skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ارتقا امنیت حساب‌های کاربری در علی بابا

تحریریه پیوست

۱ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یک هفته از هک علی بابا، سرویس آنلاین ارائه خدمات بلیط و گردشگری میگذرد و حالا این شرکت اعلام کرده که برای جلوگیری از هر اتفاق مشابهای در این زمینه اقدام به ارتقا امنیت حسابهای کاربری در این سرویس کرده است.

به گزارش پیوست، حساب توییتری این شرکت امروز (۱ اسفند) اعلام کرد که آنها برای افزایش سطح امنیت حساب کاربری کاربران خود، سازوکار ارسال رمز یکبار مصرف در مواقع ورود به حساب کاربری با مرورگر جدید را به کمک تیمفنی و امنیت خود روی این سرویس پیادهسازی کردهاند. همچنین براساس خبری که روابطعمومی این شرکت در اختیار رسانهها گذاشته است با این قابلیت جدید کاربران میتوانند تمامی ورودها به حساب کاربریشان را کنترل کنند.

در واقع با این قابلیت اگر کاربر بخواهد با مرورگر جدیدی وارد حساب کاربری خود شود، برای برقراری امنیت بیشتر علیبابا رمز یکبار مصرف به شماره موبایلصاحب حساب کاربری ارسال میکند.این قابلیت امکان کنترل بیشتر روی امنیت حساب کاربری و اطلاعات شخصی را به کاربر میدهد. بسیاری از پلتفرمهای شناخته شده همچون گوگل، توییتر و تلگرام نیز برای حفاظت از حسابهای کاربری این قابلیت را به کار گرفتهاند.

نیم شب ۲۳ بهمن اکانت توییتری علی بابا خبر از هک برخی سرورها و درز اطلاعات برخی از کاربرانش را داد. تا این لحظه اطلاعات دقیقی از اینکه هکرها به چه اطلاعاتی از کاربران این سرویس دسترسی پیدا کردهاند منتشر نشده؛ اما براساس آخرین خبری که مدیرعامل این شرکت در حساب توییتری خود اعلام کرده پرونده هک علی بابا برای بررسی بیشتر به پلیس فتا ارجاع داده شده است.

http://pvst.ir/7gx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو