skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قانون‌گذاران اروپایی به دنبال منع تبلیغات هدفمند

۲۵ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رگولاتوری ارشد حریم خصوصی در اتحادیه اروپا پیشنهاد داده که در بخشی از اقدام این اتحادیه برای کنترل غول‌های تکنولوژی از جمله گوگل و فیس‌بوک تبلیغات هدفمند به طور کامل ممنوع شود.

به گزارش پیوست، این پیشنهاد که از سوی واجکیک ویویروسکی، ناظر محافظت از داده‌های اروپاییان (EDPS) ارائه شده از پیشنهاد کمیسیون اروپا در ماه دسامبر که قصد داشت شفافیت تبلیغات سیاسی را افزایش دهد بسیار فراتر می‌رود.

با این حال EDPS می‌گوید که: «قانون‌گذاران اروپا باید ممنوعیت تبلیغات هدفمند براساس ردیابی را ممنوع کنند و دسته‌های داده‌ای که می‌تواند برای چنین روش‌های تبلیغاتی پردازش شود را محدود کند.»

این نهاد نظارتی همچنین قصد اقداماتی را دارد که شرکت‌ها را ملزم می‌کند هنگام حذف محتوای غیرقانونی یا خطرناک از پلتفرم‌های خود (تا حد ممکن) از پردازش داده‌های خصوصی اجتناب کنند. همچنین گفته شده که «دسته‌بندی با هدف نظارت بر محتوا باید غیرقانونی اعلام شود مگر اینکه ارائه دهنده مشخص کند که چنین اقدامی کاملا ضروری است.»

این نهاد پیشنهاد کرده که دولت‌های اتحادیه اروپا باید هرکدام یک نهاد هماهنگ کننده خدمات دیجیتال را مشخص کنند که بر پلتفرم‌هایی با ۴۵ میلیون کاربر به بالا نظارت داشته باشد و اجرای این قوانین را ارزیابی کند. این پلتفرم‌ها نیز باید مسئولانی را برای نظارت داخلی بر عملکرد خود مشخص کنند.

اجرای قوانین تحت نظارت هیئت خدمات دیجیتال اروپا خواهد بود که یک گروه مشاوره مستقل متشکل از هماهنگ کنندگان خدمات دیجیتال ملی خواهد بود و کمیسیون اروپا ریاست آن را به عهده دارد. مجازات نقض مقررات شامل جریمه تا شش درصد از درآمد شرکت می‌باشد. همچنین نقض مقررات بعدی نیز تا ۵درصد از درآمد مجازات نقدی خواهند داشت. این پیشنهادات به قانون خدمات دیجیتال (DSA) مربوط هستند که در حال حاضر در کنار قانون بازار‌های دیجیتال (DMA) مورد مذاکره هستند.

هردوی این قوانین از سوی پارلمان اروپا بررسی و نمایندگان دولت‌ها بررسی خواهند شد و احتمالا در دو سال آینده اجرایی خواهند شد. این دو قانون بزرگترین تغییر در بیست سال گذشته در زمینه مقررات دیجیتال اروپا محسوب می‌شوند.

ویویروسکی می‌گوید با این پیشنهادات جدید کاربران می‌توانند در زمینه نظارت بر محتوا، تبلیغات هدفمند آنلاین و سیستم‌های پیشنهاد دهنده پلتفورم‌های آنلاین از جمله شبکه‌های اجتماعی و بازار‌ها از محافظت بیشتری برخوردار شوند.

او در این مورد اعلام کرد: «توجه داشته باشید که این پیشنهاد یک تعهد نظارتی کلی نیست، این قانون استثنائاتی معقول را نیز تایید می‌کند و آنها را با یک سیستم خاص اخطار و اقتاد اروپایی که در حال حاضر وجود ندارد تکمیل می‌کند.»

منبع: Forbes

http://pvst.ir/9hv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو