skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هیات عالی نظارت اصناف استعفای رئیس اتحادیه کسب وکارهای مجازی را تایید کرد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استعفای محمد کرمی، اولین رئیس اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی توسط دبیرخانه هیات عالی نظارت پذیرفته شد.

به گزارش پیوست، محمد کرمی، استعفای خود از سمت ریاست این اتحادیه را در تاریخ ۲۹ تیرماه به هیات مدیره ارسال کرده بود اما طبق نامه‌ای که از سوی دبیرخانه هیات عالی نظارت به اتاق اصناف ایران ارسال شده است، هیات مدیره اتحادیه هیچ‌اقدامی برای بررسی این نامه انجام نداده است از همین رو طبق قانون در نهایت دبیرخانه هیات عالی نظارت با استعفای وی موافقت کرده است.

طبق قانون، هیات مدیره‌ اتحادیه‌ باید یک هفته پس از ارائه رسمی نامه استعفای هر یک از اعضای هیات مدیره نسبت به آن تصمیم‌گیری کند.

به نظر می‌رسد اعضای هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی با استعفای، کرمی از سمت ریاست اتحادیه موافق نبودند چنانچه حمید محمدی، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود که تغییری در هیات مدیره اتحادیه اتفاق نیافتاده است. رضا الفت‌نسب دیگر عضو هیات مدیره نیز گفته بود برخی از اعضای اتاق اصناف معتقدند تا جایی که امکان دارد در چند ماه باقیمانده تا انتخابات آقای کرمی سرکار بماند و ما هم کمک کنیم تا زمان انتخابات کارها پیش برود به همین خاطر سعی می‌کنیم ایشان را از استعفا منصرف کنیم و کارها جلو برود.

در نامه دبیرخانه هیات عالی نظارت قید شده است که شهرام شاهکار نیز دیگر به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه شناخته نمی‌شوند. طبق این نامه، شهرام شاهکار به عنوان نایب رئیس هیات مدیره شرکت ایده گزین ارتباطات روماک به عضویت هیات مدیره انتخاب شده بود و با توجه به اینکه دیگر وی در این شرکت مشغول به کار نیست و به دلیل نداشتن پروانه کسب معتبر، این عضو هیات مدیره نیز باید توسط شخص دیگری جایگزین شود.

توضیحات اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی

فرشاد وکیل‌زاده، دبیر اتحادیه کسب و کارهای مجازی در این خصوص به پیوست گفت: «براساس نامه دبیرخانه هیات عالی نظارت دو عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکارهای مجازی به دلایل قانونی عملا از ترکیب هیات مدیره خارج شدند.»

او افزود: «وقتی هیات مدیره به استعفای کرمی رسیدگی نکرد، هیات عالی نظارت اتاق اصناف ایران وارد موضوع شد و الان به صورت رسمی نامه آن ابلاغ شده تا شهرام شاهکار و محمد کرمی در هیات مدیره حضور نداشته باشند.»

او با اشاره به اینکه تا انتخابات هیات مدیره جدید اتحادیه، حمید محمدی ریاست هیات مدیره را به عهده دارد، گفت: «البته آقای محمدی راسا تصمیم‌گیر نیستند. تصمیم‌گیری با اکثریت هیات مدیره است. چون دو نفر علی البدل هم استعفا داده بودند. طبق قانون تبصره ۴ ماده ۲۲ قانون نظام صنفی اگر اعضا استعفا بدهند یا اخراج شوند یا به هردلیلی نتوانند در هیات مدیره حضور داشته باشند،اعضای جایگزین توسط اتاق اصناف ایران معرفی می‌شوند. پس اتاق اصناف دو نفر از اعضا را برای حضور در هیات مدیره انتخاب خواهد کرد.»

او در ادامه با بیان اینکه براساس شرایط کشور هنوز زمان انتخابات هیات مدیره جدید مشخص نیست، گفت: «به خاطر شرایط کرونایی و تعطیلات کشور تا جایی که اطلاع دارم، هنوز برخی از مراحل انتخابات چون تایید صلاحیت کاندیداها هم در شهرهای دیگر انجام نشده است و پس از گذراندن این مراحل به نظر دو تا سه ماه دیگر انتخابات برگزار می‌شود.»

 

https://pvst.ir/at1
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو