skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عیسی زارع‌پور با ۲۵۶ رای موافق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شد

میثم قاسمی تحریریه

۳ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

©خبرگزاری خانه ملت

عیسی زارع‌پور توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد و بدین ترتیب او هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران شد.

به گزارش پیوست، بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی که از روز شنبه ۳۰ مرداد ماه در مجلس آغاز شده بود، سرانجام امروز عصر (۳ شهریور) با اخذ رای از نمایندگان برای هرکدام از وزرا به پایان رسید که در این رای‌گیری، عیسی زارع‌پور توانست با ۲۵۶ موافق ۱۷ مخالف و ۱۰ متنع، رای اعتماد مجلس را دریافت کرده و هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شود. پیش از زارع‌پور ۶ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این وزارتخانه بوده‌اند و قبل از آن وزارت پست و تلگراف و تلفن بوده است. در این ادوار، بیشترین رای اعتماد متعلق به محمد سلیمانی با ۲۲۰ رای و کمترین رای متعلق به محمدجواد آذری جهرمی با ۱۵۲ رای بود. زارع‌پور با رای اعتمادی که از مجلس گرفت، رکورد بیشترین آرای موافق را از آن خود کرد.

زارع‌پور که متولد ۱۳۵۹ در کرمانشاه است، پیش از این ریاست مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در دوره احمدی‌نژاد و ریاست مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در دوره ابراهیم رئیسی را برعهده داشته است.

زاع‌پور در برنامه‌ای که به مجلس ارائه کرد بر موضوعاتی مانند تکمیل شبکه ملی اطلاعات، توسعه اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال و کمک ظرفیت‌های بومی تاکید شده است. در  برنامه زارع پور که در ۴۵ صفحه و ۸ بخش تنظیم شده است، زارع‌پور نسبت به استفاده از محتوا و خدمات تولید داخل با مصرف ترافیک خارجی از طریق سکو (پلتفرم)های خارجی و تحمیل هزینه گزاف به کاربران و نامتوازن بودن تعرفه ترافیک ثابت و همراه انتقاد کرده ‌است.

زارع‌پور پس از معرفی به عنوان گزینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کمیسیون‌های مختلف مجلس حضور یافت و برنامه‌های خود را تشریح کرد. نتیجه این جلسات، تایید او از سوی کمیسیون‌های صنایع و فرهنگی به عنوان دو کمیسیون اصلی مرتبط با فعالیت‌های وزارت ارتباطات بود.

در صحن علنی نیز نمایندگان مجلس، انتقادات تندی علیه او مطرح نکردند؛ اما چند بار از او خواستند نظرش را درباره طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی به صراحت بیان کند؛ کاری که او انجام نداد و در سخنانش مجددا برنامه‌های خود را تشریح و تاکید کرد به کمک جوانان، فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی ایجاد خواهد کرد.

در نهایت همان‌گونه که انتظار می‌رفت، زارع‌پور توانست رای اعتماد نمایندگان مجلس را جلب کرده و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شود. از نظر قانونی عیسی زارع‌پور از امروز وزیر است؛ اما احتمالا کار خود را در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در چند روز آینده با برگزاری مراسم معارفه آغاز خواهد کرد.

https://pvst.ir/at6
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو