skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نماد بی‌ستاره از طریق وب‌سرویس ارائه می‌شود

۱۰ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از طریق پنجره واحد تجارت الکترونیکی وب‌سرویس اعطای نماد بی‌ستاره را در اختیار پرداخت‌یارها قرار داد تا از طریق آن بتوانند برای پذیرندگانی که هنوز موفق به دریافت نماد تجارت الکترونیکی نشده‌اند اقدام به دریافت نماد بی‌ستاره کنند.

به گزارش پیوست، از آذر سال گذشته شرکت‌های پرداخت‌یار ملزم شدند فقط برای کسانی درگاه پرداخت صادر کنند که نماد اعتماد الکترونیکی دارند حال این الزام برای دارندگان درگاه‌های قدیمی نیز برقرار شده است؛ تمامی دارندگان درگاه‌های پرداخت در فضای مجازی که پیش از الزامی شدن دریافت اینماد یا نماد تجارت الکترونیکی اقدام به دریافت درگاه پرداخت کرده‌اند طبق دستورالعمل پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی تا آذرماه فرصت دارند اقدام به دریافت اینماد کنند در غیر این صورت از ارائه خدمات به آنها جلوگیری خواهد شد.

در این دستورالعمل که اوایل شهریورماه ابلاغ شده است، بانک مرکزی موظف شده در چارچوب قوانین و مقررات، ارائه درگاه پرداخت مجازی به کسب‌وکارهای اینترنتی توسط شرکت‌های خدمات پرداخت و پرداخت‌یارها را صرفاً برای دارندگان دارای نماد اعتماد الکترونیکی امکان‌پذیر کند و در صورت ابطال یا تعلیق نماد تجارت الکترونیکی به صورت برخط از ادامه خدمت جلوگیری کند. از همین رو مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با ارائه وب‌سرویس اعطای نماد بی‌ستاره به پرداخت‌یارها امکان صدور اینماد را ساده کرده است.

محمد جواد هادی، معاون تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در مراسم رونمایی از این وب‌سرویس گفت: هم‌اکنون سه پرداخت‌یار زرین‌پال، زیبال و پی‌استار به وب‌سرویس اعطای نماد بی‌ستاره متصل شده‌اند و می‌توانند برای کاربران‌شان تقاضای نماد بی‌ستاره کنند. او تاکید کرد این مسیر برای سایر کسب‌وکارها نیز باز است و آنها می‌توانند با اتصال به پنجره واحد تجارت الکترونیکی و وب‌سرویس اعطای نماد بی‌ستاره اقدام کنند.

طبق اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، فرایند اعطای خودکار اینماد با دریافت سند و پیاده‌سازی وب‌سرویس اعطای خودکار اینماد آغاز می‌شود و پس از آن پرداخت‌یارها اطلاعات کسب‌وکار را به سامانه اینماد ارسال و کد احراز دامنه را دریافت می‌کنند و دامنه پذیرندگان از سوی کاربر یا پرداخت‌یار احراز می‌شود و کاربر به سامانه امتا هدایت می‌شود تا از طریق آن سامانه احراز هویت شده و وارد سامانه اینماد شود. پس از آن از طریق این وب‌سرویس تعهدنامه تایید می‌شود و کنترل سیستمی اطلاعات و احراز دامنه صورت می‌گیرد و اینماد صادر می‌شود و کد رهگیری مالیاتی صادر و ثبت می‌شود. همچنین امکان انتقال کاربر از طریق پنجره واحدبه صفحه پرداخت‌یار نیز وجود دارد تا آنان بتوانند اطلاعات خود از جمله کد رهگیری مالیاتی، گام مالیاتی و شماره شبای مطابق با کدملی خود را وارد آن کنند.

در اصل پذیرندگان و کاربران علاوه بر اینکه به صورت مستقیم می‌توانند در پنجره واحد تجارت الکترونیکی برای دریافت نماد تجارت الکترونیکی اقدام کنند می‌توانند از طریق پرداخت‌‌یارها نیز نماد اعتماد خود را دریافت کنند.

https://pvst.ir/d9e

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو