skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مهلت ثبت‌نام در الکام‌استارز امروز پایان می‌یابد

تحریریه پیوست

۲۰ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

امروز (۲۰ دی) آخرین فرصت برای ثبت‌نام در ششمین رویداد الکام‌استارز است. مهلت ثبت‌نام در این دوره از رویداد الکام‌استارز که به صورت مجازی برگزار می‌شود ساعت ۲۴ روز ۲۰ دی ماه تعیین شده است. براساس اعلام ستاد برگزاری الکام‌استارز تاکنون نزدیک به ۳۰ تیم در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش پیوست، ششمین رویداد الکام‌استارز به عنوان یکی از بخش‌های جانبی و مهم نمایشگاه الکامپ امسال و به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد. براساس تصمیم تیم برگزارکننده الکام‌استارز، قرار است بخش‌های الکام‌پیچ به عنوان بخش رقابتی این رویداد و همچنین آوردگاه سرمایه و پاویون شتاب به صورت الکترونیکی برگزار شوند. هرچند که در نشست خبری هفته گذشته این رویداد اعلام شد که امکان حضوری تیم‌ها در این رویداد در فضای موزه ارتباطات نیز فراهم خواهد شد.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان برگزارکننده الکام‌استارز امسال دو حامی بزرگ نیز در کنار خود دارد. ششمین دوره الکام‌استارز قرار است با حمایت سازمان فناوری اطلاعات و ستاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شود.

پوستر ششمین رویداد الکام‌استارز

برای برندگان الکام‌استارز ششم نیز جوایز مختلفی در نظر گرفته شده است. در این زمینه ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سه بسته حمایتی برای برندگان الکام استارز خبر داده است که شامل جوایز ۱۵۰ میلیون تومانی برای ۱۵ تیم برنده الکام‌استارز، تسهیلات سرمایه‌گذاری و ارائه خدمات ۳۰۰ میلیون تومانی از طریق سامانه راه‌نوآوری و … می‌شود. همچنین سازمان فناوری اطلاعات نیز تلاش کرده تا به جای ارائه وام به برندگان این دور از الکام‌استارز امکان جذب سرمایه برای برگزیدگان این رویداد را فراهم کند. براساس اعلام امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات جایزه تیم اولی که توسط هیات داوران الکام‌استارز انتخاب شود یک میلیارد تومان وام سرمایه‌گذاری خطر پذیر خواهد بود. از سوی دیگر این سازمان از طریق طرح‌هایی مانند بوم‌واره و بوم سرمایه نیز از برندگان الکام‌استارز ششم حمایت خواهد کرد.

برگزاری چهارمین رویداد توان‌تک

در کنار برگزاری الکام‌استارز ششم، امسال نیز به سنت‌ سال‌های گذشته چهارمین رویداد توان‌تک به عنوان یکی از بخش‌های جانبی الکام‌استارز به صورت مجازی برگزار خواهد شد. ثبت‌نام در این رویداد نیز از هفته گذشته آغاز و تا پایان امروز ۲۰ دی ادامه خواهد داشت. توان ‌تک امسال نیز به حمایت مجمتع آموزشی نیکوکاری رعد و برای تشویق معرفی ایده‌های نو برای افراد دارای معلولیت برگزار می‌شود.

محمدرضا دشتی، دبیر رویداد توان‌تک در مورد جزییات این دوره از برگزاری توان تک گفت: «توان ‌تک رویداد استارت‌آپی در حوزه معلولیت است که امسال با مشارکت مرکز آموزش علمی و کاربردی رعد و البته همکاری با برگزارکنندگان الکام‌استارز و به صورت مجازی برگزار می‌شود. هدف اصلی برگزاری این رویداد هم فراهم آوردن شرایط برای حضور استارت‌آپ‌های خدمات‌دهنده به افراد دارای معلولیت است.»

براساس اعلام دشتی توان تک امسال  دارای دو بخش اصلی است. او در این مورد توضیح می‌دهد: «یک بخش مربوط به استارت‌آپ‌هایی است که همین حالا هم فعالیت دارند؛ اما سرویس‌هایی ارائه می‌دهند که به زندگی افراد دارای معلولیت کیفیت می‌بخشد. برای مثال سایت آموزشی که برای افراد دارای معلولیت تسهیلاتی مانند زیرنویس در نظر می‌گیرد یا اپلیکیشنی که به افراد با بیماری خاص یا حرکتی خدمات خاص ارائه می‌دهد. برای برندگان و برگزیدگان این بخش از توان تک هم یک لوح تقدیر در نظر گرفته شده است.»

دشتی بخش دوم و مهم توان تک را ایجاد فضا برای حضور استارت‌آپهایی عنوان می‌کند که می‌توانند با یک ایده جدید کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت را بهبود ببخشند. دشتی در مورد این بخش گفت: «این بخش یک بخش رقابتی است که افرادی که ایده‌های ویژه برای افراد دارای معلولیت دارند که در نهایت این ایده امکان تبدیل شدن به کسب‌وکار را دارد به رقابت با هم می‌پردازند. برگزیدگان اول و دوم این بخش نیز جایزه یک سکه طلا در نظر گرفته شده است.»

دشتی تاکید می‌کند که استارت‌آپ‌های حوزه معلولیت و فعالان حوزه معلولیت به جز بخش الکام‌پیج امکان ثبت‌نام در بخش‌های دیگر الکام‌استارز مانند آوردگاه سرمایه و پاوینون شتاب را هم خواهند داشت.

به باور دشتی برگزاری رویدادی مانند توان تک از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که علاوه بر شرایط آشنایی و افزایش فرهنگ جامعه نسبت به زندگی افراد دارای معلولیت و احترام به حقوق آنها، سبب رشد به وجود آمدن کسب‌وکارهایی خواهد شد که در نهایت می‌تواند به این افراد کمک شایانی کند. او می‌گوید سه دوره برگزاری توان تک تاکنون توانسته خروجی‌های مشخصی داشته باشد و از دل آن هم استارت‌آپهای موفقی همچون «توانیتو» بیرون آمده‌اند.

دشتی در مورد جزییات ثبت‌نام علاقه‌مندان برای رویداد توان‌تک هم گفت: «افراد برای حضور در این رویداد می‌توانند از طریق سایت رعد اقدام کنند. سایت رعد را هم برای این برای ثبت‌نام در این رویداد انتخاب کرده‌ایم که بتوانیم تسهیلات خاصی از جمله ارائه کد تخفیف برای ثبت‌نام رایگان افراد در توان تک را فراهم کنیم.»

ششمین رویداد الکام‌استارز از ۲۹ دی ماه شروع و به مدت چهار روز تا ۲ بهمن ادامه خواهد داشت.  متقاضیان برای ثبت‌نام یا تکمیل مراحل ثبت‌نام خود می‌توانند به وب‌سایت الکام‌استارز مراجعه کنند.

http://pvst.ir/9ac

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو