skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان نظام صنفی تهران با سه کرسی و به دور از صدرنشینی به خانه رفت

استان‌ها سازمان نصر کشور را فتح کردند

آرش برهمند تحریریه

۲۹ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با پیروزی مطلق و چشمگیر اتحاد استان‌ها به پایان رسید تا نمایندگان فارس، گیلان، خراسان رضوی و اصفهان بر ۱۰ جایگاه اول آن تکیه بزنند. نظام‌الدین خوارزمی با ۲۳۱ رای، فرشید بخشی‌نژاد با ۲۲۰ رای ، سید حسن هاشمی  ۲۱۲ و کاظم آیت‌اللهی با ۲۰۷ رای صدرنشینان این انتخابات شدند.

به گزارش پیوست، این انتخابات جنجالی در شرایطی اتفاق افتاد که سازمان نصر تهران به عنوان بزرگترین مدعی ریاست سازمان نظام صنفی کشور که ۱۸ هزار عضو در ۳۰ استان کشور دارد تمامی ماه‌های اخیر را درگیر اختلافات داخلی بر سر تایید شاخه‌هایی از انتخابات خود و درگیری‌های سیاسی و صنفی میان دو لیست نصر فراگیر و هم‌آفرینی بود و بسیار دیر هنگام به عرصه انتخابات ملی وارد شد. عدم موافقت اتحاد مسلط استان‌ها با تعداد صندلی‌های درخواستی سازمان نصر تهران در نهایت چند ساعت مانده به انتخابات کار را به جایی کشاند که حسین اسلامی، رییس منتخب هیات مدیران ششم استان تهران در بیانیه‌ای قاطع سایر استان‌ها را متهم کرد که با سواستفاده از درگیری‌های داخلی تهران قصد دارند استانی که به تنهایی بیش از نیمی از اقتصاد فاوای کشور را در اختیار دارد تضعیف کنند.

حسین اسلامی که اخیرا توانسته بود با آتش‌بسی شکننده با گروه رقیب سرانجام لیست واحدی را برای شورای مرکزی نصر کشور پیشنهاد کند در واکنش به این اتفاقات به صراحت در این بیانیه نوشته است: «تمامی نمایندگان هیات مدیره ششم انصراف خود را از حضور در انتخابات شورای مرکزی و بازرس نصر کشور اعلام می‌کنند.»

او حتی ابراز امیدواری کرد: «ما صادقانه امیدواریم کسانی که راهبری شورای مرکزی را به دست می‌گیرند با طرد افراد تندرو بتوانند نصر کشور را به جایگاه واقعی خود برسانند.»

آنچه در روز انتخابات اتفاق افتاد ولی به وضوح نشان داد همچنان اتحاد چندانی در لیست تهران وجود ندارد و بخش‌های از هیات مدیره تهران و لیست رقیب حضور پر رنگی در انتخابات امروز شورای مرکزی نصر کشور داشتند که نتیجه آن در نهایت کسب  ۱۶۶ رای توسط آزاد معروفی و رسیدن به جایگاه یازدهم در انتخابات بود.

استان تهران در نهایت هرچند به سه کرسی دلخواه خود در شورای مرکزی رسید ولی این انتخابات بار دیگر نشان داد آتش‌بس در هیات مدیره تهران بر جای خود باقی نیست و با این حساب احتمال اینکه حتی یک نماینده از تهران برای ریاست بر سازمان نصر کشور به ریاست جمهوری پیشنهاد شود هم با تردیدهایی جدی مواجه می‌شود. آزاد معروفی، فرهاد کرم‌زاده و علیرضا عابدی‌نژاد ۳ نماینده تهران در این بخش از رقابت نفس‌گیر بودند.

http://pvst.ir/9jd
آرش برهمندتحریریه

  روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو