skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انتظار رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان از وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات دولت سیزدهم:

وزیر ICT آینده با افزایش تولید محتوا سهم اقتصاد دیجیتال را در کشور افزایش دهد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۷ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان معتقد است سهم اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور نیاز به رشد زیادی دارد و به همین خاطر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم باید توسعه اقتصاد دیجیتال را مدنظر قرار دهد. به گفته کاظم آیت‌اللهی می‌توان با افزایش تولید محتوا و تولید زنجیره ارزش استفاده از محتوا اقتصاد دیجیتال را توسعه داد.

به گزارش پیوست، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان با تاکید بر اینکه در دوره پیش توسعه زیرساخت به صورت گرفته است؛ اما از این زیرساخت به خوبی استفاده نشد، به پیوست گفت: «به نظر من سهم اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور هنوز جای رشد زیادی دارد. در دوره قبل زیرساخت توسعه خوبی داشت؛ اما استفاده از این زیرساخت مانند تولید محتوا روی این بستر و تولید زنجیره ارزش استفاده از محتوا کم‌کاری شده است.»

او ادامه داد: «توسعه اقتصاد دیجیتال از جمله انتظاراتی است که از وزیر آینده در دولت سیزدهم داریم. به نظر من بهترین و قوی‌ترین کاری که می‌توان در این زمینه انجام داد، افزایش تولید محتوای دیجیتال و به دنبال آن ایجاد زنجیره ارزش و استفاده از محتوای دیجیتال است.»

به گفته آیت‌اللهی اگر اقتصاد دیجیتال توسعه یابد، توسعه اجتماعی رخ می‌دهد که عواملی چون راندمان، شفافیت، سهولت و تسهیل کسب‌وکارها را شامل می‌شود. او تاکید کرد که اقتصاد دیجیتال مسیر بسیار ارزان و موافق با محیط زیست است و زیرساخت‌های فکری و نیروی انسانی هم به وفور در کشور حضور دارند.

او همچین بیان کرد: «دلیل اینکه در این مسیر باید سرعت داشته باشیم، این است که کشورهای همسایه جذب نیروهای ماهر را آغاز کردند و اگر اقدام مناسبی در این زمینه انجام ندهیم، با سیل مهاجرت نخبگان حوزه فناوری اطلاعات روبرو می‌شویم.»

او همچنین درادامه درمورد عملکرد دولت دوازدهم بیان کرد: «دولت پیش در حوزه ارتباطات اقدامات خوبی انجام داده و نمره خوبی می‌توان به آقای جهرمی داد؛ مانند توسعه زیرساخت و توسعه پهنای باند و دسترسی اینترنت. البته همه ما که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنیم، می‌دانیم که با آنچیزی که باید باشد، فاصله بسیاری داریم؛ اما در مجموع حوزه ارتباطات، زیرساخت‌‌ها به خوبی توسعه داده شده است.»

آیت‌اللهی در ادامه اضافه کرد: «اما در حوزه فناوری اطلاعات نمره خوبی دریافت نمی‌کنند چون سرعت رشد تولید محتوا و رشد تولید یا ایجاد زنجیره ارزش برای استفاده از این محتوا اصلا متناسب با رشد زیرساخت در بخش ارتباطات نبود.»

https://pvst.ir/aof
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو