skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وازنیاک شریک استیو جابز پس از ۴۵ سال شرکتی در حوزه بلاک‌چین تاسیس کرد

۱۶ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استیو وازنیاک، دوست و شریک استیوجابز،  پس از گذشت ۴۵ سال و پس از تاسیس اپل در گاراژ خانه والدین استیوجابز در سال ۱۹۷۶ تصمیم دارد شرکت دیگری تاسیس می‌کند. این بار وازنیاک در حال راه‌اندازی شرکتی به نام ایفورس (Efforce) است و قرار است این شرکت در حوزه جذب سرمایه برای استفاده از تکنولوژی سبز در فضای بلاک‌چین فعالیت کند.

به گزارش پیوست، ایفورس تقریبا یک سال است که در حال آماده سازی این شرکت است و فعالان صنعتی و شرکتی در این بازار می‌توانند برای پروژه‌های «سبز» خود از این طریق جذب سرمایه کنند.

به گفته ایفورس «سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید توکن در پروژه‌های افزایش بازدهی انرژی شرکت کنند» و شرکت‌ها «بدون هیچ هزینه‌ای» از این ویژگی‌ها بهره‌مند می‌شوند. با استفاده از بلاک‌چین «یک قرارداد هوشمند ذخایر حاصل را بین دارندگان توکن و شرکت‌ها بدون واسطه و براساس داده‌های مربوط به ذخیره یا مصرف توزیع می‌کند».

وازنیاک در بیانیه‌ای در مورد این شرکت گفت «مصرف انرژی و تولید CO2 جهان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و درنتیجه شاهد تغییر اقلیم و پیامد‌های جدی برای محیط زیست هستیم. ما می‌توانیم بدون تغییر عادت‌ها ردپای کربنی و مصرف انرژی خود را کاهش دهیم. ما تنها با پیشرفت در حوزه انرژی می‌توانیم محیط زیست را نجات دهیم».

او می‌گوید که شرکت ایفورس را با این هدف ایجاد کرده است «که اولین پلتفرم نامتمرکزی باشد که به همه اجازه می دهد در پروژه‌های افزایش بازدهی انرژی از سراسر جهان شرکت کرده و از آن سود برند و درنتیجه شاهد تغییر معناداری در حوزه محیط زیست باشیم».

توکن یا رمزارز این شرکت که WOZX نام دارد از ۳ دسامبر در صرافی رمزارزی HBTC عرضه شد و به گزارش وبسایت مدیوم هفته آینده نیز در صرافی بین‌المللی Bithumb Global قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که رمزارز‌ها تغییر قیمت زیادی دارند.

جیکوپو ویستی رهبر پروژه و دیگر بنیان‌گذار این شرکت می‌گوید: «در این دوران دشوار بسیاری از شرکت‌های کوچک دچار مشکل شده‌اند. آنها نمی‌توانند از نورپردازی LED استفاده کنند، فرایند‌های تولید را ساده کنند یا حرارت را عایق کرده و نگهداری کنند، در اصل آنان قادر نیستند اقداماتی که در بلند مدت برای این شرکت‌ها سود خواهد داشت را انجام دهند.»

ویستی می‌گوید: «ایفورس به مالکان شرکت‌ها اجازه خواهد داد تا پروژه‌های حوزه انرژی خود را در اینترنت ثبت کرده و از سرمایه‌گذاران متعددی در سراسر جهان جذب سرمایه‌ کنند. در این صورت شرکت‌ها پول بیشتری برای انجام پروژه‌های مختلف از جمله زیرساخت و یا استخدام متخصص در اختیار خواهند داشت».

منبع: cnbc

http://pvst.ir/93m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو