skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عضو کمیسیون اقتصادی:

عدم ساماندهی رمزارزها منجر به فعالیت‌های زیرزمینی آنها در کشور می‌شود

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار ورود وزرای اقتصاد، کشور و اطلاعات به موضوع ساماندهی ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از ایجاد فعالیت‌های زیرزمینی آنها در کشور شد.

به گزارش پیوست، محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست علنی امروز (۲ تیرماه) مجلس، در تذکر شفاهی خود خطاب به وزرای اقتصاد، کشور و اطلاعات گفت: «در سال‌های اخیر تورم سرسام‌آور شده است. به همین خاطر مردم برای حفظ ارزش پول خود سراغ فعالیت‌های پرریسک اقتصادی می‌روند که اطلاعاتی از آن ندارند.»

او ادامه داد: «همین امر باعث شده تا نقدینگی بعد از حوزه ارز، سکه، بورس، خودرو در حوزه ارز دیجیتال هم افزایش پیدا کند. این درحالی است که بانک مرکزی و سازمان بورس تاکنون هیچ آئین‌نامه‌ای در خصوص ارز دیجیتال تهیه نکردند.»

محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی

به گفته علیزاده عدم ساماندهی این موضوع منجر به فعالیت‌های سیاه و زیر زمینی در کشور می‌شود. او تاکید کرد که ساماندهی حوزه رمزارزها نباید در اختیار برخی افراد و مدیران قرار گیرد که در این خصوص انحصار ایجاد کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت ورود وزرای اقتصاد، کشور و اطلاعات به این موضوع که باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور شده است، بیان کرد: «برخی مدیرانی که در این موضوع دخالت دارند، پرونده فساد اقتصادی باز دارند که باید جلوی نفوذ آنها گرفته شود.»

پیشتر هم نمایندگان دیگری در تذکرهای شفاهی و هم نطق میان دستور خود نسبت به اینکه دولت درمقابل ساماندهی رمزارزها اقدامی انجام نمی‌دهد، معترض بودند. نمایندگانی چون مجتبی توانگر، عضو دیگر کمیسیون اقتصادی که در نامه‌ای جداگانه به رئیس جمهوری، وزرای اطلاعات، اقتصاد، صمت و رئیس‌کل بانک مرکزی نسبت به هدایت سرمایه مردم به سمت معاملات رمزارزهای خارجی هشدار داده بود. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس هم اواخر اردیبهشت ماه در نامه‌ای نسبت به فعالیت صرافی‌های رمزارز و مبادله رمزارزها هشدار داد. شرکت  شاپرک نیز اسفند ماه سال گذشته به پرداخت‌یارها اعلام کرده بود تا درگاه‌های صرافی‌های رمزارزی را به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی مسدود کنند. پس از اعتراض‌ها به مسدودسازی صرافی‌ها، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه بستن صرافی‌های مجازی رمزارز در دستور کار مجلس شد، اعلام کرد که مجلس خواستار ساماندهی صرافی‌هاست.

در این مورد هم قالیباف در جلسه‌ای با حضور وزیر نیرو در صحن علنی به عدم ارائه لایحه‌ای از سوی دولت برای ساماندهی رمزارزها، انتقاد کرد. چند هفته پس از انتقاد قالیباف، رضا اردکانیان، وزیر نیر اعلام کرد که لایحه مربوطه به این موضوع در اسرع وقت به مجلس ارسال خواهد شد.

https://pvst.ir/ab6
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو