویر مروج خشونت است حذف می‌شود و خیلی اوقات صفحه حذف می‌شود.

او ادامه داد: همزمان در این ایام تصاویر آموزش خشونت، آموزش تروریسم، سواستفاده از کودکان، تصویری که گلوی یک نیروی مدافع امنیت در آن بریده می‌شود مروج خشونت تلقی نمی‌شود. کاری به قوانین بین‌المللی و داخلی ایران ندارم، حتی قواعد داخلی خود پلتفرم رعایت نمی‌شود. باید تدابیری اندیشیده شود تا مدیران این پلتفرم‌ها خودشان را به قواعد حقوقی ملزم بدانند.

سخنگوی دولت همچنین گفت: قطعا دولت از هر شبکه اجتماعی و پلتفرمی که قواعد و قوانین جهانی و کشور را رعایت کند حمایت می‌کند و از فعالیت آن استقبال می‌کند.

او در انتها افزود: دولت با جدیت مسیر در اختیار قرار دادن شرایط مناسب برای کسب‌وکارها به شیوه‌ای که امکان فعالیت پایدار را داشته باشند و آشوب‌آفرینی و اقدامات خلاف قانون دیگران باعث ضرر آنها نشود را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

https://pvst.ir/dbs
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو