skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

از سوی سازمان فناوری اطلاعات:

امکان رصد و پایش ۲۳ پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیکی فراهم شد

تحریریه پیوست

۸ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

سازمان فناوری اطلاعات ایران جهت نظارت بر اجرای صحیح و به‌موقع پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیکی دفتر مدیریت پروژه‌های(PMO) مذکور را به همراه سامانه‌ای طراحی و پیاده‌سازی کرده که تمامی اطلاعات پروژه‌ها روی آن سامانه به‌عنوان بانک اطلاعاتی از میزان پیشرفت تا مصوبات، تصمیم‌گیری‌ها و اسناد مرتبط قابل‌رؤیت است.

به گزارش پیوست، این سامانه که بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در شیوه‌نامه اجرایی ۲۳ پروژه‌ی اولویت‌دار دولت الکترونیکی ایجادشده است به‌منظور گزارش دهی مرتب به رئیس‌جمهور و اعضای کارگروه پیگیری این پروژه‌ها راه‌اندازی شده است.

کارگروهی متشکل از وزارت ارتباطات، سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه‌وبودجه و چند تن از خبرگان حوزه‌های مختلف که مسئول پیگیری منظم پروژه‌های دولت الکترونیکی و تهیه گزارش برای ارائه به بخش‌های مختلف هستند انتخاب‌شده‌اند.

شهره ناصری، معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران و مدیر طرح رصد و پایش ۲۳ پروژه‌ی اولویت‌دار دولت الکترونیکی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد که هم‌اکنون با استقرار دفتر مدیریت پروژه PMO مستندات تدوین، گردآوری و تکمیل‌شده است و سامانه نیز راه‌اندازی شده است تمامی پروژه‌های مختلف روی آن تعریف و میزان پیشرفت هر پروژه‌ مشخص‌شده است.

او افزود: «هم‌اکنون نیز در حال اتصال سازمان‌های متولی هرکدام از پروژه‌های اولویت‌دار به سامانه هستیم که طبق فرآیندهایی که تعریف‌شده خودشان به‌صورت مشخص قادر به ورود به سامانه و تکمیل میزان پیشرفت پروژه‌ها باشند.»

او در پاسخ به اینکه آیا این سامانه برای عموم قابل‌رؤیت است گفت: «هنوز امکان مشاهده آن برای عموم وجود ندارد. در شرایط فعلی فقط اعضای کارگروهی متشکل از وزارت ارتباطات، سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه‌وبودجه و رئیس‌جمهور به‌صورت خاص می‌توانند سامانه را مشاهده کنند. البته هرکدام از سازمان‌ها نیز به فراخور نیاز امکان دسترسی به سامانه برایشان تعریف می‌شود.»

ناصری اظهار امیدواری کرد که امکان مشاهده عمومی این سامانه به‌زودی برای تمامی افراد فراهم شود.

طبق تمهیدات صورت گرفته برای پیشبرد پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیکی مسئولیت رصد و پایش پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیکی با ایجاد دفتر مدیریت پروژه و ایجاد دسترسی برخط در ارائه گزارش آنلاین و دوره‌ای از طریق داشبورد مدیریتی به رئیس‌جمهور و مقامات ذی‌صلاح به سازمان فناوری اطلاعات ایران به‌عنوان بازوی اجرایی دولت واگذارشده است.

http://pvst.ir/8dh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو