skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نیمی از جستجوها در مسیریاب «بلد» به سوی مراکز درمانی است

نسیم سلطان‌بیگی نویسنده میهمان

۲۳ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آمارهای نقشه و مسیریاب بلد نشان می‌دهد که از میان ۱۰۰ نقطه پرتردد کاربران در روزهای ۲۰ تا ۲۲ اسفند ماه، بیش از ۵۰  نقطه به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اختصاص دارد.

به گزارش پیوست، بررسی داده‌های سه روز اخیر اپلیکیشن نقشه و مسیریاب بلد نشان می‌دهد که کاربران این اپلیکیشن در این مدت بیش از همه مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را جستجو کردند و در مسیر آنها تردد داشتند. این در حالی است که مقایسه آمار روزهای مشابه در بهمن ماه نشان می‌دهد بیشترین ترددها به سمت بهشت زهرا، جایگاه‌های سوخت، ترمینال‌ها و بازارهای گل، بازارهای مبل، برج میلاد و دیگر نقاط شهری بوده است.

این روزها در فضای مجازی هشتگ در خانه بمانیم از سوی کاربران بازنشر می‌شود و داده‌های مسیریاب و نقشه بلد هم نشان می‌دهد که این اتفاق از سوی تعداد زیادی از کاربران رخ داده است. براساس آمارهای ارائه شده از سوی اپلیکیشن بلد، مرکز خرید پالادیوم در رده ۴۴ جستجوی کاربران قرار گرفته است. همچنین دیگر مراکز تفریحی مانند برج میلاد، پل طبیعت و بام تهران نیز در رده‌های بعدی قرار دارند. برخی داروخانه‌ها مانند داروخانه دکتر کاظمی در روزهای اخیر در فضای مجازی به عنوان داروخانه‌ای که می‌توان داروهای بیماران کرونا را از آن تهیه کرد معرفی شده و این داروخانه‌ها نیز در میان نتایج ۱۰۰ جستجوی ابتدایی کاربران بلد مشاهده می‌شود.

نتیجه داده‌کاوی‌های بلد نشان می‌دهد این روزها مسیریابی به سمت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی از سوی کاربران در ۱۰۰ نقطه اول جستجو قرار ندارد و این در حالی است که یک ماه پیش و در تاریخ ۲۴ بهمن ماه، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی جایگاه ۲۵ جستجو را در میان کاربران به خود اختصاص داده بود. جایگاهی که در روزهای ۲۰ تا ۲۲ اسفند نصیب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده است. در حال حاضر فرودگاه مهرآباد در رده ۶۰ جستجوی کاربران قرار گرفته و بازار تهران و پاساژ چارسو به ترتیب جایگاه‌های ۶۱ و ۷۵ را به خود اختصاص دادند.

در روز ۲۴ بهمن نقاط متنوع و متعددی از سوی کاربران در اپلیکیشن بلد جستجو شده است و این نقاط از بهشت زهرا تا بازار پرده عبدل‌آباد را در بر می‌گیرد. نتیجه‌ای که داده‌های اسفندماه در همان بازه زمانی را شامل نمی‌شود و نتایج جستجو در روزهای ۲۰ تا ۲۲ اسفند ماه نشان می‌دهد که ۵۳ نقطه شهری که بیش از دیگر نقاط میان کاربران جستجو شده بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بوده است. همچنین تنوعی مانند آنچه در بهمن ماه در نتایج جستجوی کاربران مشاهده می‌شود را در اسفند ماه در نتایج جستجو نمی‌بینیم و پس از بیمارستان‌ها بیشترین نتایج جستجوی متعلق به داروخانه‌ها و میادین اصلی شهری است. بهشت زهرا که در بهمن ماه بالاترین میزان جستجو میان کاربران را داشته در اسفند ماه رده ۸۱ جستجو را به خود اختصاص داده است.

به نظر می‌رسد با توجه به گسترش ویروس کرونا و رواج هشتگ در خانه بمانیم در فضای مجازی ترددهای شهری به شدت کاهش یافته است. پیش از این، مدیران تاکسی‌های اینترنتی هم از کاهش تردد در شهر خبر داده بودند. میزان سفرها نیز در اثر شیوع کرونا افت بسیاری را تجربه کرده و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در اسفند ماه ۹۸ در میان ۱۰۰ نتیجه اولیه جستجوی کاربران بلد نیست. کرونا این روزها بخش زیادی از جمعیت شهرها را خانه‌نشین کرده و بسیاری از کسب وکارها پرسنل خود را دورکار کردند.

http://pvst.ir/7mf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو