skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ساترا خواستار برخورد با اپراتورها در زمینه قیمت پهنای باند داخلی شد

میثم قاسمی تحریریه

۲۰ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در نامه‌ای به وزارت راتباطات، تخلف اپراتورهای تلفن همراه در اعمال تعرفه پهنای باند داخلی را تایید کرده و خواستار برخورد با این موضوع شده است.

به گزارش پیوست، در حالی که برخی از کاربران اینترنت در کشور بارها از اعمال نشدن تعرفه پهنای باند داخلی برای استفاده از پلتفرم‌های داخلی شکایت کرده‌اند؛ این بار ساترا اعلام کرده است این موضوع را در نامه‌ای به وزارت ارتباطات، اطلاع داده است.

در اطلاعیه که ساترا منتشر کرده، تنها به اپراتورهای همراه اشاره شده و گرچه نامی از پلتفرم تولید محتوا برده نشده است؛ اما به نظر می‌رسد منظور این نهاد ناظر، «روبیکا» است.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «طبق گزارش‌های به‌دست‌آمده از شکایات کاربران رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در هفته‌های اخیر، برخی اپراتورها با همکاری با یک پلتفرم اینترنتی اقدام به تبلیغات وسیع در سطح شهر مبنی بر استفاده «رایگان» از برنامه‌های نمایشی ایرانی کرده‌اند، در حالی که پیگیری‌های ساترا نشان می‌دهد رایگان بودن فقط در مورد حق اشتراک صدق می‌کند و اپراتور با محاسبه هزینه ترافیک اینترنت کاربران پلتفرم مذکور بر مبنای تعرفه اینترنت بین‌الملل، حقوق کاربران را نقض کرده است.»

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر پیشتر اعلام کرده بود به دنبال شکایت کاربران، موضوع تعرفه پهنای باند را پیگیری می‌کند. براساس مصوبات ۲۳۷، ۲۴۸ و ۲۵۱ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورها موظف هستند هزینه ترافیک محتوای داخلی روی پلتفرم‌های داخلی را با تعرفه حداکثر نصف تعرفه بین‌الملل محاسبه کنند. همچنین ترافیک پیام‌رسان‌های داخلی یک‌سوم هزینه ترافیک بین‌الملل محاسبه می‌شود؛ اما برخی از کاربران می‌گویند هنگام استفاده از پلتفرم‌هایی مانند «روبیکا» تعرفه بین‌الملل برای آنها محاسبه می‌شود و چیزی به نام اینترنت نیم‌بها وجود ندارند.

تاکنون وزارت ارتباطات، رگولاتوری و روبیکا نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند؛ اما ساترا در نامه خود به وزارت ارتباطات، به «تخلف‌های اپراتورهای تلفن همراه» اشاره کرده و خواستار «برخورد و جلوگیری از ادامه این تخلفات» شده است.

http://pvst.ir/9h7
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو