skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسل دوم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای توانست مدیران ارشد ایرانسل ،بهسازان فردا و مبین‌نت را به اولین لیست انتخاباتی تهران اضافه کند:

لیست فراگیر صنفی غول‌ها را به میدان آورد

آرش برهمند تحریریه

۱۶ مهر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اضافه شدن علی حکیم جوادی، مدیرعامل گروه بهسازان فردا (ملت) و بیژن عباسی آرند مدیرعامل جوان ایرانسل، در آخرین لحظات بسته‌شدن فرصت تمدید شده برای ثبت نام نامزدهای انتخابات نظام صنفی رایانه‌ای تهران، تغییرات جدی در ترکیب کم ستاره جریان موسوم به «فراگیر» صنفی در انتخابات پیش روی هیات مدیره ششم بزرگترین نهاد صنفی فناوری اطلاعات کشور ایجاد کرد. لیستی که کنایه‌ای آشکار دارد به جناح مقابل که پیش از این با عنوان «هم‌آفرینی صنفی»  اعلام موجودیت کرده است.

به گزارش پیوست، لیست فراگیر برای ششمین انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، تاکنون با سر لیستی آزاد معروفی از شرکت لاوان ارتباط عمدتا از چهره‌های جوان نسل دوم سازمان نصر تشکیل شده بود که ناگزیر بودند در برابر لیست قدرتمند و سنگین وزن «هم‌آفرینی صنفی» که هنوز به صورت رسمی منتشر نشده است به سرلیستی حسین اسلامی مدیر عامل جوان و باهوش گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک کارآفرین با پیرنگ غول‌های بانکی و قدرت‌های حاکمیتی بازار فناوری اطلاعات وارد عرصه انتخابات ۲۹ آبان ماه شود، این درحالی است که طبق اطلاعات پیوست، بازی در میان ناباوری ظرف ۲۴ ساعت گذشته تغییر پیدا کرده است.

در لیست فراگیر انتخابات سازمان نصر تهران تا دیروز علاوه بر آزاد معروفی چهره‌هایی مانند جعفر محمدی، چهره آشنای کمیسیون تجارت الکترونیک از شرکت آتنا، بهناز آریا خبرساز از موسسه کهکشان، حسین زارعان از رایان نظم، حمید توسلی از شرکت قدیمی بهین تکنولوژی، مهدی عبادی جوان از تجارت الکترونیک ارسباران( وندار) و البته انجمن فیتک و احسان زرین‌بخش از مدیاپرداز سیستم یا سولماز صادق‌نیا از گروه مالی پارس به چشم می‌خوردند که ساختاری به شدت وفادار به جریان کلاسیک کمیسیون‌های سازمان نظام صنفی و توزیع شده بین بخش‌های مختلف بازار فناوری ایران بود.

بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در دقیقه ۹۰ ثبت نام کرد و وارد لیست فراگیر سازمان شد.

ترکیبی که هرچند در تداوم اندیشه صنفی سازمان نظام صنفی تاکنون بسیار موثر بود اما در مقابل لیست در حال شکل‌گیری «هم‌آفرینی صنفی» که طبق اطلاعات پیوست دامنه آن از شرکت‌هایی همچون گسترش الکترونیک مبین گرفته تا توسن، اسنپ و آسیاتک متفاوت بود کار سختی در پیش داشت.

امروز چهارشنبه ۱۶ مهر در ساعات پایانی ثبت نام ششمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی تهران، لیست «فراگیر» که به نظر می‌رسید در جذب چهره‌های شاخص عقب مانده باشد، در کمال ناباوری توانست نه تنها دولتمرد کهنه‌کار و مدیرعامل سابق ایزایران یعنی علی حکیم جوادی را از گروه بهسازان فردا متعلق به بانک ملت به ترکیب خود اضافه کند، بلکه کیوان جامه‌بزرگ از هیات مدیره ابرآروان استارتاپ نوگرای خدمات ابری و دست راست گروه قدرتمند فناپ، حسین تهرانی مدیرعامل جوان مبین‌نت و مازیار نوربخش از شرکت محبوب و متین رمیس تعادل را در این لیست برقرار کردند که بدون شک جای خالی آنها احساس می‌شد.

علی حکیم جوادی از گروه بهسازان فردا برای حضور در انتخابات سازمان نظام صنفی وارد کارزار شد.

سورپرایز بزرگ لیست فراگیر حضور دقیقه نود، بیژن عباسی آرند در ترکیبی بود که تا دیروز همه شنیده‌ها حکایت از حضورش در ترکیب هم‌آفرینی صنفی یا هر دو لیست داشت. به نظر می‌رسد سرانجام پس از شکست امکان ائتلاف دو گروه موسوم به هم‌آفرینی صنفی و گروه موسوم به فراگیر، عباسی آرند و حکیم جوادی قانع شده‌اند تا به لیست فراگیر بیایند. برگ برنده استارت‌آپی این لیست هم بدون هیچ تردیدی اشکان آرمندهی از استارت آپ جنجالی دیوار است که به تنهایی یکی از موتورهای اصلی تجارت الکترونیک ایران به شمار می‌آید.

نکته جالب لیست فراگیر خالی‌ ماندن صندلی پانزدهم لیست از کاندیداهای بخش شرکت‌هاست که پیش از این شنیده می‌شد باید آن را به نام مجید صدری،‌ مدیرعامل قدرتمند گروه مخابرات ایران زد که شاید صمیمی‌ترین گزینه در بیرون از وزارت ارتباطات با آذری جهرمی، وزیر جوان باشد. هرچند هنوز فرصت ثبت‌نام تا نیمه‌شب امشب ، چهارشنبه شانزدهم مهرماه، به جای خود باقی است ولی تا کنون خبری از ثبت‌نام صدری نیست و با این حساب باید صندلی باقی‌مانده را تنها پیشنهاد آتش‌بس گروه فراگیر به گروه نوآفرینی صنفی به شمار آورد که حالا حسین اسلامی را در صدر خود دارد باید منتظر ماند تا نام و ترکیب لیست هم‌آفرینی صنفی به صورت رسمی منتشر شود تا هرچه بیشتر تنور ششمین انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بیش از پیش گرم تر شود.

 

ترکیب فعلی بدنه اصلی لیست فراگیر از کاندیداهای شرکتی انتخابات دوره ششم هیات مدیره سازمان نظام صنفی تا این لحظه به شرح زیر است:

 • آزاد معروفی از شرکت لاوان ارتباط
 • جعفر محمدی از شرکت آتنادژ
 • علی حکیم جوادی شرکت بهسازان فردا
 • مازیار نوربخش شرکت رمیس
 • حسین زارعان از شرکت رایان نظم
 • بیژن عباسی آرند شرکت ایرانسل
 • بهناز آریا شرکت کهکشان
 • کیوان جامه بزرگ از ابرآروان
 • احسان زرین‌بخش  از مدیاپرداز سیستم
 • سولماز صادق‌نیا از نوآوری مالی پارس
 • مهدی عبادی از وندار
 • حسین تهرانی از شرکت مبین‌نت
 • حمید توسلی شرکت بهین‌تکنولوژی
 •  اشکان آرمندهی از دیوار

 

 

 

 

http://pvst.ir/8rn
آرش برهمندتحریریه

  روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو