skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هزینه IT جهان در سال ۲۰۲۱ به ۳/۹ هزار میلیارد دلار می‌رسد

۷ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سرمایه‌گذاری در دورکاری، تحصیل و تحول تجاری با هدف بهبود از بحران به اوج خود رسیده است. بحران کووید-۱۹ به تحول دیجیتال سرعت داده و انتظار می‌رود که امسال هزینه جهانی IT به ۳/۹ هزار میلیارد دلار برسد.

به گزارش پیوست، روز دوشنبه شرکت تحلیل و مشاوره گارتنر برآوردی را منتشر کرد که نشان می‌دهد هزینه IT جهانی در سال ۲۰۲۱ با ۶/۲ درصد رشد به ۳/۹ هزارمیلیارد دلار خواهند رسید و کاهش ۳/۲ درصدی سرمایه‌گذاری در سال گذشته جبران می‌شود.

براساس این تحقیقات، سال گذشته شرکت‌ها به جای اینکه روی سرمایه‌گذاری برای توسعه تکنولوژی‌های جدید تمرکز کنند تنها برای عملیات‌های «حیاتی» هزینه کردند.

با این حال مدیران ارشد اطلاعاتی این فرصت را داشتند که به چیزی فراتر از نیاز‌های فعلی و الزامات فاصله اجتماعی در شرایط فعلی فکر کنند و حالا سعی دارند برای رشد و احیا تنظیمات IT تجارت خود را توسعه دهند.

گارتنر پیش‌بینی می‌کند که بخش IT در سال ۲۰۲۱ دوباره روند رشد خود را از سر خواهد گرفت. نیاز به دورکاری احتمالا باعث احیای شدید نرم‌افزار‌های تجاری می‌شود، با نرخ رشد ۸/۸ درصد، و تقاضا برای دستگاه‌ها نیز به دلیل افزایش تقاضا برای دورکاری و آموزش از راه‌ دور ۸ درصد افزایش خواهد یافت.

پیش‌بینی مخارج جهانی حوزه IT برای سال 2021 (ارقام بر حسب میلیون دلار)

این آژانس پیشتر برآور کرده بود که هزینه جهانی حوزه IT در سال ۲۰۲۱ به ۳/۸ هزار میلیارد دلار برسد. این آژانس هشدار داده که با وجود پتانسیل مثبت نباید منتظر سطح هزینه به میزان پیش از کووید-۱۹ باشیم و این سطح از سرمایه‌گذاری در سال 2021 باز می‌گردد و البته «بسیاری از کشور‌ها ممکن است زودتر روند بهبودی را طی کنند».

مدل‌های دورکاری و ترکیبی احتمالا در آینده نیز ماندگار خواهند شد و مخارج IT مربوط به این بخش امسال به ۳۳۲/۹ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به سال 2020 رشدی ۴/۹ درصدی خواهد داشت.

جان دیوید لاولاک نماینده تحقیقی گارتنر می‌گوید: «کووید ۱۹ توازن تکنولوژی بسیاری از صنایع را متحول کرده است. بسیاری از فرایند‌های داخلی، زنجیره عرضه، واکنش‌های مشتری و همکاری و ارائه خدمات پیش از ورود به سال ۲۰۲۱ دیجیتالی شده‌اند و درنتیجه IT می‌تواند از پشتیبانی تجارت به هسته تجارت تبدیل شود. تغییر بزرگ امسال چگونگی تخصیص بودجه به حوزه IT است و لزوما به مقدار این بودجه مربوط نمی‌شود.»

سال گذشته گارتنر در گزارشی جریان‌های تکنولوژی در سال ۲۰۲۱ نقش پررنگی خواهند داشت را منتشر کرده بود؛ اینترنت رفتار‌ها (IoB) ،همچون تشخیص چهره و تکنولوژی‌های تحلیل رفتار، تجربه مشتری، کارمند و کاربر، محاسبه تقویت حریم خصوصی، توزیع ابری و عملیات‌های تجاری جریان‌های اصلی هستند و همکاری و خودکارسازی فاکتور‌های مهم تکنولوژی محسوب می‌شوند.

این شرکت اشاره کرده است که پیشرفت امنیت سایبری، راه‌حل‌های هوشمند تجاری و مهندسی هوش مصنوعی نیز از موضوعات مهم امسال خواهند بود.

منبع: ZDNet

http://pvst.ir/9ez

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو