skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دبیر شورای عالی فضای مجازی صدور نماد اعتماد الکترونیکی در کمتر از یک روز را تایید کرد

تحریریه پیوست

۹ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دبیر شورای عالی فضای مجازی طی نامه‌ای به رئیس جمهوری اعلام کرد که تمامی مراحل اضافی برای صدور نماد اعتماد الکترونیکی حذف شده است و این نماد در کمتر از یک روز صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این گزارش پیروی تاکید رئیس شورای عالی فضای مجازی مبنی بر کاهش زمان صدور مجوزها و ارائه گزارش‌های مستمر در صورت اقدامات لازم و نتیجه بخش بودن آنان به وی ارائه شده است.

 

نامه دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهوری و رئیس این شوار به منظور اعلام اقدامات انجام شده از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای کاهش زمان صدور نماد اعتماد الکترونیکی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این نامه آمده است که وزارتخانه صنعت معدن و تجارت با بازنگری مراحل صدور هر مجوز و حذف بخش‌های تکراری، غیرضرور و غیر مؤثر به وجود آمده و بر اثر تصمیمات جزیره‌‌ای و مجزا در طول‌ سال‌‌های مختلف، بازطراحی فرآیند صدور هر مجوز در سامانه‌های الکترونیکی و حذف مداخله انسانی در کل مراحل و فرآیند صدور مجوز، تبدیل اطلاعات اسناد به صورت داده و حالت‌‌های فرآیندی به صورت کدشده (تولید فراداده‌های اسناد)، تبادل اطلاعات بین دستگاه‌ها به جای تبادل فیزیکی اسناد و نظارت مستمر، پسینی و هوشمند به جای نظارت مقطعی و حضوری، موفق شده است این هدف مهم را محقق سازد.

هم‌اکنون تمامی کسب وکارهای فضای مجازی برای فعالیت نیازمند دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هستند. طبق آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی دریافت هر گونه درگاه پرداخت الکترونیکی نیز منوط به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی شده است از همین رو کوتاه بودن فرایند دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در آخرین آماری که از سوی رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام شده است این مرکز تا کنون بیش از ۶۰ هزار نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب وکارهای فعال در کشور صادر کرده است.

در این نامه تاکید شده است که اقدامات صورت گرفته از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منجر به کاهش زمان صدور نماد اعتماد الکترونیکی به کمتر از یک روز رسیده است.

http://pvst.ir/86o

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو