skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل گروه فن‌آوا در آستانه ۱۸ سالگی این هلدینگ اعلام کرد:

فن‌آوا برای استارت‌آپ‌هایی که به محصول رسیده‌اند بازار فراهم می‌کند

۱۹ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

مدیرعامل گروه فن‌آوا از تمرکز این هلدینگ روی نوآوری طی سال آینده خبر داد و یکی از تفاوت‌های مرکز نوآوری نواتک با سایر مراکز نوآوری را سرمایه‌گذاری خاص روی استارت‌آپ‌هایی که به محصول نهایی رسیده‌اند و در حال ارائه محصول خود به بازار هستند عنوان کرد.

به گزارش پیوست، حمید رضا نائینی در نشست خبری که به مناسب هیجدهمین سالگرد تاسیس این هلدینگ برگزار شده بود گفت: «تمرکز ما در حوزه نوآوری مساله محور است و نگاهمان تکمیل کننده نیازهای استارت‌آپ‌ها برای ورود به بازار است. حمایت ما از استارت‌آپ‌ها شاید به شکل سرمایه نباشد اما برای آنها امکانی را فراهم می‌کنیم تا بتوانند محصولات خود را عرضه کنند.»

او تاکید کرد که ما سعی می‌کنیم برای استارت‌آپ‌ها بازارسازی کنیم و با توجه به زنجیره ارزشی که در اختیار گروه فن‌آوا قرار دارد محصولات استارت‌آپ‌ها را به این زنجیره عرضه می‌کنیم.

او در پاسخ به سوال پیوست که استارت‌آپ‌ها چگونه در این مرکز نوآوری حضور پیدا خواهند کرد گفت: «ما سراغ استارت‌آپ‌ها خواهیم رفت و آنها را براساس مسائلی که مدنظرمان هست انتخاب خواهیم کرد. او ادامه داد که ما تا کنون فراخوان عمومی در این خصوص نزده‌ایم البته به زودی فراخوان خواهیم زد و مسائل خود را اعلام می‌کنیم اما بدون اینکه در این خصوص فراخوان بزنیم مراجعاتمان زیاد بود.»

نائینی گفت: «ما در شرایط فعلی به صورت خاص روی موضوعات هوشمندسازی، امنیت، کیف‌پول و اینترنت کار می‌کنیم و در این زمینه‌‌ها نیز به سه محصول خاص رسیده‌ایم که درحال عرضه این محصولات به بازار هستیم. او تاکید کرد هم‌اکنون مذاکرت با یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان برای فعالیت در حوزه کیف‌پول نیز به مرحله تدوین RFP رسیده‌ایم.»

او تاکید کرد که همکاری ما با شرکت‌ها یک همکاری واقعی با حوزه نوآوری است و این همکاری سوری نیست.

نائینی یکی از محصولاتی که با همکاری نواتک و یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه ایجاد شده است محصولی در زمینه مقابله با حملات دیداس است. او گفت: «هم‌اکنون این محصول تولید شده است و در حال عرضه به بازار هستیم. او تاکید کرد که این کاربرد این محصول B2B و B2G است و هم‌اکنون در حال مذاکره با تعدادی از شرکت‌های بزرگ و حاکمیتی هستیم تا از این محصول تولید ما بهره برند.»

یکی دیگر از محصولاتی که با همکاری شرکت‌های حاضر درنواتک تولید شده است محصولی در حوزه اینترنت خانواده است. او با اشاره به توسعه آموزش مجازی در دوره شیوع ویروس کرونا و دسترسی تمامی افراد خانواده مخصوصا کودکان به اینترنت گفت محصولی تولید کرده‌ایم تا با کمک هوش مصنوعی بتواند سطح دسترسی برای کودکان و سایر اعضای خانواده تعریف شود و بسته‌های اینترنتی مخصوص برای گروه‌های سنتی مختلف اعضای خانواده تعریف خواهد شد.

مدیرعامل هلدینگ فن‌‌آوا گفت: در حوزه هوشمندسازی نیز برای شهرداری رشت دو پروژه در حوزه پسماند شهری و ممیزی املاک شهری را با همکاری نواتک اجرا کردیم و در حال مذاکره برای اجرای این پروژه‌ها با شهرهای دیگر هستیم.

او با اشاره به فعالیت شرکت داده سامانه فن‌آوا گفت: این شرکت با توجه به توسعه فعالیت‌های خود طی سال گذشته رشد فروشی در حدود ۴ برابر را تجربه کرده است چرا که در این دوره از سمت سرمایه‌گذاری روی حوزه‌های پایه به سمت سرویس‌های ارزش‌افزوده حرکت کرده‌ایم. او افزود: هم‌اکنون یک میلیون کاربر از خدمات آموزش مجازی جذب کرده‌ایم و مجلس، دانشگاه علامه طباطبایی از جمله مشترکان سرویس‌های مرکز داده ما هستند.

مدیرعامل گروه فن‌آوا با اشاره به برنامه‌های این هلدینگ برای تولید دستگاه POS گفت: هم‌اکنون در حال ارائه سرویس به مشتریان در حوزه تعمیر و نگهداری دستگا‌ه‌های کارتخوان هستیم و در نظر داریم که سال آینده مونتاژ این محصول در داخل کشور را آغاز کنیم.

او در پاسخ به این سوال پیوست که قرار است چه برندی را در ایران مونتاژ کنید گفت: ما چند محصول را بررسی کرده‌ایم و در نهایت یک محصول را نهایی کردیم البته هنوز قطعی نشده است. هم‌زمان با مذاکره برای قطعی شدن مونتاژ این محصول در حال توسعه فضای فیزیکی برای تولید این محصول هستیم.

او گفت: فضای فیزیکی که هم‌اکنون در اختیار داریم برای فعالیت فعلی که همان تعمیر و نگهداری است کافی نیست از همین رو هم‌زمان روی توسعه فضای فیزیکی و انتخاب محصول برای مونتاژ در داخل کار می‌کنیم.

مدیرعامل گروه فن‌آوا اعلام کرد که مجموع تجمیعی درآمدهای شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان است. طبق گفته او امسال شرکت‌های زیرمجموعه فن‌آوا سودآوری خوبی داشته‌اند.

http://pvst.ir/9h0

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو