skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش حق‌السهم دولت از درآمد اپراتورها منتفی شد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۹ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

افزایش ۲ درصدی حق‌السهم دولت از درآمد اپراتورهای همراه که نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ به آن اضافه کرده بودند سرانجام منتفی و از بودجه حذف شد.

به گزارش پیوست، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ابتدای اسفند سال گذشته در روزهای بررسی بودجه ۱۴۰۱ با پیشنهاد افزایش ۲ درصدی حق‌السهم ۲۸.۱ درصدی دولت از درآمد اپراتورهای تلفن همراه موافقت کرده بودند. این افزایش سرانجام با اصرار وزارت ارتباطات از بودجه حذف شد.

رضا باقری اصل، معاون امور مجلس وزارت ارتباطات، در این باره در توییتر نوشت: «جزء ۲ به بند الحاقی به تبصره ۶ کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش ۲ درصدی دولت از درآمد اپراتورها در قانون بودجه ۱۴۰۱ پس از ایراد شورای نگهبان، پیگیری و اصرار دکتر زارع‌پور و همراهی مجلس حذف شد.»

همان زمان که این پیشنهاد به تصویب مجلس رسید، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مخالفت خود را با آن اعلام کرده و گفته بود: این مصوبه منطبق بر چارچوب‌های حقوقی نیست. با بخش خصوصی قراردادی به شکل بلندمدت بسته‌ایم و اجازه نداریم خلاف چارچوبی که تعیین شده‌ است اقدامی انجام دهیم.

زارع‌پور همچنین چند بار گفته بود وزارت ارتباطات برای حذف این بند از بودجه با شورای نگهبان مذاکره می‌کند.

علاوه بر این، مدیرعامل ایرانسل، بیژن عباسی آرند، در این باره به پیوست گفته بود: در پی نظرخواهی شورای نگهبان از ایرانسل، با تشریح تبعات منفی این مصوبه برای توسعه ارتباطات کشور خواستار تجدید نظر در این مصوبه شده‌ایم.

مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات، نیز در مخالفت با این اقدام مجلس آن را خطای راهبردی و مانع توسعه ارتباطات خوانده و توضیح داده بود: در شرایط عادی، معمولاً با افزایش هزینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش ارتباطات، دولت‌ها سهم خود را از اپراتورها کم می‌کنند نه اینکه افزایش دهند.

https://pvst.ir/c3o
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو