skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرنوشت محتوم

میثم قاسمی تحریریه

۲۲ مهر ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شماره ۷۲

تاریخ به‌روزرسانی: ۲ بهمن ۱۳۹۸

چند سال پیش یکی از مدیران قدیمی شرکت مخابرات ایران درباره نمایشگاه تلکام جمله‌ای به این مضمون گفته بود: «این نمایشگاه فقط برای فروشندگان غذا به غرفه‌داران سود دارد.» البته این موضوعی نبود که از دید شرکت‌کنندگان نمایشگاه دور باشد؛ اما آنها به دلایلی مجبور به حضور در تلکام و صرف هزینه‌های زیاد بودند.
تلکام در دوره‌ای با الکامپ ادغام شد؛ اما در ادامه، با قدرت گرفتن اپراتور دوم تلفن همراه، رقبا برای جا نماندن از رقابت، در تلکام حضور می‌یافتند. در این میان، نمایشگاه سالن‌های دیگری هم داشت که تولیدکنندگان صنعت مخابرات در آنها حضور می‌یافتند. سالن‌هایی که حتی بعضاً وزیر افتتاح‌کننده نمایشگاه هم به بازدید آنها نمی‌رفت. تلکام در ادامه راه کم‌کم آنچنان از دید بازدیدکنندگان عمومی و تخصصی بی‌اهمیت شد که در مقطعی، وزیر ارتباطات ترجیح داد به‌ جای افتتاح نمایشگاه، به همراه رئیس‌جمهور به سازمان ملل برود.
حالا خبرهایی به گوش می‌رسد که بزرگ‌ترین شرکت‌کنندگان نمایشگاه تلکام (اپراتورهای تلفن همراه) تمایلی به حضور در این رویداد ندارند و دولت نیز ترجیح می‌دهد دیگر غرفه‌داری نکند. سندیکای مخابرات نیز اعلام کرده است روش دولت را در پیش می‌گیرد و بدین ترتیب عجیب نیست که نمایشگاه تلکام ۹۸ اصلاً برگزار نشود (تا زمانی که شما این یادداشت را می‌خوانید موضوع کاملاً مشخص شده است).
به هر صورت چه نمایشگاه تلکام امسال برگزار بشود چه نشود، به نظر می‌رسد این نمایشگاه- حداقل به صورت فعلی- در پایان دوران خود قرار دارد و اگر می‌خواهد همچنان وجود داشته باشد باید فکری به حال خود کند. هرچند این سرنوشت، دیر یا زود، گریبان دیگران را هم خواهد گرفت.

این مطلب در شماره ۷۲ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۷۲ پیوست
دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/3e1
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو