skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ویزا می‌خواهد رمزارز را به شبکه پرداخت‌ خود اضافه کند

۱۱ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 ویزا می‌خواهد بیت‌کوین را در کنار ۱۶۰ ارز موجود در شبکه پرداخت خود قرار دهد این در حالی‌است که این غول خدمات مالی همین الان نیز در زمینه کیف‌های رمزارزی فعالیت می‌کند.

به گزارش پیوست، شرکت ویزا اعلام کرده است که درآینده رمزارزها و مخصوصا بیت‌کوین در کنار ۱۶۰ ارز فعال در شبکه ویزا حضور خواهند داشت. مدیرعامل ویزا در شرایطی خبر از حضور رمزارزها در شبکه پرداختی ویزا می‌دهد که در شرایط فعلی نیز این غول خدمات مالی جهان از طریق کیف‌پول و همکاری پلتفرمی در زمینه رمزارزها فعالیت می‌کند، شرکت‌های دارایی دیجیتال همچون بلاکیفای (BlockFi)، فولد و Crypto.com همین حالا نیز محصولات متعلق به ویزا را صادر می‌کند

آلفرد کلی، مدیرعامل ویزا هنگام اعلام درآمد‌های مالی شرکت ویزا در سه ماهه اول سال مالی 2021 در ابتدای صحبت‌های خود زمانی را به فرصت موجود در حوزه رمزارزها اختصاص داد. او اعلام کرد که شرکت ویزا از طریق همکاری با ۳۵ پلتفرم و شرکت ارائه دهنده کیف‌پول بزرگترین برند خدمات مالی در این حوزه است.

کلی گفت: «ما در این فضا راهی را می‌بینیم که می‌توانیم ارزشی متمایز از اکوسیستم ایجاد کنیم و باور داریم که از موقعیت خاصی برای افزایش امنیت، کاربرد و استفاده رمزارز‌ها با استفاده از موقعیت و همکاری و اعتبار خود در زمینه پرداخت در جهان برخورداریم.»

طبق گفته او این صنعت بین دو نوع سکه تقسیم شده است: بیت‌کوین و دیگر مشتقات «طلای دیجیتال» که «دارایی‌های اصلی هستند» و سپس رمزارز‌های پایدار و سکه‌هایی که با ارز رایج پشتیبانی می‌شوند همچون ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC). ویزا معتقد است که برای بیت‌کوین و مشتقات آن باید همکاری‌های خود را ادامه داده و راهی به کاربران ارائه داد تا همانطور که می‌خواهند دارایی‌های خود را با استفاده از کارت ویزا در ۷۰ میلیون فروشگاه پذیرای ویزا در سراسر جهان استفاده کنند.

اما درمورد ارز‌های پایدار و ارز‌های دیجیتال بانک مرکزی، کلی معتقد است «نوآوری‌های تازه‌ای در حوزه پرداخت وجود دارد که می‌توان از آن همانند هر ارز رایج دیگری برای تجارت جهانی استفاده کرد. ما فکر می‌کنیم ارز‌های دیجیتالی که روی شبکه بلاک‌چین عمومی همچون شبکه‌های RTP یا ACH فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند به بخشی از شبکه‌های ما تبدیل شوند.»

او افزود: «نیازی به توضیح نیست که ارز دیجیتال تا چه اندازه می‌تواند به ابزاری برای تبادل تبدیل شود و دلیلی نیست که نتوانیم ارز دیجیتال را به شبکه ما که در حال حاضر از ۱۶۰ ارز جهانی پشتیبانی می‌کند اضافه کنیم.»

کلی در ماه نوامبر نیز بیانیه مشابه اما مبهمی را ارائه کرد و در آن زمان گفت: «احتمال می‌دهد که ارز‌های دیجیتال ممکن است به صورتی عادی تر روی شبکه ویزا فعالیت کنند البته برای این کار چند سال زمان باقی است.»

ویزا پیشتر ادعا کرده بود که نمی‌خواهد بین رمزارزها تفاوت قائل شود و به یکی از آنها اهمیت بالایی دهد بلکه قرار است پشتیبانی خود از این سکه‌ها و ارائه دهندگانشان را توسعه دهد. باید دید که با افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و رمزارز‌های پایدار در ماه‌ها و سال‌های آینده این دیدگاه چه تغییری خواهد کرد.

http://pvst.ir/9fj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو