skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی حرکت اول روی استارت‌آپ‌ها تا پایان سال ۱۴۰۱

امید اعظمی عضو تحریریه

۷ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر «حرکت اول»، نماینده شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) در بخش سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها، طی مراسمی، قرارداد سرمایه‌گذاری با استارت‌آپ «همراه مکانیک» امضا کرد. همراه مکانیک استارت‌آپ مرجع ارائه قیمت‌ و خرید و فروش از بازار خودرو است. در این مراسم محمدمهدی عباسخانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه «حرکت اول» از سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی روی استارت‌آپ‌ها تا سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پیوست، محمدمهدی عباسخانی مدیرعامل «حرکت اول» از دور جدید فعالیت این شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری بر روی استارت‌آپ‌ها خبر داد و گفت: «استراتژی حرکت اول، همراهی با کارآفرینان در حوزه‌های مالی، فنی و اجرایی است؛ به این شکل که علاوه بر تامین مالی مناسب برای افزایش سرعت رشد آنها، تیمی از متخصصان و خبرگان حوزه‌های گوناگون، به عنوان مشاور در کنار کارآفرینان قرار خواهند گرفت و استارت‌آپ‌ها را در رسیدن به اهداف خود کمک خواهند کرد.»

مدیرعامل حرکت اول، استارت‌آپ «همراه مکانیک» را به عنوان رهبر بازار خرید و فروش و کارشناسی خودرو، یکی از پروژه‌های جذاب حرکت اول معرفی کرد و گفت: «این استارت‌آپ در سال پنجم فعالیت خود، توانسته سهم قابل توجهی از بازار آنلاین خرید و فروش و کارشناسی خودرو را به دست آورد و امیدواریم با تزریق سرمایه‌ای که اتفاق افتاده است، شاهد رشد و فاصله بیشتر این استارت‌آپ از رقبا باشیم.» او افزود: «از مزیت‌های «همراه مکانیک» می‌توان به تیم باانگیزه، تسلط بر بازار و اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای آن اشاره کرد.»

عباسخانی در مصاحبه با خبرنگار پیوست از دور جدید فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری حرکت اول خبر داد و گفت: «شرکت حرکت اول توسط همراه اول با هدف سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها شکل گرفته است. حدود هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در این صنعت پیش‌بینی کرده‌ایم که در طی ۵ سال تا پایان سال ۱۴۰۱ روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری خواهد شد.»

مدیرعامل حرکت اول از فعالیت و سرمایه‌گذاری در ۶ حوزه مختلف خبر داد و عنوان کرد: «حرکت اول در حوزه‌های مالی و فین‌تک‌، گردشگری، مدیا، آموزش، سلامت و فروشگاه‌های آنلاین اقدام به سرمایه‌گذاری خواهد کرد.» او ادامه داد: «ما در بخش‌هایی وارد شدیم که سرمایه‌گذار سطح بالایی حضور ندارد و سرمایه‌گذاری‌ها در سطح‌های بسیار پایین‌تری انجام می‌شود. ما دقیقا بین استارت‌آپ‌های میانه و درحال رشد قرار گرفته‌ایم که سرمایه‌گذاری‌های ما روی هرکدام از این استارت‌آپ‌ها می‌توانند تا ۱۰۰ میلیارد هم باشد.»

عباسخانی آورده‌های شرکت حرکت اول را به سرمایه‌گذاری مالی مختصر نمی‌داند و معتقد است علاوه بر سرمایه‌گذاری مالی، تزریق دانش نیز از سوی این شرکت به استارت‌آپ‌ها صورت می‌گیرد.

همچنین مدیرعامل حرکت اول از همکاری با شرکت هوشمند کسب‌وکار اول، زیرمجموعه شرکت همراه اول خبر داد و گفت: «همکاری ما با این شرکت در حوزه مارکتینگ و سرویس‌هایی است که از بدنه همراه اول گرفته شده تا از آن‌ها به عنوان آورده‌های غیرنقدی برای تزریق به استارت‌آپ‌ها استفاده کنیم.» عباسخانی از برنامه بسیار بزرگ و جسورانه همراه‌اول خبر داد و گفت: «تا سه سال آینده همراه اول بازیگر اصلی در حوزه کسب‌وکار‌های دیجیتال خواهد بود.» به گفته مدیرعامل حرکت اول، دور جدیدی از سرمایه‌گذاری‌های این شرکت آغاز شده و با چندین استارت‌آپ نیز مذاکراتی صورت گرفته و ۳ شرکت در آستانه عقد قرارداد قرار گرفته‌اند که تا پایان تابستان امسال حداقل هر سه هفته یک بار یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها رونمایی خواهد شد. در همین راستا عباسخانی از نهایی شدن مذاکرات با استارت‌آپ «پینکت» خبر داد و عنوان کرد: «قرارداد رسمی با این استارت‌آپ امروز امضا شد و سعی می‌کنیم در دو یا سه هفته آینده در مراسمی به‌طور رسمی اعلام خواهد شد.»

استارت‌آپ «همراه مکانیک» به عنوان مرجع ارائه قیمت‌ از بازار خودرو بر روی چندهزار مدل خودرو شناخته شده است که در کنار آن سرویس کارشناسی خودرو و سرویس خرید و فروش نیز به مشتریان خود ارائه می‌کند. این استارتاپ چند مرحله جذب سرمایه از صندوق توسعه تکنولوژی، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر اسمارتاپ و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران داشته که در آخرین مرحله توانست جذب سرمایه موفقی را از حرکت اول انجام دهد.

شرکت کسب و کارهای نوپای «حرکت اول» در راستای برنامه راهبردی پنج ساله شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) با مأموریت «تحقق رویای دیجیتال» تأسیس و رسالت این شرکت توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال در نقش سرمایه‌گذار جسورانه شرکتی (CVC) گروه همراه اول عنوان شده است.

تمرکز اصلی سرمایه‌گذاری «حرکت اول» شامل کسب‌وکارهای دیجیتال فعال در حوزه‌های تجارت الکترونیک و تبلیغات، خدمات مالی و بیمه، گردشگری، حمل و نقل، سلامت، آموزش، ارتباطات، رسانه و سرگرمی است.

طبق اعلام این شرکت، «حرکت اول» بر روی استارت‌آپ‌هایی سرمایه گذاری می‌کند که مراحل رشد اولیه را پشت سر گذاشته و در آستانه رشد سریع باشند.

http://pvst.ir/869
امید اعظمیعضو تحریریه

شاید هیچ‌وقت صفت ماجراجو را در توصیف خودم به‌کار نبرده‌ باشم. اما وقتی به مسیری که آمدم نگاه می‌کنم، چیزی جز ماجراجویی نمی‌بینم. از تحصیل در رشته مهندسی نرم‌افزار و یک سال تجربه برنامه‌نویسی گرفته تا تجربه برگزاری استارت‌آپ ویکند بیرجند و سه سال مدیا مانیتورینگ در حوزه روابط‌عمومی و حالا تجربه جدیدی در پیوست و حوزه خبرنگاری. اما برای من ارزشمند‌تر از هر تجربه‌ای، دوستان خوبی بودند که در این مسیر پیدا کردم.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو