skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

خطوط دفتر کار مجازی «دفتر شما» برای چندمین بار قطع شد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۹ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خطوط سرشماره ۷ دفتر کار مجازی «دفتر شما» برای چندمین بار قطع شد. به گفته مدیرعامل «دفتر شما» براساس خواسته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که سال گذشته هم مطرح کرده بود، باید اطلاعات هویتی مشتری پیش از فعال شدن خط در سامانه شاهکار ثبت شود؛ اما مخابرات با کندی و تعلل، دسترسی «دفتر شما» به شاهکار را فراهم می‌کند.

به گزارش پیوست، تیرماه سال گذشته دفتر کار مجازی «دفتر شما» اعلام کرد که خطوط تلفن‌شان توسط مخابرات تهران و به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قطع شده است. در آن‌زمان علی دشتی، مدیرعامل «دفتر شما» اعلام کرد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اتصال مجدد خطوط این سرویس دو درخواست را از مخابرات و دفتر شما مطرح کرده است. براین اساس این دو شرکت با همکاری هم باید امکان دسترسی رگولاتوری به اطلاعات هویتی مشترکان و دریافت اطلاعات آنی گزارش تماس‌ها را فراهم کنند.

همان زمان هم «دفترشما» با همکاری مخابرات در حال فراهم کردن چنین امکانی بودند. حالا دو هفته است که خطوط سرشماره ۷ دفتر شما قطع شده است و قطع ناگهانی خطوط سبب می‌شود تا صدها کسب‌وکار ایرانی با ضرر و زیان مواجه شوند.

علی دشتی درمورد این قطعی به پیوست گفت: «سال گذشته همراه با تیم مخابرات بحث دسترسی رگولاتوری به اطلاعات هویتی مشترکان را فراهم کردیم. حتی الان هم تیم مخابرات در حال پیگیری هستند؛ اما فرآیندهای مخابرات به کندی دنبال می‌شود. رگولاتوری اعلام کرده که باید اطلاعات هویتی مشتری را پیش از فعال شدن خط‌اش در شاهکار ثبت کنیم؛ اما وقتی خط جدیدی وصل می‌شود، چون سازمان تنظیم مقررات اطلاعات هویتی مشترکان را نمی‌بیند، خطوط را می‌بندد.»

علی دشتی، مدیرعامل دفتر شما

او ادامه داد: «وقتی خطوط بسته می‌شود، بخش فناوری اطلاعات مخابرات دسترسی شاهکار به ما نمی‌دهد، چون می‌گویند قرارداد نداریم. قرارداد هم در بخش تجارت مخابرات با کندی جلو می‌رود. به همین خاطر الان خطوط مشترکان ما دو هفته است که قطع است. مشتریان ما کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ هستند و ضرر می‌بینند.»

او درمورد پاسخ به اینکه هم‌اکنون آیا پیگیری‌ها جواب داده است، گفت: «دو روز پیش به بخش حقوقی مخابرات مراجعه کردیم. آنها ایرادهایی به قرارداد گرفتند. در حال برطرف کردن ایرادها هستیم تا بخش حقوقی تایید کند. پس از آن قرارداد امضا می‌شود. طرح تجاری قرارداد هم که مهم‌ترین بخش است پس از ماه‌ها تعلل، بخش تجاری مخابرات بالاخره تاییدیه داد.»

پیشتر هم به دلایل گوناگون مانند تدوین قوانین جدید درحوزه فعالیت‌های دفاتر کار مجازی در بهمن‌ماه ۹۶ شرکت مخابرات ایران به مدت ۴ روز خطوط دفاتر کار مجازی را قطع کرد. بار دیگر در تیرماه ۹۷، شرکت مخابرات ایران خطوط تلفن دفاتر کار مجازی را به دلیل کامل نبودن مدارک شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دفتر کار مجازی قطع کرد که در آن زمان محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در سفر خود به استان فارس این موضوع را با مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مطرح کرد و خطوط با دستور صدری مجددا وصل شد.دی ماه ۹۷ نیز برای سومین بار بدون اعلام هیچ اخطاری، تمامی خطوط این کسب‌وکارها به طور ناگهانی قطع شد و در آن زمان هیچ مقام مسئولی در مورد این قطعی پاسخ شفافی اعلام نکردند. بار دیگر در اردیبهشت‌ماه ۹۸، به علت شکایت از یک خط تلفن و عدم اطلاع‌رسانی به دفتر شما و به اشتباه کل سرشماره‌های این دفتر کار مجازی برای چند ساعت قطع شد. تیرماه سال گذشته هم مخابرات تهران و به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خطوط این استارت‌آپ چند روز قطع بود چون رگولاتوری درخواست داشت اطلاعات هویتی مشترکان در سامانه شاهکار ثبت شود و دو شرکت مخابرات و «دفتر شما» درحال فراهم کردن چنین امکانی هستند.

https://pvst.ir/a74
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو