skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تلاش بقراط برای ایجاد بیمارستان مجازی

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رضا دفاعی، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم سلامت بقراط

پلتفرم بقراط در تلاش است تا علاوه بر مدیریت مطب پزشکان و نسخه الکترونیکی با اضافه کردن خدماتی مانند مرتبط کردن مراجعان و کاربران خود به داروخانه، مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه‌ها تبدیل به یک بیمارستان مجازی شود.

به گزارش پیوست، رضا دفاعی، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم سلامت بقراط، در گفت‌وگو با پیوست می‌گوید دیدگاه اولیه این مجموعه داشتن پلتفرمی بوده که بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای بیماران و مراجعان باشد.

دفاعی در این باره توضیح می‌دهد: پلتفرم بقراط پیش از این پلتفرمی جامع برای مدیریت مطب بود. اپلیکیشن فعلی بقراط مانند یک درمانگاه است که در آن پزشک حاضر است و بیمار به او مراجعه می‌کند؛ این مراجعه می‌تواند به صورت حضوری، تماس تلفنی یا تصویری و چت باشد. بعد از مراجعه و بررسی پزشک، او برای بیمار نسخه تجویز می‌کند که می‌تواند شامل چند نوع دستور پزشکی باشد: دارو، تصویربرداری و آزمایش.

او ادامه می‌دهد: بیمار نسخه را می‌گیرد و اینجا عملاً کارش با پلتفرم ما تمام می‌شود؛ اما ما قصد داریم نگاهی جامع‌تر داشته باشیم و همین سامانه فعلی بقراط را برای داروخانه‌ها، مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه‌ها ایجاد و در سراسر ایران راه‌اندازی کنیم تا مراجعان و کاربران بقراط از طریق این پلتفرم بتوانند از نزدیک‌ترین داروخانه‌، آزمایشگاه‌ یا رادیوگرافی خدمات مورد نیازشان را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنند. نتیجه آزمایش یا تصویربرداری نیز در نهایت به پزشک ارجاع داده می‌شود.

هم‌بنیان‌گذار بقراط در پاسخ به این سوال که بیمارستان مجازی تا چه میزان به سوپراپلیکیشن حوزه درمان نزدیک است می‌گوید: بیمارستان مجازی یک قسمت از سوپراپلیکیشنی است که مد نظر ماست و قرار است در آینده به آن نزدیک شویم. از دید ما یک سوپراپ دارای بخش‌های دیگری مانند دیجیتال هلث و موبایل هلث است که از طریق آنها خدماتی مانند صدور رژیم غذایی، سلامت زنان و ردیابی اطلاعات ارائه می‌شود.

دفاعی درباره ارزش افزوده‌ای که یک بیمارستان مجازی می‌تواند برای مردم ایجاد کند، مهم‌ترین ویژگی را دسترس پذیری می‌داند و می‌گوید: ما در تلاش هستیم تا برخی هزینه‌ها را کاهش دهیم و خدماتی را به کاربران خود، مراجعان و متخصصان مراکز درمانی عرضه کنیم و در این حوزه سعی کرده‌ایم تمام نیازها و تمام تخصص‌ها و گرایش‌ها را پوشش دهیم.

https://pvst.ir/cav
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو