skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت ارتباطات سیار ایران به هر سهم خود ۱۵۶۵ ریال سود داد

درآمد همراه اول به ازای هر مشترک ۱۸ درصد افزایش یافت

میثم قاسمی تحریریه

۲۷ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

مدیرعامل همراه اول اعلام کرد ARPU (درآمد به ازاء هر مشترک) این شرکت در سال گذشته ۲۵ هزار و ۶۲۱ تومان بوده است که ۱۸ درصد رشد نسبت به سال قبل‌تر نشان می‌دهد.

به گزارش پیوست، در مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران که برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار شد، سهامدار عمده این شرکت (مخابرات ایران) تصمیم گرفت بیش از ۸۳ درصد سود این شرکت در سال ۹۸ را میان سهامداران تقسیم کند. و بدین ترتیب همراه اول به هر سهم خود ۱۵۶۵ ریال سود داد. همراه اول در سال گذشته ۳ هزار و ۶۰۵ میلیارد تومان سود داشته است.

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران در مجمع عمومی سالانه این شرکت گزارشی از عملکرد و برنامه‌های همراه اول ارائه کرد و گفت: «همراه اول در سال گذشته ۱۸ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان درآمد داشته که ۲۳ درصد نسبت به سال ۹۷ رشد نشان می‌دهد.»

او درباره تفکیک درآمدهای این شرکت گفت: «درآمد همراه اول از محل دیتا ۸ هزار و ۸۱۳ میلیارد تومان بوده است. همچنین ۱۴۲ میلیارد تومان از محل فعالیت‌های مبین‌نت، ۳۱۵ میلیارد تومان از خدمات ارزش افزوده، ۳۱ میلیارد تومان از فروش مودم و ۷۵۵ میلیارد تومان از اتصال متقابل با سایر اپراتورها درآمد داشته‌ایم.»

اخوان اعلام ARPU (درآمد به ازاء هر مشترک) همراه اول در سال گذشته ۲۵ هزار و ۶۲۱ تومان بوده است که ۱۸ درصد رشد نسبت به سال قبل‌تر نشان می‌دهد. این شرکت هم‌اکنون با ۵۹ میلیون مشترک فعال، سهم درآمدی ۶۰ درصدی از بازار تلفن همراه ایران را در اختیار دارد.

تعداد مشترکان دیتای همراه اول در سال گذشته ۳۳ میلیون و ۹۱۰ هزار نفر بوده است که از این تعداد بالغ بر ۲۱.۵ میلیون نفر از خدمات نسل ۴ استفاده کرده‌اند. میزان مصرف دیتا در شبکه همراه اول ۲ هزار و ۱۲۳ پیتابایت بوده است که رشد ۲.۵ برابری نسبت به ابتدای سال ۹۸ را نشان می‌دهد. همچنین مشترکان همراه اول در اسفند سال ۹۸ رکورد استفاده از ۱۱ پتابایت اینترنت در روز را شکستند.

مدیرعامل همراه اول درباره آماره‌های استفاده دانش‌آموزان از اپلیکیشن آموزش مجازی «شاد» در دوران شیوع کرونا نیز گفت: «هر دانش آموز به طور متوسط روزانه ۴۱ دقیقه از این سیستم استفاده کرده است و در مجموع روزانه ۷ میلیون کاربر از اپلیکیشن شاد و ۱.۵ تا ۲ میلیون نفر از نسخه تحت وب آن استفاده می‌کردند.»

اخوان همچنین از تصمیم همراه اول برای سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی در حوزه‌های مختلف خبر داد و پیش‌بینی کرد این سرمایه‌گذاری، ۱۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای همراه اول به دنبال خواهد داشت.

او درباره توجه و سرمایه‌گذاری همراه اول در استارت‌آپ‌ها نیز گفت: «این حوزه‌ای است که اگر امروز در آن سرمایه‌گذاری نکنیم در سال‌های آینده نمی‌توانیم در این بازار با دیگر بازیگران رقابت کنیم.»

اخوان اعلام کرد همراه اول برای حضو تخصصی در بازار سرویس‌ها و خدمات دیجیتالی، شرکت «همراه کسب‌وکار هوشمند» را تاسیس کرده است. این شرکت سرویس‌های مختلف در زمینه شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان، سرویس‌های ویدئویی و… خدمات ارائه خواهد کرد.

مدیرعامل همراه اول همچنین اعلام کرد در سال جاری برخی از شرکت‌های زیرمجموعه ارتباطات سیار ایران به صورت مستقل وارد بازار بورس خواهند شد.

او اعلام کرد همراه اول در زمینه 5G‌ امسال به صورت پایلوت، اقداماتی انجام خواهد داد اما براساس برنامه‌ریزی‌های این شرکت، بهره‌برداری تجاری از خدمات نسل ۵ در سال ۱۴۰۲ انجام خواهد شد.

در این مجمع، علی بقایی رئیس هیات مدیره همراه اول نیز اعلام کرد این شرکت در سال جاری و به دنبال افزایش ارزش املاکش، افزایش سرمایه خواهد داشت که میزان آن در آینده اعلام می‌شود.

مجمع عمومی سهامداران همراه اول، اولین مجمع سالانه در میان شرکت‌های صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که به صورت آنلاین برگزار شد و در آن برخی از سهامداران نیز پرسش‌های خود را مطرح کردند. به گفته بقایی که ریاست مجمع را برعهده داشت، حدود ۲۰۰ نفر از سهامداران همراه اول این مراسم را به صورت آنلاین تماشا می‌کردند.

http://pvst.ir/83p
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو