skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌وکارهای ارز دیجیتالی بیشترین پول را برای رپورتاژ آگهی خرج کرده‌اند

سمانه سمیع تحریریه

۲۵ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تریبون

گزارش عملکرد سالانه «تریبون»، پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی و ابزارهای هوشمند سئو نشان می‌دهد کسب‌وکارهای ارز دیجیتالی و بیت‌کوین بیشترین بودجه در انتشار رپورتاژ آگهی در سال ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند و پس از آن فروشگا‌ه‌های اینترنتی و خودرو در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

به گزارش پیوست، آرمان صفایی مدیرعامل تریبون در رویدادی که به مناسبت انتشار گزارش عملکرد تریبون برگزار شد اعلام کرد: تریبون از سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد و ما در تریبون هر روزه در تلاش بوده‌ایم تا خدماتی جدید و کاربردی را به آن اضافه کنیم. برای مثال لینک پرومکس خدمت جدیدی بود که با توجه به نیاز کسب و کارها ایجاد شد، خدمتی که به کسب و کارها کمک می‌کند بک لینک را از صفحاتی که دارای رتبه‌های برتر در صفحه نتایج گوگل هستند دریافت کنند و به این شکل درآمد بیشتری کسب کنند.

فروشگا‌ه‌های اینترنتی و خودرو در رتبه دوم و سوم بودجه رپورتاژ قرار دارند.
فروشگا‌ه‌های اینترنتی و خودرو در رتبه‌های دوم و سوم بودجه رپورتاژ قرار دارند.

۱۳۴درصد رشد

طبق گزارش تریبون تعداد رپورتاژ آگهی‌های منتشرشده در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، ۱۳۴ درصد و تعداد کل کسب و کارها تا پایان سال ۱۴۰۰ نیز ۱۲۳ درصد رشد کرده‌ است.

تعداد رپورتاژ آگهی‌های منتشر شده در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، ۱۳۴درصد رشد کرده است
تعداد رپورتاژ آگهی‌های منتشرشده در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، ۱۳۴ درصد رشد کرده است.

تریبون همچنین در گزارش عملکرد سالانه خود به اهمیت آنلاین شدن و حمایت از محیط‌زیست هم پرداخته و عنوان کرده است: بیش از ۴۸ میلیون کلمه توسط تریبون در رسانه‌ها منتشر شده است که اگر این محتواها در روزنامه منتشر می‌شد به ۲۷۱۷ روزنامه نیاز بود، در واقع تریبون در حد خود سعی کرده در حمایت از محیط‌زیست نیز نقش مثبتی ایفا کند.

شنبه و سه‌شنبه‌ها پربازده‌ترین زمان

طبق این گزارش، شهریور ۱۴۰۰ بیشترین تعداد ثبت‌نام در تریبون صورت گرفته و در پایان سال ۱۴۰۰ تعداد کسب و کارهای ثبت‌نامی در تریبون به دو برابر خود رسیده است.

پرترافیک‌ترین روزهای هفته در وب‌سایت‌های نمایش دهنده شنبه و سه‌شنبه‌هاست
پرترافیک‌ترین روزهای هفته در وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده شنبه‌ها و سه‌شنبه‌هاست.

طبق گزارش تریبون، یکشنبه و دوشنبه روزهای مورد علاقه کسب و کارها برای انتشار رپورتاژ آگهی‌هاست در صورتی که پرترافیک‌ترین روزهای هفته در وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده شنبه‌ها و سه‌شنبه‌هاست.

رسانه‌های مورد تایید تریبون

در بخش دیگری از این گزارش به شرایط تایید رسانه‌ها برای رپورتاژ آگهی اشاره شده و مینا ملکی مدیر ارشد اجرایی تریبون در این رابطه توضیح داد داشتن تعداد قابل قبول محتوای ایندکس‌شده نسبت به طول عمر دامنه، کپی نبودن محتواهای داخل رسانه، به‌روز بودن مطالب سایت رسانه، و داشتن اسپم اسکور متناسب با اعتبار دامنه هم از شرایط تایید برای انتشار آگهی است و پرتکرارترین دلیل رد رپورتاژ آگهی از سمت رسانه‌ها نیز مورد تایید نبودن موضوع محتوا بوده است. او همچنین افزود: خبرگزاری‌ها و رسانه‌های سبک زندگی و مد حدود ۴۰ درصد از رسانه‌های فعال در تریبون در سال ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند.

رسانه‌های سبک زندگی و مد حدود ۴۰ درصد از رسانه‌های فعال در تریبون در سال ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند
رسانه‌های سبک زندگی و مد حدود ۴۰ درصد از رسانه‌های فعال در تریبون در سال ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند.

۱۰ تا ۱۲ صبح؛ پرازدحام‌ترین زمان برای انتشار آگهی

بر اساس این گزارش همچنین تریبون پرازدحام‌ترین زمان برای انتشار آگهی را در بازه ۱۰ تا ۱۲ صبح اعلام کرده و نشان داده است ۷۵ درصد از رسانه‌ها برای انجام امور مربوط به انتشار رپورتاژ آگهی‌ها و به طور میانگین روزانه ۲ بار از بات تلگرام تریبون استفاده کرده‌اند. در بخش دیگری از این گزارش به نردبون، جعبه ابزاری در کنار تریبون، پرداخته شده، ابزاری که رسماً از تیر ‎۱۴۰۰ با ارائه ابزار رصد کلمات کلیدی، کار خود را آغاز کرده است. این ابزار که پیش از انتشار عمومی، برای رپورتاژ آگهی‌های منتشرشده از تریبون نیز به صورت خودکار فعال بوده، برای بررسی لینک و وضعیت ایندکس شدن رپورتاژ آگهی‌ها در اختیار کسب و کارها قرار گرفته تا از صحت انتشار و آمار رپورتاژ مطمئن شوند.

در این گزارش همچنین به «ریبون» بخش مسئولیت اجتماعی تریبون نیز اشاره شده است. در این بخش متخصصان دیجیتال مارکتینگ، سئو و روابط عمومی به طور رایگان آموزه‌های خود را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

۷۸ درصد مدیران ارشد تریبون خانم‌ها هستند

در بخش سرمایه‌های انسانی تریبون نیز به همکاران تریبون در سال ۱۴۰۰ اشاره شده که تعداد نفرات آنها دو برابر شده و حالا به ۴۵ نفر رسیده‌اند. نکته جالب توجه اینجاست که تعداد آقایان و خانم‌های تریبون برابر است اما ۷۸ درصد مدیران و مدیران ارشد تریبون را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

تریبون پلتفرم است

در بخش پایانی این رویداد نیز آرمان صفایی در پاسخ به سوال پیوست مبنی بر علت تاکید تریبون بر«پلتفرم بودن» و نه آژانس تبلیغاتی، توضیح داد: تریبون تاکید دارد که پلتفرم است چون بیزینس مدل ما ارتباط مستقیم بین عرضه و تقاضاست. ما واسط و آژانس نیستیم و خودمان انتخاب کردیم که پلتفرم باشیم چون می‌خواستیم مقیاس‌پذیر باشیم و طبق همین اصل هم در این حد پنل تریبون را شفاف کرده‌ایم که کسب و کارها و رسانه‌ها مستقیماً با یکدیگر در ارتباط باشند. ملکی نیز در پاسخ به سوال پیوست در ارتباط با محصول آینده تریبون و برنامه آتی این پلتفرم توضیح داد: توسعه محصولات بر اساس نیاز کاربران در اولویت برنامه‌‌های ماست و در راستای برنامه‌‌های دیجیتال مارکتینگ حالا احساس می‌کنیم ورودمان به محصول روابط عمومی گام بعدی ما را در این زمینه شکل می‌‌دهد. کسب و کارهایی که در حوزه روابط عمومی و محصولات پی‌آر نیاز به حمایت دارند بازار هدف بعدی تریبون خواهند بود.

گزارش عملکرد تریبون را از اینجا دانلود کنید.
https://pvst.ir/cyg
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو