skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سومین سایت نسل ۵ اپراتور دوم در دانشگاه تربیت مدرس

اولین سایت 5G ایرانسل در فضای باز آغاز به کار کرد

تحریریه پیوست

۲۱ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایرانسل سومین سایت 5G خود و اولین سایت فضای بیرونی (outdoor) را در دانشکده برق دانشگاه تربیت مدرس تهران راه‌اندازی کرد.

به گزارش پیوست در مراسم آغاز به کار این سایت که امروز (چهارشنبه ۲۱ آبان) برگزار شد، بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد این اپراتور برای توسعه کاربردهای فناوری نسل ۵ تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای با دانشگاه‌های شهید بهشتی و تربیت مدرس امضا کرده است.

همچنین او اعلام کرد ایرانسل از پایان‌نامه‌های دانشگاهی در زمینه موضوعات مرتبط با 5G حمایت می‌کند.

عباسی آرند با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۱۳ اپراتور در ۵۶ کشور دنیا 5G را راه‌اندازی کرده‌اند، درخصوص دلیل تاخیر ایران در این زمینه گفت: «اولین دلیل به تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان باز می‌گردد و دومین دلیل هم تاخیر در ورود نسل‌های ۳ و ۴ به ایران بود که باعث شد به تازگی این فناوری‌ها در کشور مستقر شوند و به همین دلیل ورود نسل ۵ به کشور با تاخیر نسبت به دیگر کشورها انجام شده است.»

او در پاسخ به سئوال پیوست درباره استفاده از فناوری نسل ۵ برای توسعه FWA گفت: «پروانه ایرانسل در زمینه FWA که تا دو سال آینده اعتبار دارد، با استفاده از فناوری 4G است و بعد از آن به 5G ارتقا خواهد یافت. سرویس‌ها FWA هم‌اکنون بیشتر به صورت خانگی استفاده می‌شوند و ما نیز در تلاش هستیم با بومی‌سازی مودم، دسترسی به این خدمات را ساده‌تر سازیم. همچنین بر اساس سند شبکه ملی اطلاعات، تا سال ۱۴۰۲ باید ۱۰ درصد مشترکان به فناوری نسل ۵ دسترسی داشته باشند که اقدامات ما در همین راستا است.»

عباسی آرند همچنین درباره عرضه گوشی‌های تولید داخل از سوی ایرانسل نیز گفت:‌ «تولید این گوشی‌ها در فاز CBU انجام شده و تعدادی از گوشی‌هایی که به سفارش ما تولید شده بود آماده شده است که برخی تست‌های شبکه باید انجام شود و برخی اپلیکیشن‌های داخلی روی آن نصب شوند و به زودی به بازار ارائه خواهند شد.»

او همچنین اعلام کرد برنامه‌ریزی برای خط SKD این گوشی‌ها تا آخر سال انجام خواهد شد و از اواخر سال تولیدات داخلی مونتاژ شده در قالب SKD هم وارد بازار عرضه خواهند شد. مدیرعامل ایرانسل وعده داد در صورتی که این پروژه از نظر اقتصادی جوابگو باشد، تولید CKD گوشی‌ها نیز در داخل انجام خواهد شد. او گفت که در صورت نیاز کشور به گوشی‌های 5G می‌توان از همین خط تولید برای ساخت این گوشی‌ها نیز استفاده کرد.

ایرانسل اول مرداد ماه امسال نخستین سایت 5G‌ کشور را در در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح کرده بود. همچنین دومین سایت نسل ۵ این اپراتور ۷ مرداد ماه در ساختمان مرکزی این اپراتور در تهران رونمایی شده بود. مدیرعامل اپراتور دوم در مراسم سالگرد آغاز به کار این اپراتور اعلام کرد خدمات شبکه 5G ایرانسل به صورت هات‌اسپات در تهران به زودی ارائه می‌شود.

در مراسم آغاز به کار سومین سایت 5G ایرانسل که اولین سایت در فضای باز است، تست سرعت انجام شد که سرعت ۱.۳ گیگابیت بر ثانیه برای دانلود به دست آمد.

http://pvst.ir/8y8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو