skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

ترافیک رایگان مراکز علمی و دانشگاهی یک ماه دیگر تمدید شد

تحریریه پیوست

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ویروس کرونا و آموزش از راه دور بسیاری از معلمان و دانش‌آموزان را با مشکل اتمام سریع بسته‌های اینترنتشان مواجه کرده بود، همین علت از یک ماه پیش وزارت ارتباطات اعلام کرد برای همراهی با جامعه آموزشی کشور اینترنت دانشجویان و مراکز علمی برای یک‌ماه رایگان خواهد بود. حالا  ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید یک ماهه ترافیک مصرفی اینترنت دانشجویان و اساتید مراکز علمی مورد تایید وزارت علوم خبر داده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات، با آغاز فراگیری ویروس کرونا در ایران و مجازی شدن فرآیندهای آموزشی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بطور داوطلبانه و بعنوان مسئولیت اجتماعی اقدام به رایگان کردن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه‌های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه‌های علمیه و وزارت عتف کرد. براساس این گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید اخیر معاون اول رییس‌جمهوری از این وزارتخانه ارزش ریالی این خدمت را بیش از ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و حالا ستار هاشمی از تمدید یک ماهه این سرویس رایگان با دستور آذری جهرمی خبر می‌دهد.
به گفته مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا کنون اقدامات لازم برای درج اطلاعات تعداد ۱۴۹۳ سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک رایگان برای آن ها انجام شده است. در همین راستا از مدیران کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شده است تا نهایت همکاری را با واحدهای دانشگاهی که برخی در این زمینه با مشکل مواجهند را تا رفع ایراد داشته باشند و مراکز علمی در این زمینه می‌توانند موضوع را از طریق ادارات کل ICT استانی دنبال نمایند. وصول اطلاعات فنی سامانه‌های آموزشی از وزارت عتف در حال تکمیل است و از سوی دیگر عدم تطابق کامل اطلاعات واصله‌ی سامانه‌ها با سامانه‌های انتهایی که محتواهای آموزشی بر روی آن ها بارگذاری شده است می‌تواند از عوامل عدم اعمال ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه‌ها باشد. تعدد اطلاعات واصله برای بعضی از مراکز دانشگاهی و درج سرویس‌های غیر مرتبط در اطلاعات واصله از جمله مشکلاتی است که در راستای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذیی نفعان انتهایی باید اصلاح و بروزرسانی لازم صورت پذیرد.

http://pvst.ir/7z3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو