skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آیا ایر تگ جدید اپل موضوع جلسه سنای آمریکا می‌شود

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اپل محصول جدیدی با نام ایر تگ را برای ردیابی اشیا ارائه کرده که ممکن است شرکت رقیبش به خاطر ورود این شرکت به بازار فعالیتش، این موضوع را به جلسه سنای آمریکا بکشاند

به گزارش پیوست، این تگ‌ها اگر به کلید یا محصولی متصل شوند با اپل ارتباط برقرار می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا کالای خود را پیدا کنند. این محصول با استارت‌آپی به نام تایل رقابت می‌کند که بیشتر از یک دهه چنین محصولی را عرضه کرده و اقدام اپل باعث ضرر و تضعیف این شرکت می‌شود.
سی‌جی پرابر، مدیر ارشد تایل می‌گوید قانون‌گذاران باید ورود اپل به این عرصه را در کمیته سنا بررسی کنند. پرابر می‌گوید «تا زمانی که رقابت منصفانه باشد از آن استقبال می‌کنیم. متاسفانه با توجه به پیشینه اپل در استفاده غیرمنصفانه از پلتفورمش که به شکل غیر منصفانه رقابت با محصولاتش را محدود می‌کند ما به این موضوع مشکوکیم.»
اپل می‌گوید به تازگی سیستم‌های آیفون را به روی ردیابی‌کنندگان شخص ثالث باز کرده که البته استانداردهای حریم خصوصی اپل رعایت می‌شود.
اپل در این بیانیه گفت «ما از ابتدای عرضه آیفون برای محافظت از حریم خصوصی داده‌های مکانی تلاش کردیم و با شفافیت کامل به آنها اجازه می‌دهیم تا دسترسی و اشتراک‌گذاری مکانی را کنترل کنند.»
تایل این هفته در کمیته سنا به ریاست سناتور امی کلوباکر، دموکرات و مایک لی هم تراز جمهوری خواهش شهادت می‌دهد. این جلسه روی نگرانی‌های رقابتی توسعه‌دهندگانی تمرکز دارد که برای دسترسی به مشتریان به اپل و گوگل متکی هستند.
تایل درمورد کنترل‌ها و محدودیت‌های حریم خصوصی اپل و دسترسی یکسان به سخت افزار و سیستم‌های متعلق به اپل نگران است.
تایل در جلسه‌ای در سال گذشته گفت که رابطه‌ای سازنده با اپل دارد و محصولاتش را در فروشگاه اپل به فروش می‌رساند؛ اما در سال ۲۰۱۹ زمانی که اپل اپلیکیشن Find My خود را به تایل شبیه کرد این رابطه به مشکل خورد.
تایل شهادت داده که اپل یکی از مهندسان آنها را در آن زمان استخدام کرد و با سخت تر کردن دسترسی دیگر شرکت‌ها به داده‌های مکانی کاربران شرایط را برای تایل سخت تر کرد.
اپل در سال ۲۰۲۰ اپلیکیشن Find My را در اختیار توسعه دهندگان شخص ثالث گذاشت. ماه گذشته دسترسی به این برنامه را باز کرد و اعلام کرد که یک چیپ در اختیار دیگر شرکت‌ها قرار می‌دهد تا از سخت افزار آیفون نیز سود ببرند. سه شرکت از جمله VanMoof و Chipolo سازنده دوچرخه‌های الکترونیکی از این سیستم جدید اپل استفاده کرده‌اند و ردیاب‌هایی شبیه به دستگاه‌های تایل می‌سازند

منبع: Reuters

http://pvst.ir/9w4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو