skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مخالفت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با انحصار در خدمات اعتبارسنجی

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان نصر تهران

رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در نامه‌ای به معاون نظارت بانک مرکزی مخالفت این سازمان را با دستور قطع همکاری با نمایندگان فروش گزارش‌های اعتباری اعلام کرد و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شد.

به گزارش پیوست، شرکت مشاور رتبه‌بندی اعتباری ایران به دستور بانک مرکزی ارائه سرویس به درگاه‌های فروش خدمات اعتبارسنجی را از ۲۵ اردیبهشت ماه قطع و اعلام کرد از این پس شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که به این خدمات نیاز دارند باید آن را فقط از شرکت مشاور رتبه‌بندی اعتباری ایران تهیه کنند. این قطع همکاری ناگهانی آن هم در حالی که درگاه‌های فروش قرارداد پنج ساله داشتند موجب نارضایتی فعالان این صنف شد.

در همین راستا حسین اسلامی، رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در نامه‌ای با اشاره به اینکه نمایندگان فروش حدود سه سال است که تحت یک قرارداد بلندمدت پنج ساله با شرکت مشاوره رتبه‌بندی همکاری داشته‌اند، گفته: در این مدت نمایندگان فروش بدون هیچ‌گونه دخل و تصرف در گزارش‌ها، با تنها شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز بانک مرکزی همکاری داشته‌اند.

مخالفت سازمان نظام صنفی با حذف اعتبارسنجی
نامه رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

او در بخش دیگری از این نامه به سهم قابل توجه نمایندگان فروش در توسعه استفاده از خدمات اعتبارسنجی اشاره و عنوان کرده: چنین تصمیمی بدون در نظر گرفتن عواقب آن برای کسب‌وکارهایی که در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ضمن اینکه به لحاظ حقوقی و باتوجه به قرارداد فعال نمایندگان با شرکت مشاور رتبه‌بندی محل اشکال است، دریافت‌کنندگان خدمات اعتبارسنجی را سردرگم می‌کند و همچنین زمینه‌ساز شکل‌گیری انحصار در این صنعت خواهد شد.

اسلامی در پایان این نامه از معاون نظارت بانک مرکزی خواسته که در مورد قطع همکاری با درگاه‌های فروش خدمات اعتبارسنجی  تجدیدنظر شود. او همچنین ر مورد برگزاری جلسه‌ای مشترک برای بررسی جوانب مختلف امر اعلام آمادگی کرده و خواسته از هر گونه نگاه جانب‌دارانه یا انحصارطلبانه پرهیز شود.

https://pvst.ir/cdb
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو