skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اعضای علی البدل اتحادیه کسب و کارهای مجازی استعفا را تکذیب کردند

شمارش معکوس برای پایان هیات مدیره اول اتحادیه کسب و کارهای مجازی

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۰ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ مهر ۱۴۰۰

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

حمیدرضا اعتدال مهر و منصور حقانی دو عضو علی البدل اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی اخبار مربوط به استعفای خود را تکذیب کردند و اعلام کردند مراتب را از طریق اتاق اصناف ایران پیگیری می کنند.

به گزارش پیوست، تنها چندماه به پایان دوره اول هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی باقیمانده است که دوباره این اتحادیه دچار حاشیه جدیدی شده است. اوایل تیرماه همزمان با استعفای محمد کرمی، رئیس دوره نخست اتحادیه کسب و کارهای مجازی،خبرها حاکی از این بود که دو نفر اعضای علی البدل هیات مدیره هم استعفا دادند.

طبق تبصره ۴ ماده ۲۲ قانون نظام صنفی اگر اعضا استعفا بدهند یا اخراج شوند یا به هردلیلی نتوانند در هیات مدیره حضور داشته باشند،اعضای جایگزین توسط اتاق اصناف ایران معرفی می‌شوند؛ اما فرشاد وکیل‌زاده، دبیر اتحادیه درمورد این اتفاق به پیوست گفت: «وقتی اعلام شد که ۲ عضو علی البدل استعفا دادند، قرار بود اتاق اصناف دو جایگزین را انتخاب کند. در آخرین مرحله من پیگیری کردم تا مطمئن شوم این ۲ عضو واقعا استعفا دادند. با آقای اعتدال مهر و حقانی تماس گرفتم و آنها از این استعفا اظهار بی‌اطلاعی کردند.»

او در توضیح اینکه این ماجرای عجیب چگونه رخ داده است گفت: «تا جایی که اطلاع دارم حتی اتاق اصناف ایران به مرکز اصناف و بازرگانان نامه ارسال کرد و ۲ نفر جایگزین را معرفی کرد. حتی حکم آن ۲ نفر هم صادر شده بود؛ اما با این اوضاع که مشخص شد اعضای علی البدل استعفا ندادند، این روند متوقف شد.»

منصور حقانی یکی از اعضای علی البدل هم در این مورد به پیوست گفت: «برابر قانون،پس از انتخاب من و اقای اعتدال مهر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدیم. دلیل اینکه چرا اعضای هیات مدیره اعلام کردند که ما استعفا دادیم، مشخص نیست؛ اما تخلف آنها محرز است. در اتاق اصناف شکایت خود را مطرح می‌کنیم.»

او تاکید کرد: «اگر تخلف هیات مدیره مشخص شود و ما نیز به عضویت در هیات مدیره مصر باشیم، مرکز اصناف و بازرگانان برای ما اعتبارنامه صادر می‌کند؛ اما ما فرصت دیگری نداریم و کمتر از یک ماه و نیم دیگر  انتخابات هیات مدیره اتحادیه برگزار می‌شود و با برگزاری انتخابات، هیات مدیره کنونی ملغی می‌شود.»

حمیدرضا اعتدال مهر، از دیگر اعضای علی البدل همچنین با بیان اینکه چند روز پیش اتحادیه بوده و در مورد استعفا توضیح خواسته است، گفت: «من به اتحادیه اطلاع دادم که من استعفا ندادم و تنها از کمیسیون شکایتها انصراف دادم. کمیسیون شکایتها ربطی به هیات مدیره ندارد. به آنها هم گفتم استعفا هم نخواهم داد.»

به گفته اعتدال‌مهر وقتی آنها از استعفا صرفنظر کنند یعنی اتاق اصناف باید مطابق قانون حکمی برای او و حقانی صادر کند و به هیات مدیره برگردند: «من در مورد اینکه چرا استعفای ما را رد کردند، پرسیدم و گفتند که ما این نیت را داشتیم که شما نمی‌خواهید کار صنفی انجام دهید. حالا اتاق اصناف می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت کاری از ما بخواهد تا در جلسات شرکت کنیم.»

البته این اظهارات عجیب همگی در حالی است که رضا الفت‌نسب،عضو هیات مدیره اتحادیه در پاسخی کوتاه این موضوع که اعضای هیات مدیره اتحادیه استعفای ۲ عضو علی البدل را رد کردند، در حالی که خود آنها خبر نداشتند، درست ندانست و اعلام کرد که درخصوص این موضوع اطلاع کاملی را ندارد و اتاق اصناف و مرکز اصناف می‌توانند اظهارنظر کنند.

https://pvst.ir/b2d
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو