skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌و‌کار

هادی علی‌پور کارشناس ارشد توسعه کسب‌وکار فناپ

چگونه اتوماسیون باعث ارتقای بهره‌وری در SMEها می‌شود

هادی علی‌پور
کارشناس ارشد توسعه کسب‌وکار فناپ

۲۴ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تکنولوژی

بررسی‌ها نشان می‌دهد که صاحبان مشاغل کوچک دو برابر کارمندان عادی کار می‌کنند. در واقع، بسیاری از آنها ۶۰ ساعت یا بیشتر در هفته وقت می‌گذارند و هیچ راهی برای انجام همه کارها بدون کمک وجود ندارد. اتوماسیون، کلید آزاد کردن وقت صاحبان مشاغل کوچک و اجازه دادن به آنها برای تمرکز بر شایستگی‌های اصلی خود است. با کمک فناوری، کسب‌وکارها می‌توانند کارهای روزمره را خودکار کنند و صاحبان کسب‌وکار فرصت بیشتری برای تمرکز بر رشد کسب‌وکارشان داشته باشند.

اتوماسیون همچنین می‌تواند به کسب‌وکارها در صرفه‌جویی در هزینه کمک کند.فرایندهای خودکار نسبت به فرایندهای دستی کارآمدتر و کم‌خطاترند. این بدان معناست که کسب‌وکارها می‌توانند با خودکار کردن کارهای معمول، در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنند.  اگر صاحب یک کسب‌وکار کوچک هستید، باید از اتوماسیون گردش کار استفاده کنید تا به شما کمک کند تا کسب‌وکار خود را کارآمدتر اداره کنید.

خودکارسازی صلاحیت سرنخ

واجد شرایط بودن سرنخ‌ها برای هر کسب‌وکاری ضروری است، اما می‌تواند فرایندی زمانبر باشد. ابزارهای خودکار صلاحیت سرنخ می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا روند را سرعت بخشند. سازندگان No-code funnel به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند بدون نیاز به کدنویسی یا تجربه طراحی، نظرسنجی، آزمون‌ها، محاسبات و پرداخت‌ها را در عرض چند دقیقه ایجاد کنند. این به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​اجازه می‌دهد تا به‌سرعت و به‌راحتی سرنخ‌ها را شناسایی و مشخص کنند که آیا آنان به محصولات یا خدمات ما علاقه دارند یا خیر. همچنین می‌توان از این ابزار برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد مشتریان بالقوه مانند اطلاعات تماس و تمایل آنها به خرید استفاده کرد. به‌طور خلاصه، اینها ابزار قدرتمندی برای بررسی صلاحیت سرنخ‌ها هستند و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا به‌سرعت و به‌راحتی سرنخ‌های واقعی را شناسایی و ارزیابی کنند.

اتوماسیون فروش

فرایندهای فروش قدیمی، زمانبر و اغلب به‌شدت به غریزه درونی متکی هستند که می‌تواند مقیاس عملیات فروش را سخت کنند. فرایندهای فروش خودکار می‌تواند به مشاغل در هر اندازه‌ای کمک کند تا بر این چالش‌ها غلبه کنند. فرایندهای فروش خودکار از فناوری برای ساده کردن فرایند فروش استفاده می‌کنند. برای مثال، کسب‌وکارها می‌توانند از محتوای تعاملی برای کمک به مشتریان در انتخاب محصولات متناسب با نیازهای خود استفاده کنند. این محتوا را می‌توان برای هر مشتری شخصی‌سازی و اطمینان حاصل کرد که آنها مشاوره درست را دریافت می‌کنند. فرایندهای فروش خودکار نیز جمع‌آوری پرداخت‌ها را آسان‌تر می‌کند. کسب‌وکارها می‌توانند از ابزارهایی مانند PayPal ،Stripe و Mollie برای جمع‌آوری سریع و آسان پرداخت‌ها از مشتریان، به‌طور مستقیم از صفحات محتوا استفاده کنند.

اتوماسیون ایمیل

ایمیل یکی از مؤثرترین ابزارهای ارتباطی با مشتریان است. فرایندهای ایمیل خودکار به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا ایمیل‌های سفارشی و خودکار را برای مشتریان خود ارسال کنند و بدون نیاز به نوشتن یک خط کد، به‌طور منظم با مشتریان خود در تماس باشند.

جذب مشتری

جذب مشتریان جدید می‌تواند فرایندی زمانبر باشد. خودکار کردن فرایند جذب باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود. این می‌تواند شامل جمع‌آوری اطلاعات مشتری، راه‌اندازی حساب‌ها و ارائه دسترسی به خدمات یا محصولات باشد. از دیدگاه مشتری، خودکارسازی این مرحله می‌تواند تجربه‌ای عالی باشد. این به آن دلیل است که آنها را از تماس با بخش خدمات مشتری بی‌نیاز می‌کند. همچنین تضمین می‌کند که آنها با حساب‌های صحیح و دسترسی به خدمات در سریع‌ترین زمان ممکن راه‌اندازی می‌شوند.

چگونه داده‌های بزرگ اتوماسیون را تغییر می‌دهند

همه موارد استفاده‌ای که تا کنون ذکر شد شامل جمع‌آوری داده‌هاست. دلیل این امر آن است که داده‌ها برای موفقیت هر فرایند خودکاری ضروری‌اند. «کلان‌داده‌ها» (big data) اصطلاحی برای توصیف حجم زیادی از داده‌هایی است که توسط مشاغل جمع‌آوری می‌شود. از این داده‌ها می‌توان برای بهبود عملیات تجاری به روش‌های مختلفی استفاده کرد. برای مثال، می‌توان از آن برای ایجاد پروفایل‌های مشتری، نظارت بر رفتار مشتری در طول زمان و بهینه‌سازی تجربه مشتری استفاده کرد. کلان‌داده برای موفقیت هر فرایند خودکاری ضروری است. کسب‌وکارها برای آموزش و بهبود ابزارهای اتوماسیون خود باید حجم زیادی از داده‌ها را داشته باشند. این داده‌ها را می‌توان از منابع مختلفی ازجمله نظرسنجی‌ها، آزمون‌ها، فرم‌های تماس و صفحات پرداخت جمع‌آوری کرد.

از کجا شروع کنیم

از نظر تجربی، پیاده‌سازی اتوماسیون گردش کار می‌تواند کمی دلهره‌آور به‌نظر برسد، زیرا صاحبان کسب‌وکارها فکر می‌کنند برای شروع پیاده‌سازی اتوماسیون مجبور به استخدام توسعه‌دهندگان و طراحان هستند، اما خبر خوب این است که این روند در حال تغییر است. پیشرفت‌های فناوری این امکان را برای کسب‌وکارها، با هر اندازه‌ای، فراهم کرده است تا از اتوماسیون گردش کار استفاده کنند. به‌ویژه، کمپین‌های ایمیلی، مشارکت خودکار مشتری و احراز صلاحیت و غیره می‌توانند به کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ کمک کنند تا فرایند فروش خود را خودکار کنند. با این حال، هنوز چند چیز وجود دارد که کسب‌وکارها باید هنگام شروع به کار در نظر داشته باشند. نخست آنکه، مهم‌ترین اهداف کسب‌وکار را باید در نظر گیرند و اتوماسیون را حول آن اهداف تنظیم کنند. دوم آنکه، کسب‌وکارها باید درباره آنچه می‌توانند با اتوماسیون به‌دست آورند، واقع‌بین باشند و سعی نکنند خیلی زود کارهای زیادی با آن انجام دهند.

به‌جای اینکه همه چیز را به یکباره خودکار کنید، با یک یا دو فرایند کلیدی شروع کنید و از آنجا کار کنید. وقتی کسب‌وکارها درک خوبی از آنچه می‌خواهند به‌دست آورند و اقدامات لازم برای راه‌اندازی اتوماسیون را انجام دادند، زمان آن رسیده است که نتایج را دنبال کنند. این را می‌توان به روش‌هایی گوناگون انجام داد، اما یک مکان خوب برای شروع، تنظیم اهداف است. با انجام این کار، کسب‌وکارها می‌توانند میزان عملکرد اتوماسیون را بسنجند و تنظیمات لازم را انجام دهند. زیبایی اتوماسیون این است که می‌توان آن را با هر اندازه و صنعتی تطبیق داد. چه یک کسب‌وکار کوچک باشد که تازه شروع به کار کرده یا یک شرکت بزرگ، اتوماسیون می‌تواند در بهبود فرایند فروش و کسب مزیت رقابتی در هر سازمانی و در هر اندازه‌ای مفید باشد.

منبع: How SMEs Can Leverage Workflow Automation (forbes.com)

https://pvst.ir/cjf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو