skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت «تکنوتجارت» در «باروک» سرمایه‌گذاری کرد

۱۴ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

شرکت تکنوتجارت خبر از سرمایه‌گذاری در باروک داد و سهام‌دار ۲۰ درصدی باروک شد.

به گزارش روابط عمومی تکنوتجارت، در سومین روز نمایشگاه الکامپ، سرمایه‌گذاری تکنوتجارت درباروک اعلام شد. در پی این سرمایه‌گذاری، مشتریان سرویس«کسب نو» بانک تجارت می‌توانند به اعتبار بانک و بدون نیاز بهپرداخت نقدی، از تامین‌کنندگان کالا و شرکت‌های پخش خریدکنند.

در این مراسم که در محل غرفه تفتا واقع در سالن ۸ و ۹ نمایشگاهبین المللی برگزار شد، علی اخوان، عضو هیئت مدیره شرکت تکنوتجارت؛ امیر حکیمی، مدیر محصول و سرگروه کارشناسی توسعهمحصول و زنجیره ارزش در اداره بانکداری اصناف بانک تجارت و امیرمسعود پورهاشم، مدیرعامل باروک حضور داشتند و خبرسرمایه‌گذاری تکنوتجارت در باروک را اعلام کردند. به موجب اینسرمایه‌گذاری، تکنوتجارت به عنوان بازوی نوآوری و سرمایه‌گذاریخطرپذیر بانک تجارت، سهامدار ۲۰ درصدی باروک شد.  

علی اخوان، عضو هیئت مدیره شرکت تکنوتجارت با بیان مقدمه‌ایاز هدف و حوزه‌های فعالیت این شرکت گفت: مجموعه تکنوتجارتکه بازوی سرمایه‌گذاری بانک تجارت در شناسایی ظرفیت‌ها وفرصت‌‌های سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار‌های نوآور است، در قالبیک هاب ارتباطی وارد عمل می‌شود و این بانک را بهکسب‌وکار‌های بیرونی متصل می‌کند. اخوان ادامه داد: تلاش مادر تکنوتجارت ایجاد هم افزایی برای انتفاع تمامی ذی‌نفعان استو لازمه تحقق چنین هدفی اتصال مداوم ما به شرکت‌‌های حوزهنوآوری و بخش‌‌های مختلف بانک تجارت است.

عضو هیئت مدیره تکنو تجارت در تشریح همکاری اخیر خود بامجموعه باروک گفت: در بررسی انجام شده از این مجموعه، ایدهارائه‌شده را جذاب و مرتبط با اداره مشتریان اصناف بانکدانستیم و موافقت لازم برای سرمایه‌گذاری و همکاری مشترکبانک تجارت با این مجموعه جلب شد.

در ادامه این جلسه امیر حکیمی، مدیر محصول و سرگروهکارشناسی توسعه محصول و زنجیره ارزش در اداره بانکداریاصناف بانک تجارت، توافق انجام‌شده میان بانک و باروک را درراستای پیاده سازی استراتژی‌‌های کلان بانکی برای افزایش وفاقو تعامل با مشتریان صنفی بانک دانست. او ادامه داد: چنینمشتریانی، مدتها در قالب مشتری حقیقی فعالیت می‌کردند واکنون در قالب مفهوم جدیدی با عنوان فعال صنفی در بانک تجارتتعریف می‌شوند. در تلاشیم تا خدمات بهتری به این دستهمشتریان ارائه دهیم.

حکیمی ادامه داد: در راستای تحقق چنین هدفی، این نیاز وجودداشت تا محصولاتی به داشبورد شعب اضافه شود تا ابزار‌هایلازم برای رسیدگی به نیاز این دسته از مشتریان فراهم شود. اومحصول کسب نو را از جمله موارد طراحی‌شده برای این هدفدانست و اذعان کرد: با این محصول حضور بانک در بازار هدفمحصولات FMCG پررنگ خواهد شد. در واقع در یک سمتتامین‌کنندگان اقلام قابل فروش در واحد‌های صنفی سوپرمارکتیو هایپرمارکت‌ها قرار دارند و در سمت دیگر بانک که مایل است درقالب تامین‌کننده اعتبار لازم برای خرید کالا از شرکت‌های پخشوارد عمل شود. حالا در این میان نیازهایی مانند تعدیل نرخ سودتسهیلات بانکی و تبدیل آن به عدد جزئی کارمزد نیز وجود دارد کهاقدامات لازم برای تحقق آن انجام می‌شود.

حکیمی با اشاره به اینکه هدف از ارائه محصول کسب نو، بهبودحضور بانک در بازار محصولات تندمصرف است گفت: فرآیندهایاین همکاری به گونه‌ای تعریف شده اند که در نهایت رضایت هرسه طرف یعنی بانک، تامین‌کنندگان محصول و واحدهای صنفیسوپرمارکتی فراهم می‌شود.

سرگروه کارشناسی توسعه محصول و زنجیره ارزش در ادارهبانکداری اصناف بانک تجارت در تشریح انگیزه‌های همکاریبانک با باروک گفت: «در بسیاری مواقع این نیاز حس می‌شود کهاز ظرفیت‌های بیرونی بانک کمک گرفته شود. او ادامه داد: به همیندلیل تکنوتجارت سهامدار باروک شد و ترتیبی اتخاذ شد کهخلاهای نرم افزاری و سخت افزاری موجود در کسب نو پوششداده شود. کسب‌نو، محصول بانک تجارت برای کسب‌وکارهاست ودر آن، خرده‌فروشان، عمده فروشان و هایپرمارکت‌ها می‌توانندکالاهای مورد نیاز خود را از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان بااعتبار بانک تجارت خرید کنند.

حکیمی تاکید کرد: اکنون و با آغاز طرح کسب نو، بخشنامه‌هایاین طرح به شعب بانک ابلاغ شده و در ادامه برنامه داریم تا باچند جلسه آموزش تخصصی، کارکنان شعب را نسبت به ابعادمختلف این طرح توجیه کنیم. او ادامه داد: در مجموعه بانک وبانکداری اصناف پیگیر برطرف کردن نیازها، تجهیز واحدهایصنفی و صدور کارت‌های اعتباری خاص هستیم. در کنار این‌ها،لازم است شرکت‌های تامین‌کننده نیز به پوزهایی مجهز شوند کهتامین و توزیع آنها بر عهده باروک است.

در بخش بعدی این جلسه نیز امیرمسعود پورهاشم، مدیرعامل باروک ضمن ابراز خرسندی از سرمایه‌گذاری تکنوتجارت در این شرکت گفت: باروک یک بازارگاه اعتباری است که برای اولین بار توانسته‌ است Embedded Finance را در کشور عملیاتی کند.

وی با اشاره هدف‌گذاری بانک تجارت برای ارایه خدمات بانکی پلتفرم‌محور گفت: در این فرآیند بانک تجارت در نقش صدور و گارانتی اوراق عمل می‌کند و باروک در کنار بانک اکوسیستمی را شکل داده که در آن واحدهای صنفی بتوانند در لحظه خرید از اعتباری که بانک برای تامین مالی کسب‌وکارها اختصاص داده، استفاده کنند.

مدیرعامل باروک اعلام کرد: اکنون نزدیک به ۱۰ هزار واحد صنفی در این پلتفرم ثبت نام کرده‌اند و تا امروز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به کسب وکارها تخصیص داده شده است. شرکت پخش گلستان اولین شرکتی است که همکاری با آن عملیاتی شد؛ در هفته آینده دو شرکت پخش دیگر نیز به مجموعه تامین‌کنندگان کالایی طرف قرارداد با باروک اضافه می‌شوند و احتمالا ظرف سه ماه آینده، تعداد این شرکت‌ها به ۱۰ مورد خواهد رسید.

پورهاشم در ادامه گفت: اکنون باروک در استان‌های تهران و البرز فعالیت خود را آغاز کرده و با اضافه شدن تدریجی استان‌های دیگر، تا قبل از پاییز امسال کل کشور را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

در بخش پایانی این رویداد، علی اخوان، عضو هیئت مدیره تکنوتجارت بر اهمیت مشارکت بانک تجارت در چنین طرح‌هایی تاکید کرد و گفت: این‌گونه همکاری‌ها نشان‌دهنده سطح بلوغ بالای بانک تجارت در تعامل با اکوسیستم نوآوری است که این بانک را قادر می‌کند با توسعه کسب‌وکارهای دیگر، به رونق کسب‌وکار خود نیز کمک کند. او تصریح کرد با شکل‌گیری چنین همکاری‌هایی تمامی ذی‌نفعان منتفع می‌شوند و ابراز امیدواری کرد که در ادامه و با توسعه محصولات و ابزارهای جدید این روند ادامه یابد و زنجیره ارزش بانک بیش از پیش توسعه پیدا کند.

https://pvst.ir/ic0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو